• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech teljesen nulláról

Peger

Nézelődő
Sziasztok Írnék pár sort magamról. Terrarisztikával foglalkoztam vagy másfél évtizedig de úgy alakult az élet hogy elkezdem megvalósítani egyik gyerekkori álmom. Összerakok egy tuti akváriumot.

Ebben a nyílt naplóban kezdem a közös gondolkodást hátha így hamarabb összerakom az akváriumot. Ígérem nem agonizálok sokat.

méret;

· ezen gondolkodom mivel nagyjából 70 cm széles helyem van de szeretném elérni a 100 litert. Azt olvastam minél nagyobb annál jobb. Viszont lehet arányosabb lenne egy 60 cm a kis lakásba szóval ezen még agyalok

· világítás. Low tech vonal lesz az akvárium szóval ehhez méreten

· Co nem lesz nem is szeretnék

· szűrés ami fontos hogy jó és néma legyen szóval valamilyen Eheim Proffesinal széria lesz. Ezt még lehet majd használtan vadászok valamit

· bútor szintén zenész csináltatni szeretnék nem vagyok nagy barkács arc



Egy szó mint száz teljesen az alapoktól lesz az indulás minden tapasztalat nélkül viszont valamennyire biológiai affinitással. Engem elsősorban a hal vonal érdekel de azt úgy szeretném hogy minél közelebb legyen a természetes állapothoz ezért is vagyok itt és nem valami olyan fórumon ahol csak arról szól hogy hány cm hal fér be hány literbe.



Arra gondoltam hogy a lépéseim itt beírom és szívesen fogadom a segítségeteket.
 
Hajrá, szerintem sikerül valami jót összehozni, főleg ilyen múlttal azért már másképp áll az ember a dolgokhoz, nem úgy mint sok mezei emberke aki félálmából felébredve eldönti, hogy profi akváriuma lesz :D
 
Azt olvastam minél nagyobb annál jobb
Mármint az akvárium. Ugye:)
Üdv! 70 centi széles helyen igazi csodákat lehet teremteni, de akkor én a 60centire szavaznék.
normál akvárium - 64l, 60x30x36 cm most csak 13 450,00 Ft - Green Aqua
60centis üvegre pedig nagyon sok féle világítás létezik. Ha nem akarod túlzásbavinni a világítást akkor ez jó a 60-as üvegre, kezdésnek szerintem príma:
Quad 2x24 W T5 lámpa - 6500 K most csak 19 990,00 Ft - Green Aqua
 
Méret a lényeg vagy nem :)
amin még agyalok hogy az opti-white megéri e az árát vagy kezdésnek elég lesz e egy "normál" is. Mindegy ezt megálmodom még. Most próbálok rengeteget olvasni aztán majd valamilyen rendszerben kérdezni pár napon belül meg elkezdek vásárolni. Azt látom hogy az igazán tuti setupok azok COval mennek de Én biztosan a nélkül kezdek és amíg nem járom végig a ranglétrát el is felejtem.
 
Méret a lényeg vagy nem :)
amin még agyalok hogy az opti-white megéri e az árát vagy kezdésnek elég lesz e egy "normál" is. Mindegy ezt megálmodom még. Most próbálok rengeteget olvasni aztán majd valamilyen rendszerben kérdezni pár napon belül meg elkezdek vásárolni. Azt látom hogy az igazán tuti setupok azok COval mennek de Én biztosan a nélkül kezdek és amíg nem járom végig a ranglétrát el is felejtem.
Így viszont az opti-white sem éri meg még szerintem. A víz tisztántartása, az akvárium alga nélküli működtetése egy elég nehéz ügy és ameddig ez nincs meg addig csak arra jó az opti, hogy tisztábban lásd az algát:)
 
ebben a kontextusban ebben még nem is gondoltam bele o_O
Üdv. Én opti white párti vagyok, lévén nekem nem az van. Az elején nem gondoltam fontosnak de már bánom. Most ott a két markánsan tolakodó fekete csík a képeken, és a fotózás nehezebb. Sok sikert!
 
Ha javasolhatok két dolgot:
- a lehetséges legnagyobbat tedd be
- lőjj egy képet a lakás azon részéről, ahova szánod

Ami még nagyon fontos: legyen jócskán mélysége az akvának, mert több lehetőséged lesz egy szép elrendezés kialakítására. A magasság is fontos, ezt látom a 30 cm körüli próbálkozásaimmal, ugyanakkor fölötte is kell maradnia térnek az esztétika és a kezelhetőség miatt.
 
Back
Oldal tetejére