• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

Jó a videó, de hamarosan lesz egy workshop ahol élőben is meg lehet lesni Tibcsit és Attit.
[2013. May 18 ] ELOS Workshop (Törökbálint) | Magyar Akvakertész Fórum

Még van pár hely.... ez itt a reklám helye :D És ha már reklám...

551368_248886901921573_1889404349_n.jpg
 
Mivel szűrsz?
:ROFLMAO:külső szűrővel:ROFLMAO: ezt nem lehetett kihagyni (2075)
Amúgy , a szűrőkosarakban ha jól emléxem, mátrix, substrat pro, meg azt hiszem kerámia gyűrű van (ezt nem mondom biztosra), amióta szétszedtem a Forest Lair-t, azóta nem volt takarítva és még egy jó pár hétig amíg a bejáratás megy nem is fogom a szűrőt.
 
Tibi, nem ELOS téma, de hogy nem szívja be a beszívód a garnikat?
Hidd el beszívja a nagyon kis méretűeket, de nagyon ritkán fordul elő.
Ha életerősek a garnélák akkor el tudnak úszni mielőtt beszívná őket a szűrő.
 
Ha jól olvasom a te aljzatod is húzza le a kh, gh értéket. Akkor ebben nagyon hasonlít a knott talajra. Erre használod az elos kh3-at. Ez a cucc a ph-t is viszi fel?
 
Ha jól olvasom a te aljzatod is húzza le a kh, gh értéket. Akkor ebben nagyon hasonlít a knott talajra. Erre használod az elos kh3-at. Ez a cucc a ph-t is viszi fel?
Nagyon le húzza, igen erre használom a C.03-at napi 10ml, de ezzel a szerrel csak visszaviszi helyreállítja ph-t.
 
Sziasztok!

Na tegnap megtettem azt amit sosem hittem volna és nem is akartam, de muszáj volt, csapvizet öntöttem az akváriumba.:eek:
Lehet ez valakinek nem jelent semmit, de az én álláspontomnak ellentmond, hogy csapvíz kerüljön az akimba.
Muszáj volt, mert nem bírtam a KH csökkenéssel, amíg beállítottam a helyes KH értéket az Elos 03-al (KH 3-ra) másnapra megint 1 lett a KH, s így a ph is ingadozott hiszen megy bele a co2 is. Egy előnye volt még ennek a csapvizes dolognak, hogy kipróbálhattam az Elos AquaZero-t is, néztem is nagyokat amikor a kapott csomagban rátaláltam az Elos vízelőkészítőjére ,gondoltam is magamban, na ezt nem fogom használni:D , de mégis csak elő kellett venni.
Na a lényeg a lényeg , hogy 25-30 liter csapvíz (Elos AquaZero-val keverve) került az akiba és a GH: 6-os a KH: 5-ös lett, ma reggel megint megmértem a KH-t ami most 4-es. Szóval lehet hogy van valami ebben a csapvizes dologban, de már nagyon unom , hogy húzza le a talaj a KH értéket.

A fám végre kezd penészedni, tehát észrevette nagy nehezen, hogy víz alatt van a drága, de még mindig úszna, sajna.
A penészedésre betettem tegnap 4 Amano garnélát pár CRS-t, RC-t , és hogy hal is legyen végre az akiba Neon Razbórából 4db-ot.
Kicsit korainak érzem az élőlények berakását, de ma reggelre még mind megvolt, szóval a garnélák legalább takarítanak.

Ez történt tegnap, kíváncsi vagyok , hogy hogyan alakul tovább, kezdem megszeretni ezt az elrendezést is, olyan megnyugtató előtte ülni és merengeni (csak azok a csúnya súlyozó sziklák ne lennének a fákon):cool: .
 
Csapvíz?! Minő eretnekség! :ROFLMAO:
Tibi, és mi a helyzet a nehézfémekkel? A vízelőkészítő kiszedi őket?
Hát ez az amit nem tudok, elméletileg igen!!
Az a gond a csapvízzel, ugye, hogy nem tudod mi van benne és , evvel mit juttatsz be az akváriumba.
Filipe erősködött, hogy csak próbáljam ki nem fogok benne csalódni (persze szigorúan AquaZero-val előkezelve), ezért is használtam csapvizet meg ugye, hogy kordában tudjam tartani a KH értéket (s mivel ő a főnök, megpróbáltam, hiszen ő küldte az összes ELOS cuccot).
Félek még mindig a csapvíztől, mert ugye én full RO-zok és azt sózom vissza, tehát tudom milyen víz van az akváriumomban, de egy csapviz + ro keverék is tud meglepetést okozni még alga fronton is, volt már rá példa, hogy a csapvíztől algásodtam (pl. ecset), meg ugye tápozást is elviheti (a csapvízben lévő mikroelemek miatt).
Nem hiába lágy vizeznek a garnisok is, s nálam is vannak CRS mixek (igaz ők nem annyira kényesek és elvannak csapvízben is), remélem nem lesz gond.
Szóval kíváncsi leszek mi lesz ezután, lehet , hogy olyan szuper az ELOS AquaZero, hogy nincs is mitől félnem.:D
 
ez igaz???
közel fél évek vagyok abban a hiszemben, hogy csak RO-ban működnek, és ezért nincs nekem ilyenem.
Tudtommal a mixekre igaz (bár akkor az igazán szépek, ha lágy vizes környezetben vannak) , de az igényesebb fajtáknak, már dukál a lágy víz.
 
Tudtommal a mixekre igaz (bár akkor az igazán szépek, ha lágy vizes környezetben vannak) , de az igényesebb fajtáknak, már dukál a lágy víz.
de a mixek és az akármilyen SS-oberstruhmbahnführerek között nem csak a mintázat a különbség? Jó, nem offolok itt tovább :)
 
Back
Oldal tetejére