• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás MédIn Taiwan

Maci

VIP kertész
Sziasztok!

Azoknak, akik ebben a "betegségben" szenvednek (és itt a fórumon vagyunk egy páran szerencsére) nem kell magyaráznom a tüneteket! Elkészíted az első akit, majd bedurran az agyad és jön a második, a harmadik, a ...
Nálam most jön a negyedik, vagyis nem gyógyulok :ROFLMAO:
A feleségem nem engedélyezte az újabb akváriumot, de én is beláttam, hogy nem kellene showroom-ot csinálni már a nappaliból. Adott volt az első növényes akváriumom, ami picit karcos és fekete ragasztású és a garázsban porosodott, így behoztam a munkahelyemre és találtam egy jó helyet számára.
Az aki 30x40x100 cm, 120 l-es, találtam hozzá pilácsot is, egy 2x39 W-os egység tökéletesen megfelel. A sulákhoz vettem megkövesedett fát bőven, így annak maradéka kerül majd be, illetve egy korábban használt red moor fa is bepattan dekorációként. Talajként Environment ment bele, már 9 liter landolt benne, 4 liter mér itt van tartalékként. CO2 nem lesz, sajnos nincs elfekvőben egy rendszer odahaza :(
Tápozást TP-vel tervezem, cryptoparva, MC, petite nana és jávai moha kerül majd be.
Az élőlények természetesen a címből fakadóan taiwan bee-k lesznek. ;)
 
így behoztam a munkahelyemre és találtam egy jó helyet számára.
Az aki 30x40x100 cm,

Mindig irigyeltem azokat, akik ezt megtehetik. Ilyet Magyarországon nagyon kevés helyen lehet olvasni, ez inkább külföldön működik. :) Sok sikert a projekthez. Nem tudom, hogy milyen helyen dolgozol, de sok helyen, ha nincs munkaidő, akkor kikapcsolják a felesleges elektronikát, esetleg áramtalanítanak. Ha nem megy a légkondi hétvégén, akkor egy ilyen meleg hétvégén, ami most jön, megfőnek a taiwanok. :)
 
Mindig irigyeltem azokat, akik ezt megtehetik. Ilyet Magyarországon nagyon kevés helyen lehet olvasni, ez inkább külföldön működik. :) Sok sikert a projekthez. Nem tudom, hogy milyen helyen dolgozol, de sok helyen, ha nincs munkaidő, akkor kikapcsolják a felesleges elektronikát, esetleg áramtalanítanak. Ha nem megy a légkondi hétvégén, akkor egy ilyen meleg hétvégén, ami most jön, megfőnek a taiwanok. :)
Vidéken élek... :)
 
Nálunk, az irodában még egy 10 literes nanoról sem akartak hallani, ráadásul nálunk is munkaidő végén lekapcs minden, télen fűtés sem megy, csak pár óráig, szóval én otthon gyarapítom a kockákat.

Neked sok sikert hozzá! Ekkora helyen, ilyen pöpec körülmények között vélhetően szaporodnak majd, mint a nyulak, akár csak Tibinél.
Az alapállományt honnan tervezed beszerezni? Vegyes csapat lesz (panda, red, blue bolt)vagy csak egy fajtával népesíted?
Képeket dobjál majd!

Csilla
 
Nálunk, az irodában még egy 10 literes nanoról sem akartak hallani, ráadásul nálunk is munkaidő végén lekapcs minden, télen fűtés sem megy, csak pár óráig, szóval én otthon gyarapítom a kockákat.

Neked sok sikert hozzá! Ekkora helyen, ilyen pöpec körülmények között vélhetően szaporodnak majd, mint a nyulak, akár csak Tibinél.
Az alapállományt honnan tervezed beszerezni? Vegyes csapat lesz (panda, red, blue bolt)vagy csak egy fajtával népesíted?
Képeket dobjál majd!

Csilla
:D Tibitől szerzem be a vegyes csapatot, mert úgy látom, hogy nála igen termékeny brigád van ;)
 
Én kérek elnézést! :) Úgy már más a helyzet. :) Én otthonról dolgozok már évek óta, így egész nap az akvárium mellett ülök, és nagyon jó munka közben kicsit elbambulni. :)
Nekem ez hiányzik! ;)
Néha felállni, ránézni az akira, valamit matatni benne stb.
Egyébként ha bármelyik kollégám szeretne bentre egy akit, simán megengedném :D (ha részt vehetek a tervezésben)
 
Történt némi változás az elmúlt időben!
A munkahelyemen nem mertem elindítani a 120 literest, helyette egy 23 literes pöfög, CRS/CBS csapattal.
A taiwanos aki végül szeptember 2-án elindult idehaza. 54 liter opti, 2071 szűrővel, benne szigorúan bio rio, envinronment talaj, dekorként red moor fa és megkövesedett fa. CO2 van, 60-as Aqualighter dimmelve világítja meg. Nana pötyi, crypto parva és Lomariopsis kapott benne helyet.
Rendeltem 10 db blue boltot, gondoltam 2-3 hét mire ideérnek, addig tutira beáll az aki. Erre a cég gyors volt és tegnap ideértek a garnélák. Volt kis para, de egész héten naponta cseréltem 50% vizet, nyomattam a bacikat. Talán az is sokat számított, hogy a szűrőm bejáratott volt. 10 garnéla helyett 11 db-ot kaptam, jól vannak szerencsére. Rendeltem csiguszokat is, ezekről dobok fel egy képet, garnikról megvilágosodás után :)
147edc32b5ce23346c3f843a14b4bf5d.jpg
 
Rohadt jók ezek a csigák, már én is néztem őket. Ha esetleg soknak érzed a létszámot, a felesleg jöhet!:D:D:D
A blue boltokról kérek fényképezőgépes fotót! Kíváncsi vagyok, milyeneket küld a rendo.
 
Rohadt jók ezek a csigák, már én is néztem őket. Ha esetleg soknak érzed a létszámot, a felesleg jöhet!:D:D:D
A blue boltokról kérek fényképezőgépes fotót! Kíváncsi vagyok, milyeneket küld a rendo.
Ha megyek a csapatért viszek neked belőlük!
Ha lőn világosság, nyomok egy képet a skacokról. Olyan 1-1,3 cm közöttieket küldtek.
 
Back
Oldal tetejére