• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lesz ami lesz! (No-tech)

jcksn82chrvl

Kertész szaki
Első akvárium, első napló (remélem jól csinálom [emoji16] )...

December végén indult.
Néhány kép, hogy honnan hova jutott.

Félénk kezdés, de érződött, hogy kevés a növény... [emoji16]

e419cedb09d554863b5cac72f064d0be.jpg

Később...

114d6e3484ebb02d629830fe8bb56ee0.jpg

Még mindig vicces...

Aztán fénykorában....

4ca228242c52cd5c517bb449bc55d4a0.jpg

Szerencsére rossz képek, az alga nem látszik [emoji16]

Jelenleg itt tartok:

2eeabd25ca5a14bfe3ac82b859397533.jpg

d67ba04b31b1e142e28f5b4e384bfdf0.jpg

Kezdőként semmi koncepció nem volt benne, de aztán körvonalazódott, alakult.

Az már világos, hogy sok növénnyel szeretem.

Egyébként 37,5 liter, kb 6 liter aljzattal, tehát kb. nettó 30 liter (kezdésnek a legrosszabb [emoji16] ).

A gyári belső szűrőről, aminek 76 cm³ szűrőtérfogata volt átálltam egy Eheim Liberty 200-ra amivel már 10x-es a "vödörméret". 0,8 liter Mátrix Trop-al megy, középen a befolyó résznél a gyári szivacs van odahekkelve, és két oldalt a mátrix JBL Symec vattával van "védve".

88594402ebe193a80912ec62c2871001.jpg

320 liter/h a minimális szállitása, az bőven megvan 10X forgatás. De ennél kicsit fentebb van véve, úgy jobb az áramlás.

11,7 W LED világít 25-32 lumen/liter körüli értékkel.

A növények talán:
Ludwigia repens
Cryptocoryne wendtii braun
Microsorium pteroptus ?
Micranthemum umbrosum

Az algáim nem sorolom... [emoji16] [emoji5] [emoji4]
Van többféle fonál, meg most barna...
Van/volt valami gomba, arról majd írok egy esszét (ha a végére értem) mindenki okulására, mert külföldi oldalakon is csak kevés infó van róla... [emoji15]

A tápozás napi 1,5 ml Easy Carbo, 0,5 ml TF Planter és 3-4 napja 1,5 ml TF macro.

Ennyi. Hogy mi lesz belőle még nem tudom... [emoji4]
 
Gratulálok, nekem tetszik! Hal, garnéla terv van bele? Led világítás gyári, vagy Te raktad össze az állványt?

Tapatalkkal küldve az én Che2-L11 eszközömről
 
Gratulálok, nekem tetszik! Hal, garnéla terv van bele? Led világítás gyári, vagy Te raktad össze az állványt?

Tapatalkkal küldve az én Che2-L11 eszközömről
A világítás gyári, az állvány kókányolt.
Egy ismerős csinálja a rendes tartót, de nem sieti el... [emoji17]
Az ingyen munkának nincs becsülete... [emoji5]

2 oto, 2 páncélos harcsa és 5 Galaxy razbóra van benne

1 razbóra mostanában lett öngyilkos [emoji15]
Valahogy kivetődött...

A következő akvárium esetében biztos lesz majd valami konkrét koncepció. De 30 literben nehéz hely hiányában rendezkedni...

Szűkös.
 
Garnélán gondolkoztam már, de félek, hogy kimászik, ill. nem szeretném, ha szaporodnának.
Bár tudom, hogy sós víz, de megfogan édesben is. Nem szeretném ha a lelkemen száradnának [emoji16] [emoji15]
 
Garnélán gondolkoztam már, de félek, hogy kimászik, ill. nem szeretném, ha szaporodnának.
Bár tudom, hogy sós víz, de megfogan édesben is. Nem szeretném ha a lelkemen száradnának [emoji16] [emoji15]
Szerintem a halak kordában tartanák a szaporulatot. A felnőttek túl nagy falat de az újszülötteket elkapják aztán hogy hány nő fel a halak és a búvóhelyek függvénye.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Garnélán gondolkoztam már, de félek, hogy kimászik, ill. nem szeretném, ha szaporodnának.
Bár tudom, hogy sós víz, de megfogan édesben is. Nem szeretném ha a lelkemen száradnának [emoji16] [emoji15]
Nem muszáj garnélát tartani, csak kérdeztem.
Érezze jól magát egyébként, akkor nem kívánkozik kimászni:)
 
Nem muszáj garnélát tartani, csak kérdeztem.
Érezze jól magát egyébként, akkor nem kívánkozik kimászni:)
Amanok esetében mennyit lenne érdemes venni egy ekkora akiba?
Mennyire zavaró a vedlésük, petézésük?

Milyen víz paraméterek kellenek?

Azt hallottam, igénytelenek. Nálam 7,5-8 PH és 8-10 KH van többnyire. Más tesztem nincs [emoji16] [emoji15]

Olvastam még olyat, hogy adott esetben bemásznak az akasztós szűrőbe...
 
A Carbo-t mikor ideális adagolni? Úgy gondolom, hogy a világítás felkapcsolásakor.
Persze kb mindegy, mert mikor hazaérek, akkor adok be mindent fél 6 körül. A Carbo így is helyi kezelés formájában van adagolva. De érkezik az automatizálható adagolóm prototípusa...

Egyébként az időzítés így van megoldva:

Az "éjszakai" levegőztetés délelőtt van, 5 óra. (Egész nap be van húzva a sötételő.)

Utána nem sokkal felkapcsol a világítás, 9 órára (fél 11-ig).

Fél 6 és 6 óra körül etetés, növényeknek, halaknak.

A növénytápos pumpát, ha elkészül, a világítás kapcsolójával vezérelném...

A marcot csökkentem akkor 0,5-re, a microt meg sztem növelem 0,8-ra...
A zöld szőr elvileg táphiányt jelez.
 
A macro low-techbe a halak szennyezését hivatott kiegészíteni. A Kálium és a micro elemek megtalálhatók a planterbe. De mivel sok a növény ezért kell a plussz macro.
De azét nem olyan sok, a 0,5 ml jó lehet.
 
A macro low-techbe a halak szennyezését hivatott kiegészíteni. A Kálium és a micro elemek megtalálhatók a planterbe. De mivel sok a növény ezért kell a plussz macro.
De azét nem olyan sok, a 0,5 ml jó lehet.
Köszi.
Planterből mennyit rakjak?
Most napi 0,5 ml, de emelném...
 
Köszi.
Planterből mennyit rakjak?
Most napi 0,5 ml, de emelném...
A gyàri ajànlás 1 ml/10l hetente. Ezekszerint nàlad úgy 4 ml/ hét. Hogy ezt mennyire érdemes túllépned, sajnos nem tudom.Talàn @killer tud segíteni. Ő szép akvàriumot hozott létre ezekkel a tápokkal.
 
A gyàri ajànlás 1 ml/10l hetente. Ezekszerint nàlad úgy 4 ml/ hét. Hogy ezt mennyire érdemes túllépned, sajnos nem tudom.Talàn @killer tud segíteni. Ő szép akvàriumot hozott létre ezekkel a tápokkal.
Én 2-2 nyomás micro macrot adagoltam bruttó 160 literre. Az kb 2,5 ml. Fél ml első hallásra jónak hangzik. Én már váltottam tápot, abból 3-3 ml-t adagolok naponta szóval lehet mehetett volna több is. Emeld, figyeld, várj 1-2 hetet. Ha jobb még emeld ha nem vegyél vissza. Én tizedmilinként emelném. Egyébként elégedett voltam ezzel is csak mivel minden mást a GA-ból rendelek a dupla postaköltség elkerülése miatt váltottam. Nálam mind a két táp működött.
 
Az ecset (már ha az egyáltalán) pirosodik a Carbos kezeléstől. Nekem úgy tűnik, a zöld szőr sem szívleli. Itt olvastam valahol, hogy érdemes pár percre kikapcsolni a szűrőt addig, amíg a Carboval "oltok". Így valóban sokkal hatásosabb.
A microt 0,8 ml-el adagolom 2 napja.
A macrot 0,5 ml-el.
 
Back
Oldal tetejére