• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

M.C.M

Gogicfc

Kertész szaki
Nos akkor enis nyitok egy új naplót miután a régi akvariumnak leáldozott. Sajnos a nyáron alig tudtam itt lenni így az egész nyár alatt annyit sikerült vele foglalkozni mint egy hét alatt. Az új layout egy iwagumi amit meg ezelőtt sosem csináltam de annyi Amanos videót néztem h kedvet kaptam hozza. Az akvariumot két hete indítottam de idő hiányában egész idáig elhúzódott a bemutatása. Lássuk az adatokat:

Akvárium: 180l (90x40x50)
Világítás: Giesemann 150HQI+2x24w 6ora/nap
Szűrő: hydor 150+ egy 350es full biológiai és 2x100ml Seachem Purigen
Alga ellen: Twinstar nano
Talaj: ADA system
Tapozas: brighty k+step 1 napi 9ml
Dekoráció: Dragon stone
Növények: Monte Carlo + Riccardia

A képeket meg ma szolgaltatom. A szűrést tudom h mindenki kevésnek fogja mondani őket megnyugtatom h hamarosan jön egy eheim 2080-as:)
 
Egész klasszul fest! Gratulálok hozzá(y)
Azonban pár észrevétel ha megengeded:
Lehet csal a szemem vagy a kép de a főkő nincs az aranymetszésben. Valamint a többi kővel is legoztam volna még...a jobb oldali kupac" texturában elüt az összes többitől pl.
A talajt is megemeltem volna hátul, mert elől baromi vastag ami agyonvágja a látványt. :)
Technikai gondjaid nem nagyon lesznek az tuti. Jó az alapanyag minden téren;)
 
Ez így van nincs az aranymetszésben. A talajt valóban kicsit vastagra csináltam elől ( elszaladt velem a ló :D ) de végül azért hagytam így mert legtöbbször nem ülve nézem hanem állok előtte és úgy nem tűnik fel h a kövek takarják az akvárium hátsó felét :D De valóban igazad van vannak hibái az elrendezésnek viszont mint első iwagumim büszke vagyok rá h hasonlít is valamire nemcsak bedobált kövekre :D
 
Sziasztok! Jo reg irtam ide :D ma tervezek amanda lazacot betelepiteni :d szerintetek mennyit tegyek? En 25 db-ra gondoktam. Sok vagy keves?:D
 
Egy kis leiras az utobbi hetekrol: Az akvarium 5 hetes lett es teljesen algamentes egyenlore, maradjonis igy :D Az uvegen a multkor megfigyeltem h valamiert kicsit homalyosodott a latvany amit elsore annak tulajdonitottam h lehet a Seachem Purigen faradt meg egy kicsit de utana meg kapargattam az uveget es valami feheres reteget talaltam ami foggalmam sincs h micsoda de gondot lathatoan nem okoz ugyhogy nemkeritek neki azota se nagy feneket :D. Az elmult hetekrol kepet nemrakok fel mert finoman szolva is latvanyos fejlodes nemtortent inkabb csak a riccardia fejlodott ami szerintem sokat elmond :D, mkozben a montecarlo sargulni kezdett. Na ez mar jobba aggasztott ugyhogy kicsit zaklattam @Nigro -t mi is lehet a gond es azt a tanacsot kaptam h adagoljak egy kis special lightsot amit azonnal el is kezdtem. 3 napja gyogyitgatom a novenyeket amint erdemi valtozas tortenik teszek fel kepet :D
 
Hello,

A novenyeken lathato valami fejlodes de lehet h csak en kepzelem be annak remenyeben hatha betudom kuldeni HAC-ra :D Továbbá ma bekerult 25 amanda es meg a Betta is fel toluk :D Nagyon sokat dobnak az akvariumon holnap csinalok kepet is ma elfelejtettem a nagy rohanasban :) Tovabba engedtem egy centit a lampan es felraktam egy dekorfoliat az uveg hatuljara szoval izgalmasan telt a hetvege :D Lehet a lampa leljebb eresztese miatt vagy mas okbol az uveg kicsit zoldulni kezdett es a koveken is megjelent nagyon minimalis zoldules. Mit gondoltok esetleg adagoljak foszfatot meg egy kicsit a special light melle vagy a lampat vigyem feljebb egy centivel ahogy eddig is volt?:D Varom a tanacsokat :) koszonom :)
 
Akkor íme a tegnap igért képek :D

15522974008_40e56fed32_b.jpg

itt egy kis alga is látszik már a jobb oldali falon szerintem por :D tavaly is ez volt semmit nemtudtam vele kezdeni csak kapargattam mint a hülye mindig visszatért :D
15522514839_a77e5c9fb0_b.jpg

15523200387_cc5218477c_b.jpg
 
Lassan itt a karacsony es az uj szuro :D hezitalok h melyik legyen 2080-as vagy 2180-as:D szerintetek melyikkel jarok jobban?:D
 
Lassan itt a karacsony es az uj szuro :D hezitalok h melyik legyen 2080-as vagy 2180-as:D szerintetek melyikkel jarok jobban?:D

Hozzám is jöhetne ilyen Jézuska, aki 100e Ft-os ajándékot hoz.... :D:D:D

Tetszik az aki, jó lesz. A bettának ez a végleges helye?
 
Utoljára módosított:
Egy HAC elsohely es kicsit kesve de meghozhatja a Jezuska :D koszonom :) igen neki mar ez a vegleges helye mert lassan szoszerint abba a korba lep h neki ez az utolso akvariuma :(
 
De kulonosen nyugodt nem szokta bantani a garnelakat se a halakat plane nem most h az amandak letszamfolenyben vannak behuzza fulet-farkat :D
 
Back
Oldal tetejére