• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Támogatom én is @Greg Filth észrevételét. Ha jelenleg nem látsz táphiány okozta tünetet akkor ne válts. Használd azt ami van és majd ha kifogysz belőle elkezdhetsz ismét agyalni a váltáson:) Figyelembe véve akár az ár/érték arányokat is.
A GA táphoz valóban nagy segítség a táblázat. Mind a Micro mind a Macro táp honlapján megtalálod. Ugy már könnyedén kikalkulálható, hogy heti 25%os cserénél mennyi tápra van szükséged.
Mindenesetre nagyon jó úton vagy ;) HM téren simán tudok segíteni. Sajnos nem nő egy ütemben mindenhol, igy igaz folyamatosan de csak kisebb adagok vannak. Ettől függetlenül szívesen odaadom ha aktuális lesz ;)
Köszönöm az észrevételeket. Hamarosan elfogy a tápom, ezért merült fel a váltás, amúgy nem variálnék.

Hiánytünetet nem igazán látok. A stau hisztizett, de ahogy beszéltük az valószínűleg foszfát hiány volt. A tenellusnak van egy-két levele ami a tövénél málik de a többi része egészséges. Ebből hetente kb 10 felszínen uszkáló darabot szedek le, ekkora mennyiség talán nem gáz.

Ga-ból rendelnem kell pár,dolgot meg elfogy a tápom ezért gondoltam a váltásra.

Hm ha lesz akkor szívesen fogadom. Ebben is lesz hely plusz úgy döntöttem átalakítom a nanot is, és még az asszonyt is győzködöm hogy a nagyobb halak is kapjanak egy kb 100 literes halast külön, ebben meg csak a nano halak, garnélák és algaevők lennének.Hát igen azok a fránya arányok. Ha az embert elkapja a gépszíj...
 
Ma végre rászántam magam és kipucoltam a szűrőcsöveket és az üveg lily-t. Hát kicsit szebb a látvány.
A szűrőhöz nem nyúltam, lehet kellett volna, egy csomó trutyit nyomott vissza. Igazából indítás óta nem nyúltam hozzá, lehet hétvégén megnézem. Legalábbis a perlont meg az előszűrőt biztos.
 
Újabb heti karbantartás.

Vízcsere mellett megtéptem és újrakötöztem a fissit és megritkítottam tripartita japant.
Kiszedtem az összes átokhínárt, csak pár csúcshajtást tettem vissza.

A héten érkezik pár újfajta stem növény amit kipróbálok.

Alga és állatfronton nincs változás.

Szokásos gagyi képek:
received_1257298337692009.jpeg received_1257298324358677.jpeg

Észrevételeket, tanácsokat szívesen fogadok.
 
Újabb heti karbantartás.

Vízcsere mellett megtéptem és újrakötöztem a fissit és megritkítottam tripartita japant.
Kiszedtem az összes átokhínárt, csak pár csúcshajtást tettem vissza.

A héten érkezik pár újfajta stem növény amit kipróbálok.

Alga és állatfronton nincs változás.

Szokásos gagyi képek:
View attachment 23967 View attachment 23968

Észrevételeket, tanácsokat szívesen fogadok.
Miért gagyi?
 
Nagyon messze van ez a tank attól hogy bármilyen versenyre nevezzem, úgyhogy jobb kép nincs róla.

Szőlő. Hátsó kertből ástam ki.:)
 
Nagyon messze van ez a tank attól hogy bármilyen versenyre nevezzem, úgyhogy jobb kép nincs róla.
Szőlő. Hátsó kertből ástam ki.:)
Nem, én csak azért írtam, mert nem értem hogy miért kér mindenki elnézést a kép minőségéért. Nyilván egy napló dokumentálásához nem fogod minden egyes alkalommal az állványos fényképezőt, meg a 2kW-os fényágyút elővenni. :)

Mesélj egy kicsit a szőlőről.
Kiásás után megddig szárítottad?
A kérget hogyan szedted le?
Ha előáztattad, meddig?
Taknyosodott-e, ha igen, meddig.
Kapargattad-e róla a nyálkát, vagy magától elmúlt, mennyi idő alatt?

Köszi!
 
Nem, én csak azért írtam, mert nem értem hogy miért kér mindenki elnézést a kép minőségéért. Nyilván egy napló dokumentálásához nem fogod minden egyes alkalommal az állványos fényképezőt, meg a 2kW-os fényágyút elővenni. :)

Mesélj egy kicsit a szőlőről.
Kiásás után megddig szárítottad?
A kérget hogyan szedted le?
Ha előáztattad, meddig?
Taknyosodott-e, ha igen, meddig.
Kapargattad-e róla a nyálkát, vagy magától elmúlt, mennyi idő alatt?

Köszi!
Nos a szőlő kiásás után kb 3-4 hónapig száradt. A tőke része már ki volt nagyjából száradva de a vastag része föld alatti rész volt az még nedves volt. Kiraktam az udvar közepére ott napozott, ázott egész nyáron.

Ahogy száradt a kéreg egy részét kézzel simán le lehetett húzni.

Mivel marha nagy (a naplóban vissza van róla kép az üres üvegben, már kicsit szétvágtam, abból lett a két alsó szár) áztatni nem nagyon tudtam volna miben, kifőzni meg főleg így egész télen és tavasszal az apósnál ázott 8 méter mélyen a kútban. Nem biztonságos de jobb ötletem nem volt. Utána magasnyomásúval lemostam párszor így könnyen lejött majdnem az összes maradék kérge.

