• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Maze 45x30x30

isujjj

Főkertész
Sziasztok!

Végre eljött a nap, hogy újra berendezzem az akváriumot. A technika maradt a régi, de az akvárium kapott egy jól megérdemelt DIY ADA stílusú szekrényt.

Adatok:

Akvárium: GA 45x30x30 Opti white
Világítás: ADA Aquasky 451
Szűrés: Eheim 2424
CO2: DIY nagypatronos rendszer diffúzorral
Talaj: Tropica plant substrate
Dekoráció: lávakő, red moor

Kényelmi okokból lávaköves elrendezés mellett döntöttem, eddig mindig valamilyen meszes kővel próbálkoztam, ami megnehezítette a dolgom. A növények nagy részét az előző akváriumból mentettem át.

Növénylista:

Eleocharis parvula mini
Riccardia chamedryfolia
Ammania bonsai
Crytocoryne parva
Egeria densa ( Ez a későbbiekben lehet, hogy kikerül)

Íme az akvárium 1 naposan:

Maze - Day 1 by p1tyke, on Flickr

Az apró fák elrendezése meg nem végleges, néhány darab még ázik, mert nem süllyedt le, ezek majd később kerülnek be.

Várom az észrevételeket és a kritikákat! ;)
 
Nagyon tuti a hardscape. Az akvárium-világítás-lávakő-riccardia kombó miatt @eMZé falára emlékeztet (ez lehet dicséret is ;)), de így növényesebb verzióban közelebb is áll a szívemhez :). Akár te is feltölthetnéd a jobb hátulját (a kikandikáló densából gondolom, hogy nincs feltöltve) - ha van helyed, hogy kisebb növényekkel is tudj hátterezni.
A bonsai (ill. helye) nekem picit fura ötletnek tűnik az arányok miatt, de biztos tudod az okát. Az előző akváriumaidnál is jól eltaláltad az arányokat.

Látom, ebben az akváriumban a ki/be-folyót folyamatosan cserélted. A bevált műanyag esőztető után miért váltottál most erre a formára? Az üveget értem, de miért ezt a kifolyót választottad és nem üveg esőztetőt, vagy spint? (Láttam, lily kilőve)

Ehhez kapcsolódik egy kis OFF (ha te is annak gondolod, választ privátban is szívesen fogadok): A Branch 45x30x30 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community -nál volt az első hónapban egy ilyen bejegyzésed (1. oldal közepe):

1 hónaposan:
Nem sikerült megúsznom az indítást alga nélkül. Most használtam először diffúzort, és nagyon nehezen sikerült belőni a megfelelő CO2 szintet. Sokat variáltam az áramlás beállításával is, végül a lily pipe-ot le kellett cserélnem egy esőztetőre. Legalább 3 hétig tartott mire minden klappolt, ennek eredményeképpen mindenféle algám volt, sokkal több, mint amennyi ezen a képen látszik.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez a csere oldotta meg az algagondjaidat?
 
Nagyon tuti a hardscape. Az akvárium-világítás-lávakő-riccardia kombó miatt @eMZé falára emlékeztet (ez lehet dicséret is ;)), de így növényesebb verzióban közelebb is áll a szívemhez :). Akár te is feltölthetnéd a jobb hátulját (a kikandikáló densából gondolom, hogy nincs feltöltve) - ha van helyed, hogy kisebb növényekkel is tudj hátterezni.
A bonsai (ill. helye) nekem picit fura ötletnek tűnik az arányok miatt, de biztos tudod az okát. Az előző akváriumaidnál is jól eltaláltad az arányokat.

Látom, ebben az akváriumban a ki/be-folyót folyamatosan cserélted. A bevált műanyag esőztető után miért váltottál most erre a formára? Az üveget értem, de miért ezt a kifolyót választottad és nem üveg esőztetőt, vagy spint? (Láttam, lily kilőve)

Ehhez kapcsolódik egy kis OFF (ha te is annak gondolod, választ privátban is szívesen fogadok): A Branch 45x30x30 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community -nál volt az első hónapban egy ilyen bejegyzésed (1. oldal közepe):



Azt szeretném kérdezni, hogy ez a csere oldotta meg az algagondjaidat?

Próbálok mindenre válaszolni szépen sorban:

- A háttér feltöltésén mindenképpen el fogok gondolkozni, talán a mélységérzetet is tudnám vele növelni. Valóban densat ültettem hátra, de leginkább csak azért, hogy segítsen a kezdeti algásodás megakadályozásában. Másik opcióként valamilyen vöröses növényen gondolkozom a háttérbe, pl rotala wallichii.

- A bonsai-jal lehet, hogy valóban gond lesz. Próbálom majd alacsonyan tartani. Ha ez nem sikerül akkor majd kikerül.

- A műanyag esőztető csak egy ideiglenes megoldás volt. Az előző üveg kifolyómat, azért cseréltem le mert nem vált be a formája, a "tölcsére" a talaj felé irányította a vizet, nem pedig a felszín felé, így egyáltalán nem mozgatta meg azt. Később amikor beszereztem egy skimmert, az üvegkifolyó esztétikai okok miatt visszakerült. Azért döntöttem az új üvegkifolyó mellett, mert ennek a formája jobbnak tűnt számomra (üveg esőztetőn valamiért egyáltalán nem gondolkoztam). Nem tudom pontosan, hogy mi oldotta meg az alga gondokat, de szerintem köze volt hozzá a kifolyónak is, a sok variálás közben nem figyeltem arra oda, hogyha változtatom a vízfelszín mozgását akkor a CO2 beoldáson is változtatnom kell. De igazából ebben az időszakban több dologgal is kísérleteztem még (vízcserék, tápozás), tehát nem tudom mi volt az algák fő oka.

Köszi az észrevételeket és örülök, hogy tetszik!
 
Ma egy hetes az akvárium. A növények látható növekedést még nem produkáltak, alga nincs.
Úgy döntöttem, hogy ez alkalommal a Tropica indítási útmutatóját fogom követni. Igyekszem majd beszámolni ezzel kapcsolatos tapasztalataimról. E szerint az elsőn héten csak 2-szer cseréltem vizet.
A garnélák betelepítését már a harmadik nap ajánlja, ez még nem történt meg, mert kicsit korainak találtam és planária is megjelent az akváriumban. Tegnap csináltam is egy fenbendazolos kezelést.
A harmadik naptól egy Twinstar M3 is üzemel az akváriumban, tegnap készítettem róla egy videót:


Olvastam az első generációs porlasztók problémájáról, hogy vízszintes helyzetben a buborékok "megállnak" a porlasztó alatt, ezáltal csökkentve az élettartamot. Nekem úgy tűnik, hogy ezt a problémát a második generációs készüléknél sem orvosolták, ezért függőleges helyzetben fogom használni.
 
Sziasztok!

Nem sok időm volt naplózni az utóbbi időben, mondjuk sok említésre méltó dolog nem is történt. Ma pontosan 4 hetes az akvárium. Az algák közül eddig csak a zöld pontalga jelentkezett, ami egy kis kefézéssel és pengézéssel könnyen kordában tartható volt. Ennek okán elkezdtem foszfátot adagolni, reméljük megteszi a hatását és nem fog visszajönni. Kezdésnek betelepítettem három darab amano garnélát is, ők jól érzik magukat, úgyhogy bővülhet a csapat hamarosan. A nyírásokat is megkezdtem, a ricciat folyamatosan fazonírozom, a parvulat egy részen megnyírtam, másik részen nem, majd meglátjuk hol nő jobban. A magasra nővő densát és ammaniat, levágtam és leszurkáltam, hogy sűrűsödjön.

Képekben a mai állapot: (kicsit ferde a fránya állvány miatt)

Day 28 by István Sebe, on Flickr
Day 28 by István Sebe, on Flickr
 
Szia tetszik az akid nagyon szép lett! Azt szeretném kérdezni hogy még követed-e a tropica útmutatót? Én is aszerint indítottam és kiváncsi vagyok mások tapasztalataira is! ;)
 
Szia tetszik az akid nagyon szép lett! Azt szeretném kérdezni hogy még követed-e a tropica útmutatót? Én is aszerint indítottam és kiváncsi vagyok mások tapasztalataira is! ;)
Szia, vízcserék szempontjából végig követtem az útmutatót azt leszámítva, hogy én a 3. hét után is hetente kétszer cserélek vizet. Ilyen kis méretben nekem ez vált be.
Az állatok telepítését nem az útmutató szerint csináltam, a harmadik napot kicsit korainak találtam erre és az is közrejátszott, hogy a CO2-t sem sikerült addigra belőni rendesen és féltem, hogy az amanok elszöknek a magas CO2 szint miatt.
A világítás időtartamát 6 órával kezdtem, és szintén az útmutató szerint emeltem fel a 3 hét utàn szép lassan 8 órára.
A tápozást a 3. Héten kezdtem el micro táppal, kicsit hamarabb, mint ahogy a tropica ajánlja és teljes adaggal, nem pedig féllel. Macrot még nem adagolok csak foszfátot a zöld pontalga miatt.

Tehát nekem nagyon bevált ez a fajta indítás, többek között amiatt is, hogy nem kell vesződni a rengeteg kezdeti vízcserével.
 
Sziasztok!

Régen volt poszt, most két hónapos az akvárium, lássuk a történéseket:

- a densa-t lenyírtam tövig, így jobban tetszik a látvány, de azért ráfér még az igazítgatás máshol is.
- a "hasadéknál" az amanok mindig lekotorják a talajt, ezért a parvula nem igazán akar sűrűsödni (de még az is lehet, hogy más az oka).
- tervben van egy kis dekor homokos módosítás, de még gondolkodom rajta.

Friss kép:

18926678773_483ce13775_c.jpgDay 66 by István Sebe, on Flickr
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére