• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Medence szűrőből külső.....

oldboben

Nézelődő
Sziasztok!
Találtam itthon medence szűrőt,sajnos medence nincs hozzá,de se baj mert kitaláltam hogy külső szűrőt csinálok belőle.
Megoldható lenne? Egy 200l-es akváriumba kellene,annyit tudok a szűrőről hogy 55w-os szivattyú van benne,lehet a tartálya is maradna mert elég nagy az űrtartalma és a tömítő gumik is nagyon jó állapotba vannak,a csonkok nagyok,de azt meg tudnám oldani leszűkíteném.A kérdés az hogy elég lenne ez egy 200l-es akváriumhoz?

KÉP: Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Válaszokat előre is köszönöm!
 
sz_r__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Hasonlón már én is agyaltam de szerintem picit sokat fogyaszt.....Talán egy alsó polcos akvárium szűrőhöz?Nem túl hangos?
 
Nekem az 55W soknak tűnik, továbbá kicsi a szűrőtartály.
A mienknek hangja is van már rendesen, ami a medence mellett nem zavaró, de lakásban az lehet

Szerintem vegyél inkább egy medencét, meg egy külső szűrőt is. :cool::D
11862_medence2.jpg
 
Nekem az 55W soknak tűnik, továbbá kicsi a szűrőtartály.
A mienknek hangja is van már rendesen, ami a medence mellett nem zavaró, de lakásban az lehet

Szerintem vegyél inkább egy medencét, meg egy külső szűrőt is. :cool::D
11862_medence2.jpg
A medencét inkább hanyagolom elég hideg van hozzá :) ,akkor szétszedem és meg nézem rá lehetne e fabrikálni valami nagyobb űrtartalmú tartályra és mennyire lenne hangos.
 
Ezt vízpumpának és előszűrőnek használnám a helyedben, és utána kötnék egy 5-10 liter űrtartalmú edényt tele biológiai szűrőanyaggal.
 
Ezek új korukban is hangosak, fém tengelyen fut a rotor és azon se valami perecíz illesztéssel, szóval kerepelnek rendesen.
 
Csak mechanikai szűrést végezne a gyári tartály, akár a hozzá adott papír/textil darabbal. Így az utána kötött tartályban már elegendő csak biológiai szűrőanyag használata, és ezt tisztítani is csak nagyon ritkán kéne.
így már érthető,ez jó ötlet köszi szépen a segítséget!
 
Nekem is ilyen van, INTEX, ha rosszul tévedek. Másodikat nyúzom, az első víz alatt leégett...viszont, ha megy, akkor tol rendesen. 3785 l/órás, papírrács betétet ki, és tömd tele bio anyaggal, szerintem egy próbát megér. ;) Viszont azt vedd figyelembe, hogy ennek szivó-nyomó oldalon 38 mm-es csatija van. Alapból hangos, még kültérben is, lefojtva még hangosabb lesz. De ami a leglényegesebb ezzel a szűrővel, hogy a papírrács vezeti a vizet a lamellákhoz, és történik meg a szűrt víz visszavezetése, irányítja a víz útját. Ha kiveszed, kell középre egy perforált vízvezető cső, vagy hasonló, mert a mulmot középen egy az egyben rávezeted a szűrőanyagra, miközben tőle 6 cm-el lejjebb el is szívod az elvileg tisztított vizet. Nem lesz kihasználva a teljes, és amúgy sem túl nagy térfogatú szűrőközeg...;)
 
Nekem is ilyen van, INTEX, ha rosszul tévedek. Másodikat nyúzom, az első víz alatt leégett...viszont, ha megy, akkor tol rendesen. 3785 l/órás, papírrács betétet ki, és tömd tele bio anyaggal, szerintem egy próbát megér. ;) Viszont azt vedd figyelembe, hogy ennek szivó-nyomó oldalon 38 mm-es csatija van. Alapból hangos, még kültérben is, lefojtva még hangosabb lesz. De ami a leglényegesebb ezzel a szűrővel, hogy a papírrács vezeti a vizet a lamellákhoz, és történik meg a szűrt víz visszavezetése, irányítja a víz útját. Ha kiveszed, kell középre egy perforált vízvezető cső, vagy hasonló, mert a mulmot középen egy az egyben rávezeted a szűrőanyagra, miközben tőle 6 cm-el lejjebb el is szívod az elvileg tisztított vizet. Nem lesz kihasználva a teljes, és amúgy sem túl nagy térfogatú szűrőközeg...;)
Hova is gondoltad a perforált csövet? A tartály aljára ahol szívja közepén a vizet ? és akkor körbe raknám szűrő anyaggal?
 
Hova is gondoltad a perforált csövet? A tartály aljára ahol szívja közepén a vizet ? és akkor körbe raknám szűrő anyaggal?
Függőlegesen középre...körülötte a szűrőanyag. Az áramlás alulról felfelé kellene történjen a mulm miatt, na ezt kellene kitalálnod, hogyan csövezed be belül. :) A teljes szűrőtérfogatot nem hiszem, hogy be lehet vonni a szűrésbe, mondjuk nem vagyok gépész...;)
 
Függőlegesen középre...körülötte a szűrőanyag. Az áramlás alulról felfelé kellene történjen a mulm miatt, na ezt kellene kitalálnod, hogyan csövezed be belül. :) A teljes szűrőtérfogatot nem hiszem, hogy be lehet vonni a szűrésbe, mondjuk nem vagyok gépész...;)
így már értem hogy mondod.Elméletileg felső csonkról szívja a vizet és alul nyomja kifele.Arra gondoltam hogy a felső csonkot levágom befenekelem és feljebb rakom az egészet így több anyag megy bele a tartályba,de az se rossz ötlet ha még egy tartállyal összekötöm így nem kell hozzányúlnom a eredeti tartályhoz.Ez a perforált cső jó ötletnek tűnik,sőt mindenképp be kell invitálni! ;)
 
Back
Oldal tetejére