• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen felszerelést vegyek?

Heves Viktor

Tapasztalt kertész
A segítségeteket szeretném kérni, most kezdenék a növényes vonalon és nem szeretnék rosszul dönteni az alap felszerelésekkel. A helyem adott, max. 60 cm szélességű akvárium fér el. A GA oldaláról szeretnék mindent megrendelni egy helyről, felhasználva a pontokat is, valószinűleg két részletben. Soproni vagyok, irtó kemény a víz ezért valószinűleg nem úszom meg a RO készülék vásárlását sem. A Flóra és fauna később kerül terítékre:)
CO2 palackot a nagynyomású rendszerhez tudok a munkahelyemen kérni. Víztesztek, csipeszek, ollók, akvárium alátét ahogy írom egyre nagyobb a lista.
Csipeszeket valószínűleg tudok szerezni a családból vagy a munkahelyemről.(orvosi csipeszek)
150.000 Ft-ot gondoltam első körben, de látom kevés lesz, max. 200.000 Ft a keret, de ez a legvégső keretem.

Green Aqua akvárium szett - 60 literes, normál 54990,00 Ft

Green Aqua CO2 szett - konfigurálható 47860,00 Ft
NYOMÁSCSÖKKENTŐ SZELEP
1 x GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep 29900,00 Ft
CO2 CSÖVEZÉS
2 x GreenWorks CO2 cső - átlátszó (méterre) 990,00 Ft
VISSZAFOLYÁSGÁTLÓ SZELEP
1 x ADA CO2 visszafolyásgátló szelep 2100,00 Ft
CO2 TARTÓSTESZT - DROP CHECKER
1 x Green Aqua CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens) 5190,00 Ft
BUBORÉKSZÁMLÁLÓ
1 x Green Aqua üveg CO2 buborékszámláló 3490,00 Ft
DIFFÚZOR, REAKTOR
1 x Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes 5200,00 Ft
D&D RO vízlágyító készülék - 190 liter/nap 31100,00 Ft


Pontot kap:
6600 GA Pont
Részösszeg 133950,00 Ft

Jelenleg itt tartok, nem könnyű, segítsetek, minden vélemény érdekel.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Változtattam:
Green Aqua CO2 szett - konfigurálható 47860,00 Ft
NYOMÁSCSÖKKENTŐ SZELEP
1 x GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep 29900,00 Ft
CO2 CSÖVEZÉS
2 x GreenWorks CO2 cső - átlátszó (méterre) 990,00 Ft
VISSZAFOLYÁSGÁTLÓ SZELEP
1 x ADA CO2 visszafolyásgátló szelep 2100,00 Ft
CO2 TARTÓSTESZT - DROP CHECKER
1 x Green Aqua CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens) 5190,00 Ft
BUBORÉKSZÁMLÁLÓ
1 x Green Aqua üveg CO2 buborékszámláló 3490,00 Ft
DIFFÚZOR, REAKTOR
1 x Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes 5200,00 Ft

Pontot kap:
7500 GA Pont
Részösszeg 152280,00 Ft

Kár, hogy nem lehet fél liter szűrőanyagot venni. :)
Nézegettem a perlonvattát, de nem találtam pontosan a típushoz. Gondolom simán ki lehet vágni majd valami másból.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Változtattam:
Green Aqua CO2 szett - konfigurálható 47860,00 Ft
NYOMÁSCSÖKKENTŐ SZELEP
1 x GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep 29900,00 Ft
CO2 CSÖVEZÉS
2 x GreenWorks CO2 cső - átlátszó (méterre) 990,00 Ft
VISSZAFOLYÁSGÁTLÓ SZELEP
1 x ADA CO2 visszafolyásgátló szelep 2100,00 Ft
CO2 TARTÓSTESZT - DROP CHECKER
1 x Green Aqua CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens) 5190,00 Ft
BUBORÉKSZÁMLÁLÓ
1 x Green Aqua üveg CO2 buborékszámláló 3490,00 Ft
DIFFÚZOR, REAKTOR
1 x Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes 5200,00 Ft

Pontot kap:
7500 GA Pont
Részösszeg 152280,00 Ft

Kár, hogy nem lehet fél liter szűrőanyagot venni. :)
Nézegettem a perlonvattát, de nem találtam pontosan a típushoz. Gondolom simán ki lehet vágni majd valami másból.


Szia az alap dolgokat szettbe is megtudod venni:
akvárium szett - 60 literes, normál most csak 61 130,00 Ft - Green Aqua

Egy picit olcsóbb így.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ezek így rendben vannak, nem lősz mellé velük. Matrix helyett mehet a substrat is, ha még akarsz olcsósítani! ;)

Perlonvattát ha nem kimondottan szűrőtípushoz veszed annyit tépsz/vágsz le, amennyi kell. Úgy van csomagolva kb. mint a sima háztartási vatta.
 
Köszi Preti. Végigrágtam a szűrőanyagos topikot sok különböző véleményt találtam ezért is gondoltam elsőre hogy substrat pro matrix biorio (a három favorit 1-1-1 literben). Mire összeáll a teljes cucc szerintem visszatérek költséget faragni úgyis.
 
"Felhasználva a pontokat"? Azt gondolom tudod, hogy ez nem azonnali kedvezmény, ez legközelebbi vásárláskor tudod csak beváltani. Nem tudom, hogy első akvárium-e, de én a CO2 szettet elsőre kihagynám. Biztos én csinálok valamit rosszul, de ha megy akkor dőzsöl az alga, ha elzárom, akkor meg visszahúzódik. Első akváriumként az ilyen nagyon el tudja venni az ember kedvét, és úgy fogod érezni, hogy kidobott pénz volt a rendszer. Később, ha igazán elkapott a láz, bármikor beruházhatsz rá, de enélkül is lehet szép akváriumot csinálni, CO2 nem kritérium!!
 
Köszi Victor. (baromira tetszett az otthoni hordós víztárolásod bárcsak nekem lenne ennyi helyem)
Igen, olvastam a honlapon ezért is írtam a kezdőpostban, hogy két részletben szeretnék vásárolni. Esetleg elvinni a családot a GA-ba kicsit nézelődni kirándulni (2xx km).
Írtam róla, hogy régen akvarizáltam (két háromezer literben összesen), akkor is közelebb állt hozzám a holland típus. Algákkal régen is küzdöttem rendesen:( Most győzni fogok!
 
Szerintem nyugodtan vedd meg a CO2 szettet. A 2x24W QUAD nem ad akkora fényt, hogy rettegni kelljen az algáktól. Sokkal inkább egy kényelmesen fenntartható akvárium lesz, mint egy időzített bomba.

Ha jót akarsz magadnak megtoldod a szettet még egy ADA visszafolyás gátlóval. Sajnos még a legjobb minőségű is átereszt egy idő után és kettő darab olcsóbb mint a mágnes szelep csere.
 
Szerintem nyugodtan vedd meg a CO2 szettet. A 2x24W QUAD nem ad akkora fényt, hogy rettegni kelljen az algáktól. Sokkal inkább egy kényelmesen fenntartható akvárium lesz, mint egy időzített bomba.

Ha jót akarsz magadnak megtoldod a szettet még egy ADA visszafolyás gátlóval. Sajnos még a legjobb minőségű is átereszt egy idő után és kettő darab olcsóbb mint a mágnes szelep csere.

Eszemben is volt, amikor a CO2 után olvastam és írtak róla, a csövezésnél is gondoltam rá. Kijavítottam a kosaramban a szettet is (kis spórolás) és beraktam egy plussz gátlót. Világításban nincs tartalék, remélem nem lesz gond később. Víztesztek? Hőmérő? Vízmelegítő? (23 fok van mindig a szobában) nyáron 27 max.)
 
Vízmelegítőt szerintem se vegyél, nálam is hasonlóak a körülmények és a vizem stabil 24 fok, ami bőven jó, én azt a pénzt 2 db normális fénycsőre költeném, mert a gyári quad nem egy oroszlán:D. Valamint próbálj meg az itt mások által összespórolt pénzből beruházni valami tuti agyagos aljzatra, nagyon megéri.(y)
 
Köszii, nektek akkor vízmelegítő kilőve. Teszteket még átrágom mi kell, a talajokat pont a mai nap olvasom át, körvonalazódik már. Fénycsövekbe még nem ástam bele magam, de megfontolom a tanácsodat Addubter. Mi jut még eszetekbe, amit kihagytam? Tartalék cső CO2 rendszerhez? Vödreim vannak, slagok ilyesmi van. Felmerült bennem egy olyan dolog, hogy szeretem a technikát nézni, számítógépeknél is és azt olvastam, hogy pl. külső szűrőt akvárium szint alá kell helyezni, nade a CO2 palackot felfurhatnám a falra vízszint közelébe? :) (tartókonzollal persze)
 
Ez de jó, köszi. Sajnos a konfigurátor nem engedi berakni ezt, vagy a sima GW cso, vagy ADA cso, de nem ez amit linkeltel. Lehet kiveszem majd akkor amit eMZé javaslatára betettem és úgy is meglesz a két darab visszafolyásgátlo csak lesz tartalek csövem pár százasért. Holnap frissítem a listát, mert sok változás lesz így már:)
 
Utoljára módosított:
A kiválasztott akvárium OptiWhite?
Én biztosan azt vennék, ha újrakezdeném. :)

Szia! Jó kérdés, biztos voltam benne, hogy előjön :) Sokat rágódtam én is rajta, élőben még sosem láttam OptiWhiteot csak videon. Mivel hozzám mindig is a dzsungel állt közelebb régen ezért vetettem el a gondolatot első körben, mert olvastam a leírásában, hogy igazából az átláthatóságot adja meg háttér nélkül. Nálam egészen biztos vagyok, hogy ha kialakul a végleges elrendezésem nem lehet átlátni a növényektől. Mindenesetre a végén ha megvan minden adok esélyt ha belefér a keretbe, hogy OW lesz belőle.
 
Szia! Voltak korábban hagyományos akváriumaim is, azokhoz képest egy OptiWhite szó szerint ragyog (nem tudok jobb szó de, a klasszikus akváriumokban az élek miatt van egy feketeség/árnyékosság), óhatatlanul is vonzza a szemed. A mostani új akváriumomhoz először egy GA OptiWhite 60x30x45 vettem, majd amikor hazavittem és rápróbáltam a bútorra rá kellett jöjjek, hogy túl magas. Helyette egy ADA 60x30x36 lett, a kettő között igazából csak az eldolgozás minőségében van különbség (az ADA javára), meg egy kis pszichológia (tudod, hogy ez a legjobb minőségű).
Napló lesz, de egyenlőre hadilábon állok a fényképekkel (túl vagyok 3 hét DSM-en, és egy hete van feltöltve).
Pali
 
Back
Oldal tetejére