• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lonely Oak

usati

Kertész szaki
Akkor elérkezett az idő a második akvárium elindításához....

Akvárium méretei:60x30x40 (72l) netto 51l
Szűrés: Tetra EX600
Világítás: 4x10W Powerled (DIY) persze ha nem válik be akkor más...pl: Aquasky601:unsure:
Aljzat : Jbl Aquabasis, Jbl Mandano tetején fehér kvarchomok
Dekor: RedMoor ,bazalt sziklák
Növények: kezdésnek hemianthus micranthemoides,[URL='https://www.google.hu/search?q=cryptocoryne+wendtii&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SIPwU8GaKuX07AbsiIGQCQ&ved=0CB0QsAQ&biw=1920&bih=969']cryptocoryne wendtii,[URL='https://www.google.hu/search?q=cryptocoryne+wendtii&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SIPwU8GaKuX07AbsiIGQCQ&ved=0CB0QsAQ&biw=1920&bih=969']riccia fluitans [/URL][/URL]
gyepnek, ha lesz akkor parvula lesz
CO2- beoldás Ista külső reaktorral


Agyalás...
SAM_4581_zps806ae437.jpg


ujabb scape..
s4014_zpsce1772d3.jpg


és feltöltve...
s4068_zps5f7ea5a3.jpg


s4069_zpsc55d0362.jpg


nem a fotó homályos, az a nitrivectől van, elmúlik

Szívesen várok minden kritikát, még most van lehetőség rendezkedni stb..:)
 
Igen azért lett így mert a fa felső része jobban kivan a vizből,és a Hm-et felakarom futtatni a fára és a vízfelszínre emersnek, a riccia is lombként fog üzemelni:)
 
Jó sikerült össze állítás(y). A fa tényleg tuti. A kvarc homokkal nem vagyok kibékülve de én már csak ilyen vagyok (nekem túl fehér).:)
A csigákon kívül gondoltál más élőlényre is:D.
 
Heló!;)
Király a fád, de a sarokban nekem is jobban tetszett.:)
A fehér kvarc homok kicsit tényleg idegenül hat.
 
Akkor elérkezett az idő a második akvárium elindításához....

Akvárium méretei:60x30x40 (72l) netto 51l
Szűrés: Tetra EX600
Világítás: 4x10W Powerled (DIY) persze ha nem válik be akkor más...pl: Aquasky601:unsure:
Aljzat : Jbl Aquabasis, Jbl Mandano tetején fehér kvarchomok
Dekor: RedMoor ,bazalt sziklák
Növények: kezdésnek hemianthus micranthemoides,[URL='https://www.google.hu/search?q=cryptocoryne+wendtii&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SIPwU8GaKuX07AbsiIGQCQ&ved=0CB0QsAQ&biw=1920&bih=969']cryptocoryne wendtii,[URL='https://www.google.hu/search?q=cryptocoryne+wendtii&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SIPwU8GaKuX07AbsiIGQCQ&ved=0CB0QsAQ&biw=1920&bih=969']riccia fluitans [/URL][/URL]
gyepnek, ha lesz akkor parvula lesz
CO2- beoldás Ista külső reaktorral


Agyalás...
SAM_4581_zps806ae437.jpg


ujabb scape..
s4014_zpsce1772d3.jpg


és feltöltve...
s4068_zps5f7ea5a3.jpg


s4069_zpsc55d0362.jpg


nem a fotó homályos, az a nitrivectől van, elmúlik

Szívesen várok minden kritikát, még most van lehetőség rendezkedni stb..:)
Nekem bejon igy is es szerintem igy jobban kezelhetobb lesz takaritas szempontjabol mint ha a sarokban lett volna a fa. Egyet nem ertek miert tettel homokot a manadora,ha beutetted volna parvulaval meg MC vel az eloteret akkor nem is latszott volna a manado es egy jo kis erdos reszlet szulethetett volna meg.
Ja es meg egy otlet erdemes kiprobalnod egy ekkora fan mar jol mutat lombkoronakent a hydrocotile trip japan. Algamentes fejlodest kivanok [emoji6]
 
