• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

de a mixek és az akármilyen SS-oberstruhmbahnführerek között nem csak a mintázat a különbség? Jó, nem offolok itt tovább :)
Nem vagyis részben igen!
Tehát ha jól tudom, akkor a színekben, mintázatokban lehet elkülöníteni őket egymástól, DE most csúnyán szólva a mixek vannak legalul, egy kicsit igényesebbek mint az rc-k pl. , de minél fentebb megyünk a minőségi létrán, annál érzékenyebbek a víz minőségére (ph,kh,gh).
 
Picit javítok. A CRS garnélák lágy vizesek. De van egy vonal általában low grade, amit csapvízben is tartanak, nevelnek, szaporítanak. A csapvíz itt nem 20-25-ös keménységű. Max 12.
Ezek a garnélák is jobban éreznék magukat lágyabb vízben, de így nevelték őket. Ha ilyet látsz ezzel meg lehet próbálkozni.
 
Picit javítok. A CRS garnélák lágy vizesek. De van egy vonal általában low grade, amit csapvízben is tartanak, nevelnek, szaporítanak. A csapvíz itt nem 20-25-ös keménységű. Max 12.
Ezek a garnélák is jobban éreznék magukat lágyabb vízben, de így nevelték őket. Ha ilyet látsz ezzel meg lehet próbálkozni.
Köszi V. (y)
 
Sziasztok!

Na tegnap megtettem azt amit sosem hittem volna és nem is akartam, de muszáj volt, csapvizet öntöttem az akváriumba.:eek:
Lehet ez valakinek nem jelent semmit, de az én álláspontomnak ellentmond, hogy csapvíz kerüljön az akimba.
Muszáj volt, mert nem bírtam a KH csökkenéssel, amíg beállítottam a helyes KH értéket az Elos 03-al (KH 3-ra) másnapra megint 1 lett a KH, s így a ph is ingadozott hiszen megy bele a co2 is. Egy előnye volt még ennek a csapvizes dolognak, hogy kipróbálhattam az Elos AquaZero-t is, néztem is nagyokat amikor a kapott csomagban rátaláltam az Elos vízelőkészítőjére ,gondoltam is magamban, na ezt nem fogom használni:D , de mégis csak elő kellett venni.
Na a lényeg a lényeg , hogy 25-30 liter csapvíz (Elos AquaZero-val keverve) került az akiba és a GH: 6-os a KH: 5-ös lett, ma reggel megint megmértem a KH-t ami most 4-es. Szóval lehet hogy van valami ebben a csapvizes dologban, de már nagyon unom , hogy húzza le a talaj a KH értéket.

A fám végre kezd penészedni, tehát észrevette nagy nehezen, hogy víz alatt van a drága, de még mindig úszna, sajna.
A penészedésre betettem tegnap 4 Amano garnélát pár CRS-t, RC-t , és hogy hal is legyen végre az akiba Neon Razbórából 4db-ot.
Kicsit korainak érzem az élőlények berakását, de ma reggelre még mind megvolt, szóval a garnélák legalább takarítanak.

Ez történt tegnap, kíváncsi vagyok , hogy hogyan alakul tovább, kezdem megszeretni ezt az elrendezést is, olyan megnyugtató előtte ülni és merengeni (csak azok a csúnya súlyozó sziklák ne lennének a fákon):cool: .
Az én knott talajos akimban is ugyanez a helyzet! Hiába terveztem én, hogy a 150 liter vízcserét majd ro vízzel csinálom. A talaj húzza lefele rendesen a kh-t. Mondjuk nálunk a csapból 4 kh 6 GH víz jön. Rakhatnám az akiba úgy ahogy van, csak nem tudom milyen trugymókat raknak bele. Sajnos emiatt minimális ecset alga nálam is előjött :(
 
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a lágyítás milyen időtartamon jelentkezik. Néhány hét? 3 hónap? Nem hiszem, hogy éves szinten ugyanezt a hatást tudja hozni. Így később szükség lehet a lágyításra majd.
 
Sziasztok!
Azért a csapvíz nehézfémek szempontjából nem hiszem, hogy nagyon brutál lenne...nagyon szigorú EÜ szabványok vannak rá és Magyarországon kifejezetten jó minőségű a víz...a klórt és a keménységet leszámítva.

Amúgy a Toxivec megköti a nehézfémeket nem?
 
Nálam is nagyon szépen elvoltak a mixek, amíg be nem jött a Co2 bumm :( Azóta 1 maradt meg, és a topoichoz híven, most Lonely Mix-nek nevezném. :)
 
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a lágyítás milyen időtartamon jelentkezik. Néhány hét? 3 hónap? Nem hiszem, hogy éves szinten ugyanezt a hatást tudja hozni. Így később szükség lehet a lágyításra majd.
Na erre én is, Filipe erről még nem írt semmit!:confused: Szeretnék már a megszokott módon lágy vízzel vizet cserélni.:D
Sziasztok!
Azért a csapvíz nehézfémek szempontjából nem hiszem, hogy nagyon brutál lenne...nagyon szigorú EÜ szabványok vannak rá és Magyarországon kifejezetten jó minőségű a víz...a klórt és a keménységet leszámítva.

Amúgy a Toxivec megköti a nehézfémeket nem?
Ne értsd félre , lehet csapvízzel akvakertészkedni, de lágy vízzel könnyebb.:D
Szerintem az összes vízelőkészítő jó, hasznos ha csap vizezel, de mégis vannak jónál is jobbak, most hagy ne soroljam fel őket, hiszen tudjátok.

Ma délben ránéztem az állatkákra az akiban és mindenki rendben van (garnélák, halak is).
 
