• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Memories under the tree

DeKol

Kertész szaki
Sziasztok!



Egy év után szétbontottam hétvégén a tanuló növényes akváriumomat és helyette összeraktam egy inkább növényesnek mondható akváriumot.Elképzelésem az volt hogy egy olyan hardscapet akarok összehozni amibe egy mezőn áll egy öreg fa.

Adatok:

Akvárium: 54liter
Világítás : DIY függesztett armatúra 3x6400kelvin
Szűrés : Hydor Crystal 2 es belső szűrő
Talaj :kvarchomok
Táptalaj :Tropica Plant Substrat 2,5liter
Dekoráció :2 darab Red Moor fa
Co2 : élesztős kétpalackos, minden nap egy kis liqui carbo
Növénytáp :Tropica Plant Nutrition liquid
Növények:
Hydrocotyle sp.
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Rotala rotundfolia
Cryptocoryne parva
Pogostemon helferi
Élőlények :
Törpe gurámi pár
10 Hengeli rasbóra
10 Neon hal
3 Pink leopárd dánió
1 algaevő
Képek:
mkvexx.jpg

fbx0eb.jpg
 
Re: DeKol növényes akvája:)

szia,

Az akvárium scape-je szerintem nagyon jó! és ha benövik a növények szép kis növényes lesz! Viszont ez az élesztős co2 + belső szűrő kombó nagyon rossz párosítás! pár nap múlva trutyis lesz a szűrőd, amit kb 2 naponta pucolhatsz majd le, illetve nagyon instabil lesza rnedszer ( sok sok sok algával)! szóval ezen kéne szerintem madj változtatni, hogy ne menjen kárba az elképzelésed! ;)
 
Re: DeKol növényes akvája:)

Szia DeKol! Üdv a fórumon! :wave:

A Scape tényleg jó. Pont azért mert egyszerű és ettől természetes. Viszont csatlakozom Attihoz. Eleve belsőszűrővel növényezni nagyon nehéz eredményesen. De ha már belsőszűrőd van akkor legalább választhattál volna valami porózus talajt pl Manadot ha az olcsóság szempont. A kvarchomok szinte a leehető legkissebb szűrőképességgel bíró aljzat lehetőség :(

Legelső növényesemben nekem is homok volt (nem kvarc hanem nagyobb szemű) és nagyjából mőködött is, nade én két külső szűrővel hajtottam az akit.

Szal nézd, szerintem ilyen szép kis scape megérdemelné a technikát. Most már hagyd bent a homokot, de szerezz egy jó erős külső szűrőt. Nem kell Eheim ha nincs mondjuk rá kereted, elég egy Atman vagy hasonló is, csak legalább 500 l/h-t nyomjon (inkább nagyobbat a homok miatt).

Aztán az is lehet, hogy ha jól belövöd az arányokat, tápot CO2 stb menni fog a projekt így ahogy van gond nélkül. De erre azért kevés esélyt látok.
 
Re: DeKol növényes akvája:)

Szia Dekol!

A világítás 3x?w?
Sajnos csatlakoznom kell az elöttem szólókhoz.
Bár én nem használok co2-t, kevésbé igényes növényeim vannak, csak mikroval tápozok hetente, 0.7w/l világítás melett így is van minimális algám a belső szűrővel.
 
Re: DeKol növényes akvája:)

attibva said:
szia,

Az akvárium scape-je szerintem nagyon jó! és ha benövik a növények szép kis növényes lesz! Viszont ez az élesztős co2 + belső szűrő kombó nagyon rossz párosítás! pár nap múlva trutyis lesz a szűrőd, amit kb 2 naponta pucolhatsz majd le, illetve nagyon instabil lesza rnedszer ( sok sok sok algával)! szóval ezen kéne szerintem madj változtatni, hogy ne menjen kárba az elképzelésed! ;)


Szia Atti!

Sajnos csak ilyen kellékek állnak nekem rendelkezésre így ezekből tudok dolgozni,a felszerelést folyamatosan próbálom feljavítani.Ahogy meglesznek a kellékek akkor azonnal azokat fogom használni
 
Re: DeKol növényes akvája:)

schruz said:
Szia DeKol! Üdv a fórumon! :wave:

A Scape tényleg jó. Pont azért mert egyszerű és ettől természetes. Viszont csatlakozom Attihoz. Eleve belsőszűrővel növényezni nagyon nehéz eredményesen. De ha már belsőszűrőd van akkor legalább választhattál volna valami porózus talajt pl Manadot ha az olcsóság szempont. A kvarchomok szinte a leehető legkissebb szűrőképességgel bíró aljzat lehetőség :(

Legelső növényesemben nekem is homok volt (nem kvarc hanem nagyobb szemű) és nagyjából mőködött is, nade én két külső szűrővel hajtottam az akit.

Szal nézd, szerintem ilyen szép kis scape megérdemelné a technikát. Most már hagyd bent a homokot, de szerezz egy jó erős külső szűrőt. Nem kell Eheim ha nincs mondjuk rá kereted, elég egy Atman vagy hasonló is, csak legalább 500 l/h-t nyomjon (inkább nagyobbat a homok miatt).

Aztán az is lehet, hogy ha jól belövöd az arányokat, tápot CO2 stb menni fog a projekt így ahogy van gond nélkül. De erre azért kevés esélyt látok.


Szia Schruz!

Azért is használtam kvarchomokat mert tanuló akváriumomnál bevált és én hajlamos vagyok sokszor ültetésre és ugye az agyagos talajok nem biztos hogy támogatnák:)Manadot meg végképp nem szerettem volna mert nekem egy Scape 1 évre van kb tervezve és a manadotól meg félnék hogy nem bírná addig.

Szűrő témán rajta vagyok.
 
Re: DeKol növényes akvája:)

A. Kavicsos said:
Szia Dekol!

A világítás 3x?w?
Sajnos csatlakoznom kell az elöttem szólókhoz.
Bár én nem használok co2-t, kevésbé igényes növényeim vannak, csak mikroval tápozok hetente, 0.7w/l világítás melett így is van minimális algám a belső szűrővel.

Szia Kavicsos!

Világításom 3x15watt és 6400kelvin
 
Re: DeKol növényes akvája:)

Jöjjön két kép hogy milyen volt és milyen lett így 20 nap alatt:
Kezdet:
fbx0eb.jpg

Mostani:
rad.jpg
 
Re: DeKol növényes akvája:)

Szia!
Egyre többen használják ezt az ajzatott, lehet én is elcsábulok majd, mert sokat pakolászom a növényeket és felhő van utána rendesen. :mrgreen:
Az akváriumod szépen fejlődik, sok sikert hozzá és az alga kerüljön el téged is. :thumbup: :wave:
 
Sziasztok!


Hoztam egy képet nektek, pár egy pici algásodás található rajta de nem annyira gázos.

Hydrocotyle sp. elkezdet fejlődni, bár inkább a levegőbe nő, és így mindig elkell dugdosni.
Rotala Rotundfolia is fejlődésnek indult rendesen, volt olyan nap amikor másfél centit is nőt.
Valisneria: Héten kaptam, jelenleg vissza van vágva, ő fejlődésére még egy kicsit várni kell.
HC:Jelenleg a hc-n is van egy kis algásodás mivel az ültetés után voltak hajtások amik berohadtak jóformán a fele berohadt de a lényeg sikerült mégpedig az hogy megfakadjon, már gőz erővel hozza az új leveleket
Glosso:Elsőnek is köszönet érte a webshop link moderálva-nek hogy kaptam pár darab tesztpéldányt.Úgy látom hogy gyökerekre dolgozik elsőnek, de szerencsére tarja az egészségi állapotát is.
Cryptocoryne parva:Hm jelenleg stagnál vagyis úgy néz ki, de mivel előző akváriumba is nagy gyökérzete volt így úgy gondolom hogy elsőnek kialakul a megfelelő méretű gyökérzet és utána már "bűvészkedhetek" vele is
Pogestemon Helferi:Három nagyon kicsi tő került át a régi akváriumból jelenleg eléggé elvannak dugva, de úgy látszik hogy elkezdet fejlődni
Moha:Hétvégén átesett egy nyíráson,szerintem eléggé jól fejlődik / szerintettek kerüljön még moha valahova a fára?/

Co2:A élesztős Co2 egyenlőre szüneteltettem mert nem sikerült teljes mértékbe beállítanom és nem akarom hogy cukros élesztős akváriumom legyen

Hirtelen ennyi

SAM_2920.JPG
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem, akvárium átesett egy költöztetésen, de költözés során nem szedtem szét hanem kb 5 centi vízzel került át a helyére.Növényzet a költözés során egy picit felvált ezt visszaültettem.Rotalamon ilyen kis fekete pöttyök vannak.Szóval most azt próbálom kiküszöbölni.


netre.jpg

IMG_20120112_214918.jpg
 
Sziasztok!


Nagyon sok új dologgal nem tudok nektek mutatni, de egy telefonos képet beszúrnák hogy jelenleg hogy áll a hydrocotyle sp. japan mezőm.

IMG_20120125_105140.jpg
 
Sziasztok!


Elnézés hogy rég jelentkeztem nem nagyon volt eddig idő új bejegyzést írni a naplómba de most megpróbálok titeket kárpótolni néhány nem valami jó minőségű képpel.A képek minősége miatt előre bocsánatot kérek, nemsokára kölcsönkapok egy komolyabb fényképező gépet, remélem azzal tudok értékelhető képet lőni az akváriumomról.Mint az előző postomba leírtam az akváriumba került néhány úgy növény/HM,Echinodorus tenellus,Limnophila sessiliflora,Staurogyne/.Akváriumba sajnos folyamatosan jelen van a fonal alga amire bevetettem pár ifjú black molly-t.Még nagyon kicsik de már látom hogy néha néha csipkedik az algám :twisted: .Én úgy gondolom hogy a fonalalgámat a gyenge flow és a Co2 hiány miatt van.Mint már a DIY topicba láttátok készülőben van egy új külső szűrő / remélem azért tavaszra elkészül :D /. Nem várok nagy világ megváltást majd az új szűrőmtöl csak egy picit tisztább vizet és nagyobb flowot.A HM múlthét közepén lett visszavágva szóval azért néz így ki:). Héten még egy kis Hydrocotyle Sp. Japan ritkítás lesz meg a szűrő mellé hátulra kerül még egy kis Limnophila sessiliflora.Mielőtt rátérnék a képekre bekell mutatnom egy új halamat aki egy Kobalt Gurámi hím, ő róla is kerül majd fel kép.Na akkor jöjjenek a beígért képek:


C360_2012-02-13-21-28-37.jpg


C360_2012-02-13-21-29-22.jpg


C360_2012-02-13-21-26-15.jpg


C360_2012-02-13-21-26-04.jpg


Na ő lenne a legújabb és legfeltűnőbb élőlény az akváriumomba
C360_2012-02-13-21-25-54.jpg


Elején megijedtem amikor láttam hogy az oldalán fekszik, mert azt hittem hogy valami baja van, de utána Robi/Deck/ tájékoztatott hogy csak pihen.A képen épp "lefekvésre" készül
C360_2012-02-13-21-25-35.jpg


C360_2012-02-13-21-28-19.jpg
 
Szia DeKol!

Gratulálok!

Szépen összehoztad (sokunk félelmeit megcáfolva) belső szűrővel, kvarc homokkal, méretéhez képest sok fénnyel!
Nagyon tetszik az előtér!
A halak kicsit nagynak tűnnek, valamilyen törpe razbórákkal mutatna igazán jól!
Azért így is elfogadnám!

Szeretnék néhány kérdést fel tenni:

Végül most nem működik a CO2?
Mennyit megy a 45 watt?
Milyen sűrűn pucolod a szűrőt?
Mely növények nem jöttek össze és mi az amit legközelebb is beraknál nyugodt szívvel egy low-tech akváriumba?

Sok sikert a Diy szűrőhöz!

Üdvözlettel!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia DeKol!

Gratulálok!

Szépen összehoztad (sokunk félelmeit megcáfolva) belső szűrővel, kvarc homokkal, méretéhez képest sok fénnyel!
Nagyon tetszik az előtér!
A halak kicsit nagynak tűnnek, valamilyen törpe razbórákkal mutatna igazán jól!
Azért így is elfogadnám!

Szeretnék néhány kérdést fel tenni:

Végül most nem működik a CO2?
Mennyit megy a 45 watt?
Milyen sűrűn pucolod a szűrőt?
Mely növények nem jöttek össze és mi az amit legközelebb is beraknál nyugodt szívvel egy low-tech akváriumba?

Sok sikert a Diy szűrőhöz!

Üdvözlettel!

A.ttila

Szia A.ttila!

Köszönöm a dicséretet.Jelenleg nincs benne Co2.A világítás 8 és fél órát megy plusz még reggel kap egy kis természetes fényt az akvárium.A belső szűrőt hetente szedem ki és ürítem ki, de csak a Red Cherryk miatt mert mindig van benne vagy 50db:D.Szerdán hadrendbe állt egy külső szűrő is, ami teljesen nulláról indult.A választottam egy Eheim 2213 as lett amit szivacstöltettel és csapokkal vásároltam meg.A szivacsok nagy része kikerült és helyére Matrix Trop ból került 2liter.A víz már az 2. nap után sokkal tisztább volt mint előtte bármikor.Hm hát milyen növények nem jöttek össze?Hát erre azt tudom válaszolni hogy nem volt olyan növényem amit nem tudtam volna tartani.Volt HC-m is de végül inkább engedtem a H.Sp japan uralmának így ebből lett mezőm.Akkor van Blyxám is, ami mi növő félbe van.Hm Tenelusom is van ami köztudott hogy nem szeret Co2 nélkül lenni.Nagyon sok növényt kipróbáltam ismét ebbe az akvárium.Halakról csak annyit hogy nagyon szeretem a halakat és meglátszik hogy nem tudatos halválasztás volt mert mostmár tudom hogy valami kis méretű hal kéne az akváriumba, de a halak nagy része a régi akváriumomból költözött át, mert nem volt szívem megválni tőlük.És mindig becsúszik egy két faj ami megtetszik.Szóval ez ilyen növényes halas akvárium.
 
Sziasztok!

Utóbbi időbe arra jutottam hogy a fám pár ágát szeretném bemohásítani.Következő kérdésem az lenne hozzátok hogy szerintetek milyen mohát használjak?Ilyen csüngő hatást akarok elérni/ tán a weeping esetleg/. Vagy amire még gondoltam az két fajta moha egyszerre használata:Weeping és a Flame moha, itt arra gondoltam hogy lefele is nőne valamennyire a moha meg felfele is.Vagy ti mit használnátok?MEllékeltem egy képet ahol a pirossal jelzet részre akarok mohát.

SAM_320311.jpg
 
Back
Oldal tetejére