Utána beállítás előtt még két hónapig ázott itthon a garázsban már az akváriumban üresen. Legalább azt is leteszteltem nem ereszt-e. Kapott még pár magasnyomású mosást a penész és a maradék kéreg miatt. Minimális maradt rajt de nem vészes.

Indítás után kb 2 cm vastag penész jött rá. Kép van a naplóban. Két hét múlva költöztek a lakók. 7 amano(ebből 5 torpedóromboló méretű 2 éves nőstény), 4 oto és 6 foltos cory 2 nap alatt lezabálta szinte az egészet.
Illetve az elején 2 naponta cseréltem vizet amit tudtam leszívtam de nyagyját az állatok rendezték le.

Azóta nincs gondom vele. Se pusztulás se alga nagyon és nem is színezi a vizet. Mondjuk rengeteget ázott és van Seachem Purigen is.

Remélem minden kérdésedre vákaszoltam. Ha nem kérdezz nyugodtan.;)
 
Nos a szőlő kiásás után kb 3-4 hónapig száradt. A tőke része már ki volt nagyjából száradva de a vastag része föld alatti rész volt az még nedves volt. Kiraktam az udvar közepére ott napozott, ázott egész nyáron.

Ahogy száradt a kéreg egy részét kézzel simán le lehetett húzni.

Mivel marha nagy (a naplóban vissza van róla kép az üres üvegben, már kicsit szétvágtam, abból lett a két alsó szár) áztatni nem nagyon tudtam volna miben, kifőzni meg főleg így egész télen és tavasszal az apósnál ázott 8 méter mélyen a kútban. Nem biztonságos de jobb ötletem nem volt. Utána magasnyomásúval lemostam párszor így könnyen lejött majdnem az összes maradék kérge.

Utána beállítás előtt még két hónapig ázott itthon a garázsban már az akváriumban üresen. Legalább azt is leteszteltem nem ereszt-e. Kapott még pár magasnyomású mosást a penész és a maradék kéreg miatt. Minimális maradt rajt de nem vészes.

Indítás után kb 2 cm vastag penész jött rá. Kép van a naplóban. Két hét múlva költöztek a lakók. 7 amano(ebből 5 torpedóromboló méretű 2 éves nőstény), 4 oto és 6 foltos cory 2 nap alatt lezabálta szinte az egészet.
Illetve az elején 2 naponta cseréltem vizet amit tudtam leszívtam de nyagyját az állatok rendezték le.

Azóta nincs gondom vele. Se pusztulás se alga nagyon és nem is színezi a vizet. Mondjuk rengeteget ázott és van Seachem Purigen is.

Remélem minden kérdésedre vákaszoltam. Ha nem kérdezz nyugodtan.;)
Akkor az Oto-k nálad is zabálták róla a fehéret. Ez jó hír. Köszönöm.
 
@Tremmel-Cseh Andrea nak köszönhetően került be bacopa, ludvigia palustris és nymphoides taiwan. Remélem bírni fogják a körülményeket nálam.

Még maradt a kapott növényekből egy jó nagy adag úgyhogy jut a család többi akvaristájának is és remélem a jövő heti nano átalakításig kibírja pár tő egy vödrben hogy abba is tudjak tenni.

received_1262038817217961.jpeg received_1262027937219049.jpeg received_1262027817219061.jpeg
 
Utoljára módosított:
@Tremmel-Cseh Andrea nak köszönhetően került be bacopa, ludvigia palustris és nymphoides taiwan. Remélem bírni fogják a körülményeket nálam.

Még maradt a kapott növényekből egy jó nagy adag úgyhogy jut a család többi akvaristájának is és remélem a jövő heti nano átalakításig kibírja pár tő egy vödrben hogy abba is tudjak tenni.

View attachment 24050 View attachment 24051 View attachment 24052
Tedd ablakba. Esetleg egy kis táp. Ki kell bírja

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Igazából nincs semmi beszámolni való, szóval csak pár kép vízcsere utánról.
received_1277782328976943.jpeg
A gázórát ne nézzétek, éppen bejáratás alatt van:
received_1277782078976968.jpeg
Egy kis szín:
received_1277782045643638.jpeg
A hydro. is rájött végre mit várok tőle:
received_1277782002310309.jpeg
A jelenlegi kedvenc, low-tech, csapvizes blyxa:
received_1277781978976978.jpeg
És a régi akváriumomat a szüleimnél újra építettem:
received_1277782502310259.jpeg
 
Újra építettem nanot, új naplót nem nyitok neki feleslegesen, jó lesz itt is.

Scapet egyelőre nem tudok építeni az biztos, de majd legközelebb.

Üveg: bruttó 38 liter, 6 szögletű, örökölt, újra most nem futja

Világítás: Wave 20 watt napi nyolc óra

Szűrés: Dennerle scapers flow, egyelőre gyári szűrőanyaggal

Aljzat: Jbl a.b. plus és amazonia

Dekor: lávakő és red moor

Növények:
fissidens, ludvigia palustris, hm, crypto parva és pygmea, monte carlo

Táp: 1-1 ml mic-mac 2 naponta és 1 ml excel naponta

Monte carlo próba lowban, ha nem jó jöhet a tenellus. Mennek a napi vízcserék. Az első két napra jutott elég bénázás, úgyhogy egyszer ennyi.

Tanácsokkal ne kíméljetek.

received_1285984114823431.jpeg received_1285984218156754.jpeg

Középen az a nagy kő csak súlyozó kő.
 
Back
Oldal tetejére