• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

Sziasztok!

Úgy néz ki nincs nagy baj, túlzott volt az ijedtség. Reggelre már igazán szép tiszta volt a víz pedig semmit sem tettem az aktív szén felhasználásán és aggodalmon kívül. Aztán hogy most neki köszönhető vagy sem, ez valószínűleg rejtély marad örökre. Egy biztos, a fehérség 85%-ban eltűnt, a maradék a felszínen kavarog. Hamarosan kicserélem azt a 40l vizet amit tegnap állni hagytam és azután remélhetőleg minden oké lesz. Ja! A zöld szőrszálak reggel kaptak ajándékot. :sneaky: Direktbe carbot fecskendővel. A 4-5ml-t cseppenként, 3-4 centinként a front üvegen. Jelenleg apró barna szőrtüszők vannak az ablakon :ROFLMAO: Holnap a hátlapon is megkísérlem ugyanezt, vigyázva a növényekre. Tetszik ez a carbo, még jó hogy "rámtukmálták" a srácok a boltban ;) Szóval boldogság van, büszke vagyok magamra, hogy egész jól sikerül már így az elején. Nem is olyan nehéz ez, csak tényleg oda kell figyelni mindenre. A függőség viszont azt veszem észre, hogy elég durván kezd elhatalmasodni rajtam. Az akváriumon jár az eszem szinte minden, még lehetetlen pillanatban is :love:

Hoztam néhány fotót is. Rák úrról , Bajsziról és az egyik Goblinról.
Sziasztok!
View attachment 37788
Na pont ezért lett Bajszi, nem is látszik egész nap más belőle..
View attachment 37789
Hogy most ez a kislány Gibi vagy a fiú Gobi, azt egyenlőre passzolom.
View attachment 37790
Fuu ez a garnéla. Nagyon ott van.
 
Fuu ez a garnéla. Nagyon ott van.
Szia Henrik!
Köszönöm! Jól felhízlaltam :LOL: Képzeld épp ma öltözött át. Már messziről virított az óriási páncélja a hínár között. Gondolom a tegnapi vízcsere besegített neki. Jövőhéten ha minden jól megy már sokkal szebb, nem telefonos képeket fogok feltölteni, mert tervezek venni egy jó kis fotómasinát. :snaphappy: Úgy látszik ez az akvarisztikával együtt párosul, ugye Szella? ;) (gondolok itt a Nikonodra)
 
Szia! Azért gondoltam rögtön a carbora, mert mint korábban írtam a zöld szőrzetet fecskendeztem az üvegen és nem sokkal utána már odatapadtak és kajáltak. Mindenesetre most megpróbálom a gyári ajánlást. De teljesen lebomlik, maradéktalanul? Mert akkor most nem cserélek vizet. Nem akarom minden nap zargatni őket. Köszönöm a válaszod!

Szia
Azt nem tudom hogy maradéktalanul lebomlik e de,mindenki azt mondja itt hogy 6 óra alatt lebomlik. A gyári ajánlást ne lépd túl szerintem, én amikor kezdtem használtam csak, én exel-t használok már.
 
Szia
Azt nem tudom hogy maradéktalanul lebomlik e de,mindenki azt mondja itt hogy 6 óra alatt lebomlik. A gyári ajánlást ne lépd túl szerintem, én amikor kezdtem használtam csak, én exel-t használok már.
Én azért vásároltam a Profito / Carbo párost, mert láttam, hogy szinte minden kezdő ezzel kezdte az első lépcsőfokot. Ha elfogy és addigra ráérzek a növények igényeire, majd én is váltok. Gondolom mondanom illetve írnom sem kell, hogy mire!? (GA tápokra) A S.excel ennyivel jobb? Azt az infót tudom róla, hogy tovább bírja a vízben, mint a carbo. Mondjuk a növényeknek ez már egy nagy előny lehet.
 
Szia! Azért gondoltam rögtön a carbora, mert mint korábban írtam a zöld szőrzetet fecskendeztem az üvegen és nem sokkal utána már odatapadtak és kajáltak. Mindenesetre most megpróbálom a gyári ajánlást. De teljesen lebomlik, maradéktalanul? Mert akkor most nem cserélek vizet. Nem akarom minden nap zargatni őket. Köszönöm a válaszod!
Szia.
Az easy Carbo lebomlási ideje azt hiszem 6 óra. A Seachem Excel 24 óra alatt bomlik le. Ezért használom az Excelt, mivel reggel mikor elindulok dolgozni akkor még korai, a délutáni adagolás meg késői lenne.

