• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Laikus Akvárium

LunaMargareta

Kertész tanonc
Sziasztok!
Teljesen kezdőként csinálom ezt az akváriumot!
JBL AquaBasis táptalaj
JBL Manado talaj
Tetratec EasyCrystal 300 szűrő
Aquael Gold 50w fűtő (lesz pár nap múlva)
55*27*40cm az akvárium üvegtetővel
Odyssea 36w lámpa

Ezeket használom:
Seachem Stability bacikultura
Profito altalanos novenytap

Az akvàriumdíszek nekem tetszenek :)

Lakói lesznek:
1 betta
Pár neonhal
4 törpe pandapáncélosharcsa

Sajnos képet még nem tudok mutatni :(
 
A mando talaj necces lehet az összeállításban. Ez egy nagyon könnyű aljzat, így általában mindenféle talajlakó hal, mint a páncélos harcsa, felejtős. Szűrőddel is valószínűleg óvatosan kell majd irányítani, hogy az áramlat ne hordja el.
 
Nálam is Manado van és páncélosharcsa,nincs probléma. Viszont ha parvulát szeretnél ültetni,az felejtős, simán betemetik. Most már nem vennék Manadó-t. A másik 2 kocka akváriumomba Ada Amazóniát tettem,jó választás volt.
 
Igen, vettem egy növenyt, de most mondják, higy valoszinu nem is vizinoveny! Es most aggodom :(
Ne aggódj, elpusztul, ha nem vízinövény.:)
Írd be a gugliba, hogy hálóslevél (fittonia), azt szoktam látni kereskedésekben, mint akváriumi növény. Ha a tied is ilyen, az víz alatt nem életképes! Viszont, ha az akvárium szélére teszed egy kosárba, hogy a gyökere belógjon a vízbe, akkor jó eséllyel megmarad és még a vizet is tisztíccsa!:D
 
A mando talaj necces lehet az összeállításban. Ez egy nagyon könnyű aljzat, így általában mindenféle talajlakó hal, mint a páncélos harcsa, felejtős. Szűrőddel is valószínűleg óvatosan kell majd irányítani, hogy az áramlat ne hordja el.
A törpe cory, bár nekem nincs, de úgy tudom, hogy nem az a tipikus talajtúró!? Szerintem az nem lesz gond, és azért az áramlat sem hordja el, ahhoz elég vad áramlat kell, vagy rosszul irányított. Nem?
 
A törpe cory, bár nekem nincs, de úgy tudom, hogy nem az a tipikus talajtúró!? Szerintem az nem lesz gond, és azért az áramlat sem hordja el, ahhoz elég vad áramlat kell, vagy rosszul irányított. Nem?

Lakói lesznek:
1 betta
Pár neonhal
4 törpe pandapáncélosharcsa

Most látom, hogy törpe pandapáncélosharcsa...???o_O
Ez most corydoras panda, ami még kicsi, vagy corydoras habrosus, vagy corydoras pygmaeus??? Vagy valami új faj?:rolleyes:

(Ha ezt is a kereskedésben láttad, ahol a növényt vetted, akkor javaslom keress másik, komolyabb kereskedést.)
 
Ha ezt is a kereskedésben láttad, ahol a növényt vetted, akkor javaslom keress másik, komolyabb kereskedést.)
LOL :LOL: (van benne valami)
Látjátok egy a baj a GA-val, hogy csak Törökbálinton vannak... Tessék osztódni! :):)
 
A törpe cory, bár nekem nincs, de úgy tudom, hogy nem az a tipikus talajtúró!? Szerintem az nem lesz gond, és azért az áramlat sem hordja el, ahhoz elég vad áramlat kell, vagy rosszul irányított. Nem?
Nem igazán a talajtúrásra gondoltam, hanem, hogy ott cikázik a fenéken. Nekem volt ilyen aljzatom 243-as akváriumban, és még kakadu törpesügért se tudtam benne tartani, mert elég volt annyi, hogy talaj közelben, csapot egyet a farkával, és már az felkeverte a manadót. Áramlást meg azért írtam, mert akkor ezen az akváriumon egy 1200liter/órás Atman klón külsőszűrő dolgozott, és még ha csak simán csőből is jött a víz, akkor is hordta az 120 centis akvárium túloldalán a talajt, ahogy ott alábukott az áramlat.
 
