• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

De, a lesúlyzókat benéztem:whistle: A jobb oldali látod nem is zavart. Az egész jól mutat. De a faágak közöttit azonnal megjegyzetm:)

Attibva is írta, hogy lágyítja a vizet. Először nem akartam elhinni, de jól hangzik. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan áll majd be. Illetve az ELOS magyarázatára is kíváncsi lennék, hogy mit csinál kémialiag a vízzel ez a talaj. De csak mindent szép sorban.

ELOS is nézi a naplót vagy csak a végeredmény érdkeli őket?
 
Szia! Engem az érdekelne, hogy előtte áztattad e a fát, és ha igen meddig, sajna az enyém formája nem engedi a tiédhez hasonló lesúlyozást...úszik mint a fene. Ha szabad ilyet kérnem, esetleg ha a naplómba megnézed a talawi fám formáját és van tipped hol tudnám lesúlyozni, azt megköszönném!
 
Szep lett ez is. Jonak tunik a talaj, hogy ilyen gyorsan letisztul a viz. A mohakat meg sokan kiszedjuk a talajbol, Te meg megint belepaklod? A GA-ban nem volt eleg? :)
 
De, a lesúlyzókat benéztem:whistle: A jobb oldali látod nem is zavart. Az egész jól mutat. De a faágak közöttit azonnal megjegyzetm:)

Attibva is írta, hogy lágyítja a vizet. Először nem akartam elhinni, de jól hangzik. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan áll majd be. Illetve az ELOS magyarázatára is kíváncsi lennék, hogy mit csinál kémialiag a vízzel ez a talaj. De csak mindent szép sorban.

ELOS is nézi a naplót vagy csak a végeredmény érdkeli őket?
De most komolyan ilyet feltételezel rólam:ROFLMAO: , már a hardscape-es képnél sem volt a fákon kő, lényeg hogy megbeszéltük (y).
Az Elos-t a folyamat érdekli, ahogy az ö termékeikkel felnevelünk egy akváriumot, utána érdekli őket, hogy milyen is az az aki.:D
 
Szep lett ez is. Jonak tunik a talaj, hogy ilyen gyorsan letisztul a viz. A mohakat meg sokan kiszedjuk a talajbol, Te meg megint belepaklod? A GA-ban nem volt eleg? :)
Nálam már csak ez megy, nekem az a lényeg hogy könnyen kezelhető legyen és alacsony (az előtéri novény) :cool:.
 
Az a baj, hogy most az NH3/4-ből melyik-melyik nem lehet tudni... ezért én is furcsáltam , hogy nekem sem 0 volt...
 
Tegnap rámértem egy kicsit a ph-ra és nagyon megdöbbentem, iszonyatosan leesett a ph az akváriumban.:eek:
Az Elos tesztel mért érték, olyan 6-6.3 között volt, gondoltam egyet és megmértem digitális ph mérővel is (mérés előtt kalibrálás 4.0 és 6.8-as folyadékkal) és az érték amit kaptam 6.1ph. Ekkor rámértem a kh értékre is, szinte gondoltam, ( hiszen, már figyelmeztettek , hogy a kh-t a talaj nagyon le fogja húzni, de ezért tesztelünk:cool: )a kh érték alig volt mérhető, szinte 0, ekkor belelöttyintettem kb. 30ml Elos carbonates 03- KH buffert, így visszatoltam a kh értéket 3-ra, s a ph is visszajött 6,9-re majd 7,0-re. A TDS ekkor 140ppm volt.

Ma reggel rámértem megint gyorsban a TDS-re már 127ppm volt.
Szóval nem tudom meddig tart ez az ingadozás , de egy kicsit zavaró, remélem , hogy a mai vízcsere után talán helyre áll a cucc!!
Igaz , hogy az Elos leírás 4-5 napi vízcserét mond, de Viktor szerint nem lesz gond, sőt csak javít rajta ha az elején 2 naponta cserélünk vizet.
Ma kaptam az infót Viktortól is arról, hogy 2 hétig nem kell tápozni, ha víz feletti növényeket használunk fel (ugye amíg nem alakul át addig nem kell neki táp), de már a kezdeteknél kellene tápozni, ha víz alattiakkal telepítettünk. Na rám az első vonatkozik.

Kicsit belegondoltam abba, hogy mennyire máshogy (egy kicsit hanyagnak érzem) kezeli az Elos a bejáratási időszakot, tehát nem tápoz 2 hétig , 4-5 naponta kell cserélni vizet, tápozása viszont kiforrottabbnak látszik, hiszen minden napra meg van , hogy milyen alkotóelem kerüljön a vízbe, persze ez csak a high-tech akiknál, a Planta 1-2 (low-tech) - nél másabb , egyszerűbb a helyzet.
 
Sziasztok.

Hoztam nektek egy pár képet, az aki 3 napos.
Csak megszeretném mutatni, hogy milyen amikor teljesen letisztult az aki vize.
8678814956_8681fe88a8_c.jpg

Tényleg teljesen más képet mutat, de ...... na jó ránézni, ennyi.
8677713833_fd91a70221_c.jpg

A víz alatti kép.:cool:
8677711549_0f2c55a008_c.jpg

Egy pár részletesebb közelebbi fotó ;)
8678817556_118fac16f4_c.jpg

Sajnos még a súlyozó kövek megvannak, csak a fotózásra vettem ki, illetve a val oldali kis kavicsnak ott kellett maradnia, mert a dekor nem akar a helyén maradni ,úszni akar.:(
Remélem mihamarabb kivehetem a fákról a sziklákat.
 
A teljes nézet nagyon ütős a vágott képhez képest(y)
Na meg a részletek. Tibi, aranyba kéne önteni a kezedet:D Ja nem, mégsem. Akkor hogyan fogsz nekünk ilyen brutál akváriumokat csinálni.
 
A teljes nézet nagyon ütős a vágott képhez képest(y)
Na meg a részletek. Tibi, aranyba kéne önteni a kezedet:D Ja nem, mégsem. Akkor hogyan fogsz nekünk ilyen brutál akváriumokat csinálni.
Ez jó ötlet.(y) Én pl. nagyon szívesen megnézném normál/gyorsított felvételen, hogy állsz neki/mit csinálsz/hogy alakul egy ilyen akvárium berendezése, táptalajtól kezdve egészen feltöltésig. :)
 
Ez tényleg egy jó ötlet. Én is szívesen néznék egy ilyen videót, biztos sok elsajátítani valót találnék benne. Ja és marha jó az aki.
 
Back
Oldal tetejére