Ha az áramlásba csepegteted akkor hamar szétoszlik, persze tényleg figyelni kell, ne menjen rögtön a halacsokra.
 
Szió!

Figyelj csak!
Lenne kérdésem a S.Prime-ról.
Szerintem mehet bele a vízzel együtt a szer, itt olvastam valahol. Igen, a Prime adagolása nagyon kedvező. Mióta használok Purigent(kémiai szűrőanyag), azóta váltottam erre a vízkezelőre.
Szeretem a Seachem termékeit, nagyon jók (Matrix, Seachem Purigen, Prime, Excel, Stability, Pristine...).
Mivel vödröztem ezért a vödörbe adagoltam mindig a szert, gyógyszertárba lehet venni 2-3 ml-es fecskendőt. Most már ozmóvizet használok, ezért nem kell vízkezelő. Ha keverem a vizet csapvízzel csak abba rakok Prime-t.
 
Szia.
Az easy Carbo lebomlási ideje azt hiszem 6 óra. A Seachem Excel 24 óra alatt bomlik le. Ezért használom az Excelt, mivel reggel mikor elindulok dolgozni akkor még korai, a délutáni adagolás meg késői lenne.

Ha az áramlásba csepegteted akkor hamar szétoszlik, persze tényleg figyelni kell, ne menjen rögtön a halacsokra.
Szia!
Rendben, köszönöm Neked is a segítséget! Majd valahogyan elhessegetem a Hengeliket.
 
Szerintem mehet bele a vízzel együtt a szer, itt olvastam valahol. Igen, a Prime adagolása nagyon kedvező. Mióta használok Purigent(kémiai szűrőanyag), azóta váltottam erre a vízkezelőre.
Szeretem a Seachem termékeit, nagyon jók (Matrix, Seachem Purigen, Prime, Excel, Stability, Pristine...).
Mivel vödröztem ezért a vödörbe adagoltam mindig a szert, gyógyszertárba lehet venni 2-3 ml-es fecskendőt. Most már ozmóvizet használok, ezért nem kell vízkezelő. Ha keverem a vizet csapvízzel csak abba rakok Prime-t.
Olvastam valamelyik nap az ozmó / Ro vízről. Nekem ez még korai lenne. Egyenlőre szépen lassan az alapokkal birkózom, majd utána jöhetnek a nagyobb falatok. Számomra ilyen nagy falat a CO2 palack is. Ráérek még ezzel / ezekkel. A Sachem Prime-ot viszont a garnéla vásárláskor megveszem és valószínűleg egy pumpát és egy kisebb hordót is beszerzek, amibe könnyebb lesz adagolni a prime-ot. Nem szórakozom tovább a 10l-es vödrökkel. Télen lesz nagy segítség a Prime + hordó kombó, mert pl. nem kell a vizet külön melegítenem a halaknak, hogy ne legyen nagyon eltérő a hőfok. Hogy én erre miért nem jöttem rá eddig? :confused: A korábban általad linkelt topicban jó kis tanácsokra leltem. Szintén köszi! ;)
 
10mm? Vagy nagyon agresszív halakat tartasz vagy akkora az akváriumod, hogy néha Te is fürdőzöl benne. Az enyém csak 6mm és nem is férek bele. A 8m slag nekem már sok is lenne. Miféle pumpa az ami ennek megfelelően intézi a víz áramlását? Gondolom valami horrorisztikus árban lehet, vagy tévedek?
Mindkettő igaz.
- Amikor nekimegy véletlenül az egyik neonhal etetés közben, bizony kidudorodik az üveg... :ROFLMAO:
- Amikor kotorászok benne, hónaljig benne vagyok (60cm magas), és sámlira kell állnom, hogy leérjek az aljára. Egyébként 300 literes. Akitől vettem, az azért adta el, mert új lakásba költözött, és oda már egy normális méretű akváriumot akart, nem ilyen kis vacakot (úgy emlékszem, 800-900 litert emlegetett).
Úgy gondolom, hogy a 6mm-es üvegnek se lenne semmi baja, ha ráteszel a szélére egy lapot. Legalábbis biztonságosabbnak tartanám, mint ezt a "pokoli tornyot"... ;) Ne érts félre, nem osztani akarom az észt, csak leírtam, én hogy csináltam a slag előtt.
A szükséges vízforgatásról különböző adatok terjengenek a neten, de még nem akadtam rá arra a forrásra, aki megindokolta volna, hogy miért annyi-amenny? Én egy 300 és egy 400 l/h névleges kapacitású szivattyút használok, Mivel nem fürge cselléket tartok alpok béli zubogókat utánzó környezetben, szerintem ennyi elég. Legalábbis még egyik hal sem követelődzött nagyobb áramlásért... Egyébként pont tegnap vettem egy 700 l/h Sicce szivattyút. Provizórikusan kipróbáltam az akvában, csak úgy belemerítve. Néhány halnak levitte a pikkelyét az áramlás. :panda: Azt hiszem, eladom...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Letargikus bejegyzés jön.

Az "új" akváriummal kapcsolatban ma először ért tragédia. Elveszítettem egy Ottókát az ötből. (Otocinclus) Olvastam, hogy eléggé érzékeny kis halak ők. Sajnálom szegényt, olyan kis kiegyensúlyozottak voltak mikor idekerültek. Valószínűleg a dupla carbo volt a ludas, no és persze én, mikor a zöld szőröket „ápoltam” vele. Holnaptól csakis a gyári adagolás lesz az a mennyiség, ami bekerülhet az akváriumba és ha ezek után is baj történik, nem carbozom tovább. Szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e újra tornyot építenem és vízcserét eszközölnöm vagy maradhat így az akvárium vize? A carbo végleg eltűnik a vízből nap mint nap vagy marad belőle valami felesleges vegyület a heti vízcserékig? Úgy tudom, hogy a növénytápokból mint pl. a Profito, halmozódik fel x-y vegyület melyet a heti vízcserék orvosolnak. A carbonál is így van ez? Nem sokat tudok róla. Továbbá érdekelne még, hogy ti miként teszitek a vízbe az adott carbo adagot? Van egy tíz milis fecskendőm, amivel eddig a napi 4ml-t csepegtettem be az akváriumba (ez ugye most redukálódik 2ml-re), de mától már ettől a csepegtetős módszertől is félek, mert a Hengelik azonnal ott rajzanak és volt, hogy pont az orrukra cseppent. Nem szeretném kivégezni a halaimat, nem jó érzés. Megoldás?

Köszönöm szépen!
" ...és volt, hogy pont az orrukra cseppent."
Keverd bele egy félpohár vízbe, és ne egy helyre öntsd.
 
Szia!

8M kerti csövet nem egy szivattyú tolja az akváriumba hanem egyből a csapra kötjük mi amatőrök akik nem használnak RO vizet. Tehát bemész az OBI-ba veszel valami kevésbé törős kerti slagot és rádugod a csapodra. De kizárólag elzárt szűrővel mert a klór kinyírhatja. Ahogy @Szella említette Prime mehet az akváriumba de mindenképpen szűrő indítás előtt 5 perccel.

0,38W/L? Low tech esetén én megcéloztam volna a 0.5-öt.

Az új akváriumról készült első fotónál a szivemhez kaptam, hogy jaj: te tényleg csak 4 szál virágot teszel bele meg egy hatalmas folyami kavicsot? :D
De aztán megérkeztek a növények és nagyon szép lett az összkép. Gratulálok.

A "miért ne" nevű dunai kavicsot ;) én kivenném. Betennék helyére egy megkövesedett fát ami ugyanígy sárga de jóval profibb hatást kelt.
Jaj miért nem lehet méretezni a képeket? :(

Szerk: jaj valamiért úgy láttam csak egy oldalas ez a topic. A második oldalon már mindenre választ kaptál.

greenworks-indiai-megkovesedett-fa.jpg
 
Utoljára módosított:
Mindkettő igaz.
- Amikor nekimegy véletlenül az egyik neonhal etetés közben, bizony kidudorodik az üveg... :ROFLMAO:
- Amikor kotorászok benne, hónaljig benne vagyok (60cm magas), és sámlira kell állnom, hogy leérjek az aljára. Egyébként 300 literes. Akitől vettem, az azért adta el, mert új lakásba költözött, és oda már egy normális méretű akváriumot akart, nem ilyen kis vacakot (úgy emlékszem, 800-900 litert emlegetett).
Úgy gondolom, hogy a 6mm-es üvegnek se lenne semmi baja, ha ráteszel a szélére egy lapot. Legalábbis biztonságosabbnak tartanám, mint ezt a "pokoli tornyot"... ;) Ne érts félre, nem osztani akarom az észt, csak leírtam, én hogy csináltam a slag előtt.
A szükséges vízforgatásról különböző adatok terjengenek a neten, de még nem akadtam rá arra a forrásra, aki megindokolta volna, hogy miért annyi-amenny? Én egy 300 és egy 400 l/h névleges kapacitású szivattyút használok, Mivel nem fürge cselléket tartok alpok béli zubogókat utánzó környezetben, szerintem ennyi elég. Legalábbis még egyik hal sem követelődzött nagyobb áramlásért... Egyébként pont tegnap vettem egy 700 l/h Sicce szivattyút. Provizórikusan kipróbáltam az akvában, csak úgy belemerítve. Néhány halnak levitte a pikkelyét az áramlás. :panda: Azt hiszem, eladom...
Szívesen elcserélném a 126l-t egy vacak kis 300l-es akvára. Az már azért szép darab. Dehogy értem félre, tisztában vagyok vele, hogy veszélyes az építményem. Látnád milyen kilengése van a toronynak :woot: A macsek ad neki némi stabilitást csak. Amikor a pumpáról kérdeztelek, nem a szűrődre irányult a kérdés, hanem a vízpumpára amivel a 8m slagon keresztül töltöd fel az akváriumot a megfelelő magasságba. A válaszaitokból és a vízcserés topicból tanulva, a 6 vödröt lecserélem egy kisebb hordóra, amely a fürdőben talán nem is lesz olyan furcsa látvány, mint a cefrés hordó a nappaliban. Ehhez viszont kell vennem egy megfelelő vízpumpát, ami segít a víz szállításában, mert a hordót tele vízzel meg nem emelem. Nem vagyok én targonca :cool:
 
Szia!

8M kerti csövet nem egy szivattyú tolja az akváriumba hanem egyből a csapra kötjük mi amatőrök akik nem használnak RO vizet. Tehát bemész az OBI-ba veszel valami kevésbé törős kerti slagot és rádugod a csapodra. De kizárólag elzárt szűrővel mert a klór kinyírhatja. Ahogy @Szella említette Prime mehet az akváriumba de mindenképpen szűrő indítás előtt 5 perccel.

0,38W/L? Low tech esetén én megcéloztam volna a 0.5-öt.

Az új akváriumról készült első fotónál a szivemhez kaptam, hogy jaj: te tényleg csak 4 szál virágot teszel bele meg egy hatalmas folyami kavicsot? :D
De aztán megérkeztek a növények és nagyon szép lett az összkép. Gratulálok.

A "miért ne" nevű dunai kavicsot ;) én kivenném. Betennék helyére egy megkövesedett fát ami ugyanígy sárga de jóval profibb hatást kelt.
Jaj miért nem lehet méretezni a képeket? :(

Szerk: jaj valamiért úgy láttam csak egy oldalas ez a topic. A második oldalon már mindenre választ kaptál.

View attachment 37863
Szia!
Először is köszönöm szépen! Mind a segítséget, mind pedig az elismerést.
Másodszor pedig vigyázz a szívedre! :LOL:

Azért nem akartam nagyobb fényerőt, mert annyi sok rosszat olvastam az algákról, hibákról és nem mertem belevágni. Különösebb elvárásaim (még) növények terén nincsen, ezek a jelenlegiek is nagyon tetszenek és örülök ha már addig eljutok velük, hogy kezembe vegyem életemben először az ollót, miattuk. (Körmöt már vágtam :)) Igen, van ez a megoldás amit Te írsz, meg ugye van a hordós. Mindkettőnek látom már az előnyét. Talán a hordós annyival szimpatikusabb, hogy ott a hordóban kezelem a vizet a prime segítségével és akár állni is hagyhatom. Továbbá tudok könnyedén játszani a hideg / meleg vízzel, hogy a kellő hőfokot gyorsan elérjem. Ellenben a csap+slagnál nem kellene vennem vízpumpát és hordót sem. Ebből mondjuk már meg is lenne egy kisebb Yellow Fire csapat, amire úgy vágyom. Még gondolkozom rajta. Nem tetszik a dunai kavicsom? :mad: Jó, nyilván szebb amit bebiggyesztettél de látnád a lakóknak mennyire tetszik ez is. Valaki mindig a tetején feszeng. :) Ha a Hm szépen besűrűsödik előtte és fűszerűre nyírom majd, akkor sztem jól fog kinézni. Na tessék, lőttek a titkomnak..
 