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a lágyítás milyen időtartamon jelentkezik. Néhány hét? 3 hónap? Nem hiszem, hogy éves szinten ugyanezt a hatást tudja hozni. Így később szükség lehet a lágyításra majd.
Tudom, hogy ez egy ELOS aki, de nekem kisértetiesen hasonlít a talaj a knottra, így csak az ehhez kapcsolódó tudásomat tudom megosztani. Nálam 4 hónapig ment úgy egy aki, hogy 1/3-ad csapvíz, 2/3-ad RO. Addig 2kh, 5-6 gh volt. Aztán beraktam valami új követ, ami olldott ki magából valamit, és így lett 4 a kh-m. És utána ez stabilizálódott. Nem akarlak elkeseríteni Cecska, de lehet be kell csempészned egy picur darab mészkövet ;). Várom nagyon a fejleményeket a talajjal.
 
Sziasztok!
Azért a csapvíz nehézfémek szempontjából nem hiszem, hogy nagyon brutál lenne...nagyon szigorú EÜ szabványok vannak rá és Magyarországon kifejezetten jó minőségű a víz...a klórt és a keménységet leszámítva.

Amúgy a Toxivec megköti a nehézfémeket nem?
Nem is a nehézfémek miatt aggódunk mi ro vizesek. Ha valaki házában van mondjuk egy szimpla szűrő bekötve a bejövő víz elé, és takarította már ki...na az tudja, hogy mit hurcol a víz magában. Amit leeresztesz a lefolyón vizet annak egy részét visszakapod a csapból. Persze tisztítják, meg ülepítik....
 
"Ki a Duna vizét issza, saját vizét issza vissza" :p Jártam már mind a 3 nagy tisztító telepen, nem ott a gond :) hanem a vezetékek régiek, no de ezt majd egy másik topikban :)
 
Üdvözlök mindenkit!!

A Lonely Tree ma 1 hetes, ezért a vízcserével párhuzamosan fotózgattam egy kicsit!!
Ma csak csapvízzel cseréltem, most a KH: 6, a GH: 6, szóval annyira nem vészes.
Jöjjenek a képek:
8687899357_ecd63a5003_c.jpg

Kb. eddig szoktam leengedni a vizet, ez olyan 35 liter vizet jelent, de persze ha valami nagyobb gebasz jön be akkor nem ritka az 50-60 liter víz cseréje sem, ugye az aki 117 literes.
8687904353_c12913e7d1_c.jpg

Majd egy üres hordóba engedtem csapvizet, amelyet ott előkészítettem AquaZero-val (ELOS vízelőkészítő) és onnan töltöttem fel az akváriumot (ugyan így szoktam a lágy vizes cserét is, de az egy másik hordóban várja az idejét:cool: ).
8687909849_47267fe14f_c.jpg

8689034706_5f174a3167_c.jpg

Tehát a fotó kedvéért, csöppentettem párat még külön is az akiba, tehát ez az ELOS vízelőkészítője az AquaZero.(y)
8687921553_3928220393_c.jpg

8687925881_c7084c7390_c.jpg

Majd megkapta az aki, a hasznos baktériumkultúrát az ELOS Aqua Uno-tól.(y)
8689050276_3d7dfb4ca9_c.jpg

8687959427_09823e204e_c.jpg

A növényeken már látom a fejlődést, főleg a parvulán, hogy terjeszkedik és hódítja be a neki szánt területet, ezért elkezdtem a tápozást, elsőnek az ELOS Fase 1-el, lehet hogy még korai, de majd meglátjuk , hogy hogyan reagálnak rá a növények.:cool:
8689082666_bb74420906_c.jpg

Ezt a képet meg akartam örökíteni, mint írtam az aki 1 hetes, a parvula-nak a gyökerei meg már lent vannak az akvárium alján, valami tetszhet nekik!!:D
8689086982_d3bd6c47c7_c.jpg

S lőttem a végére egy előtéri részletet, mint ha már több hetes akvárium lenne.:eek: (y)
Ennyi, na jók legyetek!!:cool:
 
Akkor az neked pont jó, nekem már sok... akkor maradok a fecskendőnél.
Végül is igen, nekem pont jó a mennyiség, még ha eleinte kevesebbet is kellene adagolni, akkor is jó.(y)
Viszont 1ml-nél többet nem fogok nyomni az akiba, csak ha valami hiánytünet lép fel, de az ELOS szerint az nem lehet.;)
 
Szia!

Szeretnék gratulálni az induló akvához, mert már most csúcs-szuper! Ezt a fajta naplózást pedig ami termék-ismertető is egyben nagyon jó ötletnek találom. Pláne, hogy ilyen részletesen vezetitek.
A kérdésem az általános aljzattal kapcsolatban volna. írtátok, hogy lágyítja a vizet ráadásul elég jelentős mértékben, ami sok embernek nem feltétlenül rossz hír, hiszen nem mindenki él full RO-val vízcserekor és / vagy az ilyen típusú aljzat megvásárlásával esetleg egy plusz "kört", gondot iktathat ki anélkül, hogy az a víz alatti világ rovására menne.
A kérdésem az volna, hogy gyártó nem rendelkezik-e valamiféle paraméterekkel azt illetően, hogy pontosan mennyit is tud lágyítani mondjuk 1l ilyen Terra Black talaj.
Valamint elolvastam a naplód, de nem találtam info-t arról, hogy milyen paraméterekkel rendelkezik a csapvized így nem tudok mihez hasonlítani, pl. lehet nálam nem sokat nyomna a latban a talaj víz-lágyító képessége mivel itt 15KH-s a csapvíz.

válaszodat előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére