• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikro Királyság

Hát hogy is mondjam...valahogy a suli miatt nem jutott elég időm erre az egészre :( DE MAJD MOST!!!:D
Na szóval az elmúlt pár hónapban volt pár átalakítás.
Régi állapotról:
 
Na akkor a képek :D

A Régi állapot:


Fénykép2805 by A Királyság, on Flickr

Majd egy kis változtatás a növényeknél , és kicsit leisztultabb képel :D


Fénykép2872 by A Királyság, on Flickr

Majd újabb variálgatás, és megszabadultam a pirosas szárú növénytől...\ sajnos semmi fejlődést sem mutatott az eltelt 2 hónap alatt, majd kiszedéskor kiderült, hogy gyökeret sem eresztett :\ \


Fénykép3015 by A Királyság, on Flickr

Ezek után találtam ilyen co2 tablátát, mert valahogy hiányoltam +írtátok is hogy kell ;)

Fénykép2830 by A Királyság, on Flickr

Fénykép2829 by A Királyság, on Flickr
 
Szia Wolfeee!

Nagyon jó lett a mohás ágad!
Az első fényképek színe jobban tetszett!
Az előtéri Hm-et dúsíthatod úgy is hogy a visszavágás után a felső részeket elfektetve rögzíted a talajhoz!
Így minden levéltőnél legyökerezik és hoz új hajtást!
Utána ha sűrűn nyírod akár gyeped is lehet belőle!

A tabletta hasznossága nálam nem bizonyosodott be!

A.ttila
 
Ezt a tablettát én is próbáltam, de csak a vizet ködösítette. :( Esetleg próbáld ki a harangos, spray alapú megoldást. ;)
A szűrőről viszont lekapnám az oxigén csövet, mert az csak kihajtja a co2-t a vízből, amit a tabletta esetleg termel. Esetleg csak estére nyisd ki a végén a csapot, hogy csak akkor legyen o2 beoldás.
 
Szép az akid nekem tetszik!
És jól látom,hogy nincs algád?
Így kép alapján!
Hát az a helyzet, hogy egy kis BBA és staghorn van,:( legalábbis ha jól tudom, majd képet rakok fel :\ Csak nem tudom, hogy mit lehetne ellene tenni. Mert olvasgattam itt, hogy a Carbo, az jó ezekre, de cserében a garniknak annyi,+ talán a halakból is párnak... a Phyton-ról pedig még csak olvastam a carbo mellett, de arról nem tudom, hogy milyen hatása van az élőlényekre... Ha valaki tud esetleg ez ügyben valami segítséget nyújtani azt megköszönném :)
 
Szia Wolfeee!

Nagyon jó lett a mohás ágad!
Az első fényképek színe jobban tetszett!
Az előtéri Hm-et dúsíthatod úgy is hogy a visszavágás után a felső részeket elfektetve rögzíted a talajhoz!
Így minden levéltőnél legyökerezik és hoz új hajtást!
Utána ha sűrűn nyírod akár gyeped is lehet belőle!

A tabletta hasznossága nálam nem bizonyosodott be!

A.ttila


Köszönöm szépen :D A színeltérés a más mobil kamera miatt van,még csak most próbálgatom, melyik készít jobb képet :D Fuuu ezt az infót nagyon köszi!!!(y) Nagyon jó lenne egy ilyen kis gyep-féle a fa elé :D Már én is észrevettem amikor egy-egy eldőlt így oldalra és beindult nála ez a geotropizmus ;):D Mostantól akkor direkt így csinálom! Egy kérdés , érdemes meghagyni, hogy viszonylag magasra megnőjön? Mert akkor nagyobb területet lehet vele egyszerre lefedni , vagy inkább a sok kicsi sokra megy elvet alkalmazzam?
 
Ezt a tablettát én is próbáltam, de csak a vizet ködösítette. :( Esetleg próbáld ki a harangos, spray alapú megoldást. ;)
A szűrőről viszont lekapnám az oxigén csövet, mert az csak kihajtja a co2-t a vízből, amit a tabletta esetleg termel. Esetleg csak estére nyisd ki a végén a csapot, hogy csak akkor legyen o2 beoldás.

Köszönöm a tanácsod, megfogadom :)
 
Hát az a helyzet, hogy egy kis BBA és staghorn van, legalábbis ha jól tudom, majd képet rakok fel :\ Csak nem tudom, hogy mit lehetne ellene tenni. Mert olvasgattam itt, hogy a Carbo, az jó ezekre, de cserében a garniknak annyi,+ talán a halakból is párnak... a Phyton-ról pedig még csak olvastam a carbo mellett, de arról nem tudom, hogy milyen hatása van az élőlényekre... Ha valaki tud esetleg ez ügyben valami segítséget nyújtani azt megköszönném

Szia!
A Carbo napi adagját (1ml/20l) hígítva rányomod az algára fecskendőből, leállított szűrő mellett. Ez elég hatásos, a garnélákra, halakra nem veszélyes, ha nem léped túl a napi adagot.
 
Ha betartod a Carbo (1ml/20l) adagolását ,akkor sem a garniknak sem a halaknak nem lesz semmi baja, ellenben az algák ellen kiváló, és mellette még a növények is "örülni" fognak neki
A BBA és a staghorn pedig feltételezem a CO2 hiánya miatt van, és mivel az nem tervezel ,ezért marad a Carbo. :)

Másrészt lehet hogy butaságot mondok, de a belő szűrődnek a levegőztetőjét én kicsit lejjebb állítanám.
 
Hát tervben volt\van... csak 2 oka van, hogy eddig nem lett. Egyrészt viszonylag kis költségvetésem van, másrészt pedig apum mondta, hogy ha jövőre befejezem a sulit és utána elmegyek fősulira vagy egyetemre akkor nekik itt marad az akvárium...De egyre inkább fontolgatom ezt a harangos megoldást :D
 
Szia Wolfeee!

Nagyon jó lenne egy ilyen kis gyep-féle a fa elé :D Már én is észrevettem amikor egy-egy eldőlt így oldalra és beindult nála ez a geotropizmus ;):D Mostantól akkor direkt így csinálom! Egy kérdés , érdemes meghagyni, hogy viszonylag magasra megnőjön? Mert akkor nagyobb területet lehet vele egyszerre lefedni , vagy inkább a sok kicsi sokra megy elvet alkalmazzam?

Szívesen!
Vérmérséklet kérdése!
Tudsz-e annyit várni hogy 10-15cm-es szálakat fektethess le, vagy sűrűbben csipegeted le a végeit, ez rajtad múlik!
Azt az állapotot kellene elkapni amikor már elég hosszú, de még nem kopaszodik alulról!

Jó gyepesítést!

A.ttila
 
Hát nem mostanában írtam bármit is, de akkor megint belecsapok kicsit (sokkal) nagyobb lendülettel! Azóta sok tapasztalatot szereztem és még többet olvastam a témával kapcsolatban. Mivel ez már egy elég régi topic ezért újat nyitok és majd oda töltöm fel a képeket és kezdem el az egészet előlről! kezdésképpen egy tervet rakok majd fel és egy jelenlegi elvadul képet :D
 
Back
Oldal tetejére