Szívesen elcserélném a 126l-t egy vacak kis 300l-es akvára. Az már azért szép darab. Dehogy értem félre, tisztában vagyok vele, hogy veszélyes az építményem. Látnád milyen kilengése van a toronynak :woot: A macsek ad neki némi stabilitást csak. Amikor a pumpáról kérdeztelek, nem a szűrődre irányult a kérdés, hanem a vízpumpára amivel a 8m slagon keresztül töltöd fel az akváriumot a megfelelő magasságba. A válaszaitokból és a vízcserés topicból tanulva, a 6 vödröt lecserélem egy kisebb hordóra, amely a fürdőben talán nem is lesz olyan furcsa látvány, mint a cefrés hordó a nappaliban. Ehhez viszont kell vennem egy megfelelő vízpumpát, ami segít a víz szállításában, mert a hordót tele vízzel meg nem emelem. Nem vagyok én targonca :cool:
Sejtettem én, hogy mindennek oka van... A macsek nem véletlenül került bele a rendszerbe. :ROFLMAO:
Bocs, félre értettem a vízpumpa dolgot. A slagot közvetlenül a csapra csatlakoztatom, illetve... majd csinálok képet. A lényeg, hogy most nem használok hordót, hanem közvetlenül belenyomom a csapvizet az akvába. Régebben, amikor még nem olvastam az EI módszerről, meg, hogy a kemény csap víz az esetek többségében egyáltalán nem probléma, műgyantával lágyítottam a vizet hordóban, és vödörrel öntöttem az akvába. RO vizet sosem használtam, és nem is tervezem.
Viszont ez a vízpumpa, amit vettem tegnap előtt, nekem sok. Eladom. Ha érdekel... Sicce Syncra Silent 0,5. h=1,2m max. 700l/h. Sajnos a földről ez sem tudja felnyomni a vizet, ahhoz egy izmosabb darab kell. Mondjuk egy Sicce 1,5 már feltolja 1,4 méterre 500l/h hozammal.
 
Szia!
Először is köszönöm szépen! Mind a segítséget, mind pedig az elismerést.
Másodszor pedig vigyázz a szívedre! :LOL:

Azért nem akartam nagyobb fényerőt, mert annyi sok rosszat olvastam az algákról, hibákról és nem mertem belevágni. Különösebb elvárásaim (még) növények terén nincsen, ezek a jelenlegiek is nagyon tetszenek és örülök ha már addig eljutok velük, hogy kezembe vegyem életemben először az ollót, miattuk. (Körmöt már vágtam :)) Igen, van ez a megoldás amit Te írsz, meg ugye van a hordós. Mindkettőnek látom már az előnyét. Talán a hordós annyival szimpatikusabb, hogy ott a hordóban kezelem a vizet a prime segítségével és akár állni is hagyhatom. Továbbá tudok könnyedén játszani a hideg / meleg vízzel, hogy a kellő hőfokot gyorsan elérjem. Ellenben a csap+slagnál nem kellene vennem vízpumpát és hordót sem. Ebből mondjuk már meg is lenne egy kisebb Yellow Fire csapat, amire úgy vágyom. Még gondolkozom rajta. Nem tetszik a dunai kavicsom? :mad: Jó, nyilván szebb amit bebiggyesztettél de látnád a lakóknak mennyire tetszik ez is. Valaki mindig a tetején feszeng. :) Ha a Hm szépen besűrűsödik előtte és fűszerűre nyírom majd, akkor sztem jól fog kinézni. Na tessék, lőttek a titkomnak..
A megvilágítással kapcsolatban, egyformán gondolkodunk: step by step. A profik világíthatnak 100000 luxszal, mert az évek alatt kitanulták a szakmát. De kellő gyakorlat nélkül, szinte biztos a totális elalgásodás, és akkor jön a kapkodás, meg a B.O.
A dunai kaviccsal semmi gond. (y) Pont úgy beleillik a képbe, mint a két gyökér. :sick: Ne hagyd magad befolyásolni! Aki akváriumot rendez be, egy organikus világot teremt, saját képére. Istent játszik. ;)
 
Igen, van ez a megoldás amit Te írsz, meg ugye van a hordós.

Vödröztem 15 évig és bár elég ügyesnek tartom magam évente történt valami giga gigszer. Nem akarlak lebeszélni. Csak elmondtam én mire tértem át. Megfogadtam, hogy az újnál már eleve egy balesetmentes verziót szeretnék előállítani. Valamint csökkenteni a felesleges időt amit az akváriummal foglalkozom. Így is hétvégenként 1-2 óra rámegy - amit szeretek igazából - a vödrözés már nem hiányzik.

Ne vedd szívedre hogy leszóltam a kavicsod. :D :D Én dicsérem ami tetszik és azt is megmondom ami nem. Különben olyan mintha hazudnék. De még kaviccsal is bejön az ősz kép. Sőt hogy védjem a kavicsod, ha nem lenne hiányozna valami sárga középről.
 
Belátogattál pár hete a naplómba és beszélgettünk az Odyssea lámpáról, meg meséltél egy új tetőről ami lépcsőzetes belülről....
Ezek hol vannak? Lemondtál róla? Vagy majd érkeznek? Kicserélted DIY-re?
 
Belátogattál pár hete a naplómba és beszélgettünk az Odyssea lámpáról, meg meséltél egy új tetőről ami lépcsőzetes belülről....
Ezek hol vannak? Lemondtál róla? Vagy majd érkeznek? Kicserélted DIY-re?
Szia!
Igen emlékszem, hogy Te segítettél a méretekben. Köszi még egyszer. Volt / van egy viszonylag olcsóbb 240-es akvárium és ahhoz kellett volna az a tető, de úgy döntöttem inkább először a már meglévőt tuningolom fel picit és majd egy kis idővel később vágok bele a nagyobba. Nem bántam meg. Ráér még a nagyobb High tech vonal. Van még mit elsajátítanom.
 
Sziasztok!

Komolyan mondom, hogy hiányzik a matatás az akváriumban. Holnap reggel viszont ez már csak múló pillanat lesz ugyanis van mit tennem újra. Örülök is meg nem is. Ma észrevettem a frontüveg és a talaj között egy kékes foltot. Egy kis keresgélés után az internete be is azonosítottam, hogy ez valószínűleg kezdődő Cyano alga lesz. Délután el is mentem fecskendőkért és tűkért a helyi patikába. Azért észrevehetően megnéztek, mikor kértem őket. :pompous: Mindössze 55,-Ft volt a beruházás. Szóval holnap helyileg kezelem a cyanot. Arcon csapom a napi carbo adaggal vékony tűvel fecskendezve. A szűrőt ezidőre leállítom majd, egyrészt az áramlás miatt, hogy ne keverje el a carbot, másrészt pedig azért, mert vágni akarok a szűrő slagjából néhány centis darabot, amivel a korábban a Green Aquában vásárolt Dennerle Lilym szeretném beüzemelni. Toldásnak kell ez a kis slag darab, mert a Lily és a Tetra szűrő végei méretben megegyeznek. A GA-s srácok adták a tippet, innen is köszönöm nekik. Remélem a Lily megvalósítja a hozzáfűzött reményeim. Cél az áramlás javítása. A talajomon a piszok olyan mértékben keveredik az esőztetővel (pedig kissé felfelé áll a felszín felé), hogy állandó lebegő apró szemcsék mozognak a víztömeggel körbe és körbe. Továbbá elöl a sok HM is balra hajladozik, mintha ventilátorral fújnám. Azt gondolom ez az algáknak is kedvez. Bólintsatok kérlek, ha jót teszek!

Ami még változás bekövetkezik mától, az a tápozás mértéke. Mivel ma találtam sárguló Crypto leveleket úszni az áramlásban, úgy döntöttem a heti tápozást félreteszem. A tegnapelőtti plusz vízcsere miatt gondolom a maradék tápot is kivettem a vízből és akkor nem mertem újabb heti adagot beönteni, gondolom ez most hiányzik a növényeknek. Mivel láttam, hogy szinte mindegyikőtök naponta tápoz, így gondoltam én is áttérek erre. Ha már a carbot rendszeresen reggel adagolom, akkor miért ne tenném ugyanezt a profitoval? A kérdésem ezzel kapcsolatban csak annyi lenne, hogy a jelenlegi növényeimhez a heti adag (10ml), napi lebontásban elegendő lehet nekik? Ez kb. napi 1,5ml-nek felelne meg. Esetleg emeljem meg napi 2ml-re?

Végül egy utolsó kérdés mára. A frontüvegnél, a talajban van néhány összefüggő barna paca. Az vajon bacikultúra vagy barna alga?

Ejha, mi lesz itt!? Ha még hozzászámolom a csekély fonalat a mohán és a HM-en és az üvegen a viszonylag visszaszorult zöld szőrt, akkor azt kell, hogy mondjam azért eléggé megtámadtak az algák. Remélem ez csak az indulásnak betudható állapot, kezd kicsit aggasztani. Abszolút nem sok (még), csak úgy veszem észre, hogy lassan már mindenből van egy kevés.

Hűvös estét!
 
Back
Oldal tetejére