• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Tökéletes! Mindent bele! Én is most ültettem montecarlo-t másfél órán keresztül...
Átérzem a helyzeted. Mondjuk nekem a szétszedése tartott sokáig.
Hatalmas adag volt a Ga zselés, 3 nagy tálca lett. Az ültetés ahhoz képest gyorsan ment.
 
Újra építettem nanot, új naplót nem nyitok neki feleslegesen, jó lesz itt is.

Scapet egyelőre nem tudok építeni az biztos, de majd legközelebb.

Üveg: bruttó 38 liter, 6 szögletű, örökölt, újra most nem futja

Világítás: Wave 20 watt napi nyolc óra

Szűrés: Dennerle scapers flow, egyelőre gyári szűrőanyaggal

Aljzat: Jbl a.b. plus és amazonia

Dekor: lávakő és red moor

Növények:
fissidens, ludvigia palustris, hm, crypto parva és pygmea, monte carlo

Táp: 1-1 ml mic-mac 2 naponta és 1 ml excel naponta

Monte carlo próba lowban, ha nem jó jöhet a tenellus. Mennek a napi vízcserék. Az első két napra jutott elég bénázás, úgyhogy egyszer ennyi.

Tanácsokkal ne kíméljetek.

View attachment 24758 View attachment 24759

Középen az a nagy kő csak súlyozó kő.
Nem gondoltál még arra, hogy leszedd a hátteret a nano-ról?
 
Nem gondoltál még arra, hogy leszedd a hátteret a nano-ról?
Ez egy ezer éves üveg aminek eredetileg tükrös a hátulja. Bettát tartottam benne még régen és akkor lett beleragasztva ez a háttér belülről hogy ne bolonduljon meg a saját tükörképétől. Akkor még nem ismertem ezt az oldalt.

Gondoltam rá hogy lecserélem de az asszony kivágott volna akváriumostúl az biztos:D
Ha stemek beindulnak talán nem látszik majd annyira.
 
Szia!
Valami hasonló jelenség volt megfigyelhető. Olyan volt, mintha elszáradtak volna a levelek.
Nálad azért nem olyan vészes a helyzet.;)
Nálam inkább mintha olvadna. De az is igaz hogy az üveg mellett ahol nagyon sűrű, beljebb ahol van helye ott csak 1-2 szál.
Amúgy gyönyörű az akváriumod még mindig.
 
Nagyban heti karbantartás megvolt. Kimulmoztam a gyepet. Hát van benne anyag. Sikerült vagy harminc garnéla ivadékot is leszívnom. Ha valakinek van ötlete talajporszívózásra garnéla védelemmel szívesen fogadom. Egy órán át pecáztam őket vissza.

received_1293914220697087.jpeg received_1293914184030424.jpeg
 
Ma két hetes a nano. Az mc 1/3 része elolvadt, egy része gondolkodik, egy része viszont szép üde zöld és itt-ott látok friss mini hajtásokat is.
A crypto is eldobálta levelei nagy részét de arra számítottam is. A hm egyelőre csalódás, remélem beindul.
Napi fél-fél-1 ml mic-mac-excelt adagolok. Végeztem a kezdeti vízcserékkel, mostantól hetire állok át.
Van még itthon egy 13 wattos lámpám is, azon gondolkodtam felpattintom azt is rá. Szerintetek sok lenne 40 literhez a 33 watt kicsit magasabbra emelve?
Képek majd holnap a nagyal együtt.
 
A nagyban is meg volt a karbantartás. Kidobáltam egy csomó úszó növényt, már igen sok volt.

A talajt kicsit felturbóztam táptabletákkal. A tenellus nincs bombaformában, már bánom hogy nem raktam alá táptalajt.

Elkezdtem átállni a GA tápokra, jelenleg vegyesen mennek a tápok, majd növelem az új arányát.

Pár kép:

Nano
received_1301152319973277.jpeg

Emers sziget alakulóban
received_1301152219973287.jpeg

A nagy
received_1301152236639952.jpeg received_1301152289973280.jpeg

Észrevételekkel, tanácsokkal ne kíméljetek.
 
A nanoba megérkezett a felmentősereg 1 bébi sziámi, 2 sisakcsiga és 4 amano személyében. Otot sajnos nem tudtam venni, ők majd később jönnek. Sok barna alga plusz egy kis fonál van ami a mohával jött. Lesz mit enni a brigádnak.

Fölécsaptam egy 13 wattos lámpát is mert 20-as kompakt édeskevésnek bizonyult. Így se az igazi de a csövek cseréje ledes csőre talán már elég lesz.

A tápot is felemeltem 1ml per napra a több fény miatt.

Még a szűrőanyag cseréje van majd soron, meg egy kis Seachem Purigen ha az anyagiak engedik.

Meglátjuk mi lesz.
 
A nanoban megvolt a vízcsere, 10 liter pihentett csapvíz+ 5 liter ion cserélt víz keveréke. Az amanok ledózerolták az mc-ből az elolvadt részeket, a maradékot elnézve talán szép lassan lesz belőle még valami.

Mértem Tds-t. A nanoban 170, ez nem tűnik vészesnek. A nagyban viszont 290...

Megkezdtem a gyűjtést egy RO gépre...

Kép a nano-ról.

received_1499268650113822.jpeg
 
Heti képek karbantartás után:

received_1307390992682743.jpeg
received_1307390892682753.jpeg
received_1307390876016088.jpeg

Vízcsere után mindig szoktak bubizni a növények egy kicsit de most nagyon belehúztak. Lehet a növelt Ga táp aránya a tápcsere közben megtette hatását.
received_1307390939349415.jpeg
received_1307390919349417.jpeg

A nanoból az éjjel megszökött egy amano, sajnos későn találtam meg. Jópár éve tartom őket, soha nem volt ilyen problémám. Lehet hogy nem tetszett neki az ion cserélt víz?
 
Nálam a legügyesebb amano a konyháig jutott, és túlélte!

A legjobban a kis emers szigetnek drukkolok, nagyon szépen alakul a tripartita bokor, ami az egyik fő kedvencem.
 
Nálam a legügyesebb amano a konyháig jutott, és túlélte!

A legjobban a kis emers szigetnek drukkolok, nagyon szépen alakul a tripartita bokor, ami az egyik fő kedvencem.
Sajnos éjjel mászott ki és csak délelőtt vettük észre.
Tripartita nálam is nagy kedvenc, nehéz kordában tartani de hálás kis növény.
 
Back
Oldal tetejére