Nagyon tetszik a fa is és az elrendezés is ,jobb szerintem is középen a fa,de lehet hogy kipróbáltam volna én is egy kis zöldet az alján .Letisztult állapotú fotót is mutass majd lécci;):)
 
Nos történt egy kis átrendezés...a dekorhomokot leszívtam,helyére bazalt meg apró kavics keverék került. A nagyobb bazaltkövek közé ültettem egy kis sagittaria subulatat, és egy blyxa japot is. A bal sarokba rotala rotundifolia green-t tettem @Barnapl jóvoltából, a fütő eltüntetésre és hátha felnő a fára emersnek. A ricciat később kötözöm a fára ha a taknyosodás lecsengett.
Végre a szűrő is tudott folyamatosan menni, eddig folyt:banghead: hol itt hol ott, de a fórum és az FBS segítségével (y)meg egy új gumitömítés hála megoldva.

0832_zps0cfb0638.jpg


feltöltés után közvetlen
083_zpscdb5ddfd.jpg
 
Tegnap és a mai nap dúsítottam a növényeken, a bal sarokba bekerült egy tő cryptocoryne willisii, egy közepes anubias nana bonsai-t betettem a fa tövébe, a crypto wendtii -t áttettem a bal oldalra előrébb így a jobboldalon csak blyxa mardt.
Megléptem egy minőségi szintet is,üveg kifolyó és üveg lilly-t tettem be és egy üveg diffúzor is bekerült.:happy: De talán a leghasznosabb lépés a szűrő csere volt, a tetra600-ast leváltottam egy atman cf1000-s re(bejáratott)ebbe van tartalék még talán.Tudom sokan nem szeretik az atmant de nekem a 200-as alatt a kettő szépen tette a dolgát...
Bekerült a fauna is.: 7db furciata,8db endler guppi hím,2db oto,2db algázó géb 6db amano,és sok sakura garnéla
és mindez képekben
122_zps76600e30.jpg

125_zps8ab66b65.jpg

130_zps440eb728.jpg

mindez nagyban
135_zps3fa4488f.jpg

136_zpsa7efc65a.jpg


majd lesz jobb kép is csak most ez teloról gyorsba:D
 
Mai nap munkából hazaérve etetés lenne a progi erre mit látok egy amano "szájába" egy endeler guppit és félve vigyázza falatozza azóta is???? hogy a k...muterba fogta meg? mert azt értem hogy a kihaloba lévő reinecki-t meg a legyengült halat megfogja de ez még reggel evett???
sőt épp tegnap fotóztam őket hogy a garnélák mellet az amanok is előjönnek mardékot enni...:mad: vagy nincs alga azt eszük ami jön??
 
Akkor jelentkeznék némi friss infóval. Az akva augusztus óta co2 beoldás nélkül üzemel, LOW-TECH:) lett.
Világítás maradt időtartalma csökkent 8 óra,tápozás minden második nap 0,3ml Green Aqua Micro-macro,heti 1ml ferro és napi 1,5ml carbo, heti 50% vízcsere....
Növények közül a blyxa jponica kihalt, helyére Nomaphila stricta "bonsai" került és ez láthatóan elvan, szépen fejlődik. Néha felüti a fejét némi ecset illetve fonalalga de bőven kezelhető mértékű...
Az állatállomány is változott: 10 db serpalazac, 5 popondetta (ők szaporodtak jelenleg 6 kicsit nevelek) és számtalan sakura garnéla

006_zps90c17ff8.jpg

012_zpsc4214fd4.jpg

013_zpscc96e3b7.jpg
 
Világítás: 4x10W Powerled (DIY) persze ha nem válik be akkor más...pl: Aquasky601:unsure:

Eleve 601-el kezdtem volna, ha az anyagi oldala nem akadály...igaz, akkor elvész a saját kezű munka szépsége!

A fa meg valami eszméletlen jól néz ki (y) Algamentes indítást kívánok.
 
Back
Oldal tetejére