Nem igazán a talajtúrásra gondoltam, hanem, hogy ott cikázik a fenéken. Nekem volt ilyen aljzatom 243-as akváriumban, és még kakadu törpesügért se tudtam benne tartani, mert elég volt annyi, hogy talaj közelben, csapot egyet a farkával, és már az felkeverte a manadót. Áramlást meg azért írtam, mert akkor ezen az akváriumon egy 1200liter/órás Atman klón külsőszűrő dolgozott, és még ha csak simán csőből is jött a víz, akkor is hordta az 120 centis akvárium túloldalán a talajt, ahogy ott alábukott az áramlat.
Igaz, hogy nálam 30 literes üvegben van a manado, és elég sokat szórakoztam a szűrővel, mert mindig nagy volt az áramlás, de sohasem mozgatta meg a talajszemcséket, viszont az ecsetalga gyorsan megjelent. Ugyan nálam, az áramlás sem nagy, felére vissza van fojtva a szűrő, és - ha nem is teljes, de - talajtakaró növényzet van, meg pár kisebb kő, ami annyira megtöri az áramlást a talaj közelében, hogy már az ecset sem kap táplálást. Azt el tudom képzeni, hogy egy kevésbé növényesített, nyílt manado terepen, egy teljes kapacitással üzemelő szűrő megmozgatja, szóval elhiszem, hogy van ilyen. És ha a sziámi ormányos márnákból indulok ki, akkor végül is a cory-k felkeverés jelensége is elképzelhető.
Ettől függetlenül, ha a klasszikus törpe cory-król van szó, akkor tőlük talán annyira nem tartanék, a többi már necces lehet, ahogy mondod.
 
A Manado akár jó is lehet azzal a belső szűrővel ami neked van, az nem fog túl nagy nagy flow-t csinálni szerintem. Nekem is van manado az egyik halas 100 literesemben talajtúrókkal. Ha elfogadod, hogy bármit építesz belőle, előbb-utóbb (inkább előbb) síkság lesz, akkor lehet vele dolgozni. Persze az apróbb növények felejtősek, a turkáló halak miatt, csak a masszívabbak jöhetnek szóba. Azokat is ajánlott ültetéskor jól körülbástyázni gyökerüknél kisebb kövekkel.
Biológiai szűrés szempontból a szűrőd gyenge, a talaj fogja játszani ezt a szerepet idővel. Arra mindenképpen figyelj, hogy ne legyen halakkal túlnépesítve. Annyi hal amiket fent írtál még jöhetnek, de vigyáznod kell, nehogy elkapjon a lendület mikor meglátsz valami szépet a boltban ;)
 
Nem igazán a talajtúrásra gondoltam, hanem, hogy ott cikázik a fenéken. Nekem volt ilyen aljzatom 243-as akváriumban, és még kakadu törpesügért se tudtam benne tartani, mert elég volt annyi, hogy talaj közelben, csapot egyet a farkával, és már az felkeverte a manadót. Áramlást meg azért írtam, mert akkor ezen az akváriumon egy 1200liter/órás Atman klón külsőszűrő dolgozott, és még ha csak simán csőből is jött a víz, akkor is hordta az 120 centis akvárium túloldalán a talajt, ahogy ott alábukott az áramlat.
Nekem is manado van, de az áramlat egyáltalán nem hordja a talajt. 160L, Eheim 2071, bár most lily van, de anno esőztetővel sem volt gond.
 
IMG_3485.JPG IMG_3472.JPG Koszonom szepen a sok segitseget! Megyek is vissza reklamalni most a kereskedesbe.. hogy adjon valami mast helyette. (Hálóslevelűt adott nekem). A panda pancelosharcsat egy masik uzletben lattam, ezekszerint az is téves megnevezés..
A szurom nem kavarja fel a manadot halisten, es akkor torpe corykat veszek :)
Jelenleg igy nez ki az akvariumom (nekem tetszik a disz, tudom hogy nem lesz termeszetes hatasu, de tetszik )

Rengeteg hiba lehet benne, de nagyon kezdokent csinaltam!
 
View attachment 21695 View attachment 21694 Koszonom szepen a sok segitseget! Megyek is vissza reklamalni most a kereskedesbe.. hogy adjon valami mast helyette. (Hálóslevelűt adott nekem). A panda pancelosharcsat egy masik uzletben lattam, ezekszerint az is téves megnevezés..
A szurom nem kavarja fel a manadot halisten, es akkor torpe corykat veszek :)
Jelenleg igy nez ki az akvariumom (nekem tetszik a disz, tudom hogy nem lesz termeszetes hatasu, de tetszik )

Rengeteg hiba lehet benne, de nagyon kezdokent csinaltam!
A panda páncélos nem téves megnevezés, csak az nem "törpe". Bár túl nagyok sem. Csak olyanról nem hallottam még hogy törpe panda páncélos...:)
A növényt meg vidd vissza, cseréltesd ki;)
Ugye az anubiasokat nem ültetted le, vagyis a tövét nem temetted be?
Egyébként jó lesz ez, van nekem is hasonló díszem (vár), kell? :D
 
Cernaval kene inkabb a sziklara tenni?
Koszonom :)
Holnap kiveszem azokat a novenyeket es visszaviszem hozok masikat, az anubiasokat cernaval hozzakotom majd valamihez, csak felek h nem fog nagyon felkavarodni a manadom a sok ultetestol?
 
View attachment 21695 View attachment 21694 Koszonom szepen a sok segitseget! Megyek is vissza reklamalni most a kereskedesbe.. hogy adjon valami mast helyette. (Hálóslevelűt adott nekem). A panda pancelosharcsat egy masik uzletben lattam, ezekszerint az is téves megnevezés..
A szurom nem kavarja fel a manadot halisten, es akkor torpe corykat veszek :)
Jelenleg igy nez ki az akvariumom (nekem tetszik a disz, tudom hogy nem lesz termeszetes hatasu, de tetszik )

Rengeteg hiba lehet benne, de nagyon kezdokent csinaltam!

Jópofa lett!
Manado elég vastag, ez jó. Seachem bacikat ne sajnáld minden vízcseréhez. 36 w fény kb jó, de az elején amíg nem stabil az aki, a világítási idővel óvatosan és, akár emelhetnéd feljebb is a lámpát egy kicsivel ha meg tudod oldani. Ezzel csökkentheted az algaveszélyt.
Easy Carbot is melegen ajánlom, növények meghálálják, algák nem szeretik ;).
 
Cernaval kene inkabb a sziklara tenni?
Koszonom :)
Holnap kiveszem azokat a novenyeket es visszaviszem hozok masikat, az anubiasokat cernaval hozzakotom majd valamihez, csak felek h nem fog nagyon felkavarodni a manadom a sok ultetestol?
Cérna helyett damillal, vagy műanyag anyagú vékony kötözővel ;) De biztos kavarodik, de így az elején szerintem nem gond, majd leülepedik, a táptalajig meg ne matass (Tipp: érdemes vízcsere előtt rendezkedni);)
 
View attachment 21695 View attachment 21694 Koszonom szepen a sok segitseget! Megyek is vissza reklamalni most a kereskedesbe.. hogy adjon valami mast helyette. (Hálóslevelűt adott nekem). A panda pancelosharcsat egy masik uzletben lattam, ezekszerint az is téves megnevezés..
A szurom nem kavarja fel a manadot halisten, es akkor torpe corykat veszek :)
Jelenleg igy nez ki az akvariumom (nekem tetszik a disz, tudom hogy nem lesz termeszetes hatasu, de tetszik )

Rengeteg hiba lehet benne, de nagyon kezdokent csinaltam!

Szerintem bájos egy kis akvárium!

Dekor miatt egy kicsit eltér a hardcore scaperek irányvonalától, de pont ez az érdekes benne!

(A nem víz alá való növényt szerintem szedd ki belőle, mert előbb-utóbb kipusztul.)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére