• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Nagyban kicsit megritkítottam a cryptokat, kicsit átláthatóbb lett így.
Itt most két SAE, 3 géb, kb 6 amano és kb 7 oto dolgozik. Amanot még pár darabot akarok majd bele.
IMG_20171217_194316.jpg
IMG_20171217_194308.jpg
IMG_20171217_194235.jpg IMG_20171217_194224.jpg


A nano:
Ide szelektálom most a nagyból a szép rc-ket, majd vissza nem szépeket. Itt három oto és öt amano dolgozik, még hármat akarok mind kettőből.
IMG_20171217_194157.jpg
Pót szůrőm, hatalmas pistia:
IMG_20171217_194205.jpg
 
Üdv. Talán jár erre wabi szakértő is. A nagyban a kb. 9 hónapja emersen lévő bacopa víz alatti szára elkezdett olvadni. Az lenne a kérdésem hogy az ilyen régóta emersen lévő növény takarás, fóliázás nálkül is metszhetem és kiültethetem wabi tálba vagy neki is kell még a szoktatás?

Amazoniám van itthon, táptalajom is, és vagy öt tálra való emers növényem. Egy tál és egy pilács kell csak.

Sajnálnám kidobni őket.
 
Mc szépen komótosan növöget, már amit az amanok nem kapálnak ki.

IMG_20171222_185818.jpg
IMG_20171222_185807.jpg
Buce:
IMG_20171222_185741.jpg

Holnap elvileg elviszik a nagyobb lazacokat és a két disznó sziámit, meglátjuk az amandák mit lépnek a változásra.

Idén nem akartam komolyabban hozzá nyúlni de most azon gondolkodom hogy balról kiveszem a nagy micro bokrot és tovább futtatom az mc-t megnyitva a teret.

Szerintetek micro bokor maradjon vagy menjen?
 
Valahogy csak kiszedem őket. Van bennt egy hatalmas fa rajta két nagy bokor microval, általában az alá megy be mindenki, azt meg sajnos nagy rombolás nélkül nem tudom kiszedni.
 
Ha a kínai Tds mérőm nem csal akkor elvileg a kannás ion cserélt víz:3
csapvíz: 220
nagy akvárium, heti 40 liter pihentetett csapvízzel cserélve: 295
nano, heti 10 liter csapvíz+5 liter ion cserélt víz cserélve:185

Jövő év elején jön az Ro gép. Fokozatos átállás után tiszta ro-val tervezek vizet cserélni gh+ al visszasózva.

Milyen értékre sózzak vissza?
 
Utoljára módosított:
Milyen értékre sózzak vissza?
Két vizcsere között mennyit változik a TDS?
Én azt mondanám, hogy próbáld meg ugy belőni a dolgot hogy két vízcsere között cirka azonos értékek között ingadozzon az érték.
Tehát ha mondjuk heti vizcserét tartasz akkor pl ha a hét elején 150 a TDS, hétvégén pedig 200, akkor olyan TDS-ű vízzel cserélj ami ismét megközelítőleg 150-re viszi le az értéket. Ennek rutinjára és a megfelelő cserevíz visszasózásának mértékére szerint elég hamar rájössz majd.
Nálam jelenleg lávakő van mint dekorkő, ami papíron nem emeli a víz keménységét, ennek ellenére megis mozog egy picit, de nem nagy mértékben. Így visszasózom az RO-t. Viszon amikor Seiryu köveket használtam ott nagyobb volt az ingadozás es sokszor full RO-val cseréltem vizet, igy tudtam csak visszatérni a kezdő értékre.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Holnap cserélek, megmérem mennyit változik.

Pár napja kiugrott egy citrom lazacom, azóta az amandák egyre bátrabbak. Ki érti a halakat...
 
Két vizcsere között mennyit változik a TDS?
Én azt mondanám, hogy próbáld meg ugy belőni a dolgot hogy két vízcsere között cirka azonos értékek között ingadozzon az érték.
Tehát ha mondjuk heti vizcserét tartasz akkor pl ha a hét elején 150 a TDS, hétvégén pedig 200, akkor olyan TDS-ű vízzel cserélj ami ismét megközelítőleg 150-re viszi le az értéket. Ennek rutinjára és a megfelelő cserevíz visszasózásának mértékére szerint elég hamar rájössz majd.
Nálam jelenleg lávakő van mint dekorkő, ami papíron nem emeli a víz keménységét, ennek ellenére megis mozog egy picit, de nem nagy mértékben. Így visszasózom az RO-t. Viszon amikor Seiryu köveket használtam ott nagyobb volt az ingadozás es sokszor full RO-val cseréltem vizet, igy tudtam csak visszatérni a kezdő értékre.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Vízcsere előtti nap 295, közvetlenül vízcsere után 279. Nagy ingadozás nincs. Milyen értékre sózzak vissza majd?
 
Ma volt egy kisebb átalakítás. Tarra vágtam az összes nagy cryptot. A helyükre a palustris került egy kis blyxaval vegyítve. Még a micro bokrokat kell megritkítanom legközelebb, azok is hatalmasak lettek.

Kihalásztam a rózsa és citrom lazacokat, valamint a két nagy sziámit. Nem volt egy egyszerű menet...

Most 3 géb, kb 20 amanda és jópár oto és amano lakja az akváriumot.

Terveim szerint veszek pár hím endlert húzó halnak és 20 zöldneont. Meglátjuk melyik csapat lesz látványosabb, azt még akkor növelem.

Kép majd holnap, homályos a víz a bacitól meg az átalakítástól.
 
Akkor a képek:
IMG_20180101_172614.jpg
IMG_20180101_172553.jpg
IMG_20180101_172535.jpg

Kicsit kinyilt a tér, még a nagy microkat kell megtépnem.
Most látom csak mennyi tökéletes hely van bucéknak...:whistle:
Az amandák megélénkültek mióta egyedül vannak.
A halak végül tesómék társasába kerültek, facebookon többet nem üzletelek.
 
Vízcsere előtti nap 295, közvetlenül vízcsere után 279. Nagy ingadozás nincs. Milyen értékre sózzak vissza majd?

Szerintem 130ig simán lemehetsz, viszont itt is nézd hogy mennyit megy felfelé a TDS a következő vízcseréig es annak megfelelő csere vizet készíts ;). De majd azért néha mérj egy kis GH/KH-t is, biztos ami biztos.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére