• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Legalább a magról növény projekt alga mentes :D
beec0e2085165c5fcf0bc19cd0a9b407.jpg
 
T. Naplóm.
Régen írtam de meg is van az oka...
Az akva remek komdiban van. Jaa nem!!!!
Miután megvolt a vízcsere, üveg pucolás stb tényleg szépen mutatott. Majd pár nap múlva ismét sikerült gigászi mennyiségű szőr algát tenyészteni minden üveg felületre. Világítás továbbra is hat óra, táp 2pumpa TF Planter. Annyi öröm van, hogy a barna alga eltünt a szűrő kifolyójáról, illetve ecset algának nyoma sincs. Ezen kívül semmi olyan nincs amire büszke lehetnék... A növények dobálják a leveleket, egyre csak fogynak, lassan már nem látok benne semmi olyat ami tetszene vagy úgy gondolnám, hogy érdemes lenne ezt még tovább eröltetni...
Fura, hogy néhány nap alatt ennyire ellepi az akid. Növények hajtanak?
Én még a kísérletezés fázisában vagyok. Nem romlott a helyzet, de nem is indult robbanás szerű javulásnak. Bizakodom.
 
Fura, hogy néhány nap alatt ennyire ellepi az akid. Növények hajtanak?
Én még a kísérletezés fázisában vagyok. Nem romlott a helyzet, de nem is indult robbanás szerű javulásnak. Bizakodom.
Én sem értem a dolgok miértjét de lassan kezdem feladni. Nem örömet okoz az akva hanem idegeskedést meg bosszúságot... Lassan fogyóban van a türelmem :)
 
Én ma pl rá se néztem, direkt... Reggel pumpáltam a tápot, adtam kaját a halaknak. Annyi időt adtam az üvegnek amíg el nem fogy a tf táp. Ha addíg nem jön valami növény növekedés vagy bármi akkor a táp elfogytával le engedem a vizet és befejeztem :)
Napról napra csak fogynak a növények, dobálják a leveleket, friss hajtás semmin sincs. Bezzeg szőr alga az van...
 
Nekem éppen nőnek új hajtások, de szépnek nem mondanám úgy összességében.
A ludwigia volt olyan az elején, hogy elkezdte dobálni az emers leveleit, akkor megijedtem, de aztán jöttek neki újak.
Én a barnázástól vagyok készen (mint a lányok a nőgyágyászaton...). :D
 
Srácok... A dolgoknak okuk van, szerintem keressük meg. :)
Zotya, leírnád kérlek, hogy az 54literre mennyi fényed van, mennyi tápot nyomsz (és hogy naponta vagy hetente)?
Jcksn, ugyanerre kérnélek téged is, már amennyiben a javulás a cél.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
T. Naplóm.
Régen írtam de meg is van az oka...
Az akva remek komdiban van. Jaa nem!!!!
Miután megvolt a vízcsere, üveg pucolás stb tényleg szépen mutatott. Majd pár nap múlva ismét sikerült gigászi mennyiségű szőr algát tenyészteni minden üveg felületre. Világítás továbbra is hat óra, táp 2pumpa TF Planter. Annyi öröm van, hogy a barna alga eltünt a szűrő kifolyójáról, illetve ecset algának nyoma sincs. Ezen kívül semmi olyan nincs amire büszke lehetnék... A növények dobálják a leveleket, egyre csak fogynak, lassan már nem látok benne semmi olyat ami tetszene vagy úgy gondolnám, hogy érdemes lenne ezt még tovább eröltetni...
A növényeket kaptad vagy vetted boltban ?
 
Srácok... A dolgoknak okuk van, szerintem keressük meg. :)
Zotya, leírnád kérlek, hogy az 54literre mennyi fényed van, mennyi tápot nyomsz (és hogy naponta vagy hetente)?
Jcksn, ugyanerre kérnélek téged is, már amennyiben a javulás a cél.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
https://akvakertesz.hu/index.php?posts/361283/
Ebben minden benne van amire kíváncsi vagy:)



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Macro-t nem adagolsz?
Planterből (és kb. Macro-ból is) a heti 5,4ml-t kellene szétosztanod a 7 napra, ez napi 0,7ml. Ezt ha nem vagy lusta, fecskendővel ki tudod adagolni. Ha lusta vagy, akkor mondjuk csinálhatod azt, hogy 3 napi adag az 2,1ml, így mondjuk 3napból 2 napon adsz 1-1 pumpával, a harmadik napon pedig nem adsz (ez kicsit nehezebben rendszerezhető, mert ugyebár egy héten 7 nap van, ami nem osztható 3-mal).
Én a 20literre úgy szoktam adni (összesen heti 2-2ml-t), hogy hétfőn 1-1 pumpa Planter+Macro, illetve csütörtökön szintén 1-1 pumpa. Vasárnap vízcsere, majd hétfőn és csütörtökön 1-1 pumpa, vasárnap vízcsere...
Másik javaslatom, ha hétfőn adsz 2 pumpával, majd csütörtökön 3 pumpával, és vasárnap vízcserézel.
 
Macro-t nem adagolsz?
Planterből (és kb. Macro-ból is) a heti 5,4ml-t kellene szétosztanod a 7 napra, ez napi 0,7ml. Ezt ha nem vagy lusta, fecskendővel ki tudod adagolni. Ha lusta vagy, akkor mondjuk csinálhatod azt, hogy 3 napi adag az 2,1ml, így mondjuk 3napból 2 napon adsz 1-1 pumpával, a harmadik napon pedig nem adsz (ez kicsit nehezebben rendszerezhető, mert ugyebár egy héten 7 nap van, ami nem osztható 3-mal).
Én a 20literre úgy szoktam adni (összesen heti 2-2ml-t), hogy hétfőn 1-1 pumpa Planter+Macro, illetve csütörtökön szintén 1-1 pumpa. Vasárnap vízcsere, majd hétfőn és csütörtökön 1-1 pumpa, vasárnap vízcsere...
Másik javaslatom, ha hétfőn adsz 2 pumpával, majd csütörtökön 3 pumpával, és vasárnap vízcserézel.

Akkor most lehet, hogy így fogom adagolni veszíteni valóm már nincsen :)
Viszont ami feltünt így utólag belegondolva míg nem volt ilyen magasan a világítás addíg jobban nőttek a növények is. Lehet ma kicsit eresztek rajta mondjuk 5cm aztán várok két hetet :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én ma pl rá se néztem, direkt... Reggel pumpáltam a tápot, adtam kaját a halaknak. Annyi időt adtam az üvegnek amíg el nem fogy a tf táp. Ha addíg nem jön valami növény növekedés vagy bármi akkor a táp elfogytával le engedem a vizet és befejeztem :)
Napról napra csak fogynak a növények, dobálják a leveleket, friss hajtás semmin sincs. Bezzeg szőr alga az van...

Ne add fel.

Aktuális képet tudnál feldobni? Egész akváriumról, úgy, hogy lehessen látni, milyen növények vannak a szűrőben és azt is, hogy a vízinövények mennyire algásak. Nem kell szégyenlősnek lenni, pár hónapja én is növesztettem akkora algamezőt, hogy még én is meglepődtem :).

Egész pontosan mi van a talajban? Visszanéztem a naplót, de nem találtam meg pontosan. Vízcserét jelenleg hogyan csinálsz, és milyen kemény a csapvized?
 
Ennyi idő alatt nem nagyon lesz érdemi különbség. Kb. 2 hét az az idő, ami után már érdemes keresni a különbségeket.
Hát nekem lehet a kisebb méret miatt, de látszik változás.
A Carbot is lecsökkentettem az előírtra (a felére).
Azóta ellepni látszik a zöld szőr.
Máson nem változtattam.
Kivéve talán, hogy kevesebb a levegőztetés...
 
Hát nekem lehet a kisebb méret miatt, de látszik változás.
A Carbot is lecsökkentettem az előírtra (a felére).
Azóta ellepni látszik a zöld szőr.
Máson nem változtattam.
Kivéve talán, hogy kevesebb a levegőztetés...
Vízcsere megvan a rendszeres heti 30%?
Van még olyan levél, ami nem algás? A nagyon reménytelen leveleket levágnám, ritkítanám az algát, ahogy lehet.
Korábban találkoztam olyan akvával, amit a zöld szőr lepett el, ott az anci felbolygatta a manado alól a táptalajt, 50es nitrát volt a vízben. Mérni vagy méretni tudsz esetleg? Ott Pistia-t raktunk be, ami csökkentett elég sokat a nitráton. Próbálj berakni pár úszónövényt. Ha ők nagyon gyorsan nőnének, abból lehetne tudni. Persze a végleges megoldás a talajcsere volt.
 
Sziasztok.
Kis helyzet jelentés.
Semmi jóval nem tudok szolgálni. Nagyon elengedtem az akváriumot. Sajnos bejött amire számítottam "ismerem magam" és most ott tartok, hogy nem érdekel a leg csekélyebb mértékben sem. Vízcsere nem volt 3 hete (nincs kedvem hozzá), a talaj tiszta mulm, szőr alga minden kivéve a halakat mert azok mozgásban vannak :) a barna alga is vissza jött a szűrőre de már az sem zavar :) tápot szerintem a héten nem is adtam egyszer sem... Elfelejtem és mindig "na akkor majd holnap" amit természetesen másnap el is felejtek.
Az igazság az, hogy én sokkal többet vártam ettől a TF Planter-től. Olcsóbb táppal többre jutottam mint ezzel és még algám se volt ennyi...
Szóval nem tudom mi lesz a vége vagy mi fogja ismét meghozni a kedvem hozzá, de ezek után valami nagy "löket" kellene.
Képet nem csatolok mert már lekapcsolt a pilács :)
 
A rendszer csak úgy működik, ha annak megfelelően alkalmazod... Ha 3 hete nem volt sem vízcsere, sem tápozás... Akkor nem a tápot hibáztatnám. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére