• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Minden kezdet nehéz (és drága :)

Az első időkben tartottuk. Az ADA-nak akkoriban volt egy ilyen szelepe. De ami az előnye az a hátránya is. Nem tud nagyobb bubiszámot kezelni. Szal ha később nagyobbra váltanál új szelepet kell venned.
Bevallom kb évente 1-2 darabot adtunk el anno. Talán emiatt is szűnt meg akkoriban az ADA kínálatában.

De ez egy szabvány cucc. Szal éremes körbenézni pneumatikai gyártóknál. Az ADA aszem SMC szelepeket használt (ezt gyártották japánoknál gondolom ezért is)
Szoktam járni ilyen boltokban, majd nyitott szemmel járok :)
 
Egyébként a Co2Art reduktor tűszelepe teljesen vállalható ebben a tartományban is. Igaz, majdnem olyan hosszú a teljes reduktor, mint az akvárium (30l), szóval trükközni kell, hogy elférjen ilyen kis akvárium alatt, de tényleg nagyon jó, tök jó, hogy bekerült a kínálatba! :)
Rákerestem a GA shopban, hát tényleg nagyon furcsa ez a kialakítás. 18+ cm? Nem is értem, mi lehet ennek az előnye? Talán hogy ha úgy forgatod, hogy lásd a manométereket, akkor nem kell azok mögé nyúlni ha el akarod zárni a palack csapját? Tényleg nincs jobb ötletem.

2015-ben vettem az első CO2 szettemet. Akkoriban itthon még nem nagyon lehetett kapni 3in1 reduktort, viszont én mindenképp olyat szerettem volna. Az olcsó kínai gyártmányoktól picit tartottam, így találtam rá a CO2art-ra. 40 GBP volt az ára, itthon ennek több mint duplája lett volna elemenként. Azóta is hibátlanul üzemel, a mágnes_szelep még forgatható is és alig melegszik. A tűszelep szintén jó rajta, könnyű vele finomhangolni. Kiváló vétel volt.
 

Attachments

  • IMG_20230914_203239.jpg
    IMG_20230914_203239.jpg
    173.4 KB · Megtekintések: 8
Én minőségi 3in1 kínai sodastreameset használtam a kis akváriumokon. Noursun. Közvetlenül a gyártótól vettem. Tudomásom szerint Eu-ban senki nem forgalmazza sajna. Pedig a legjobb. Igazi kis preciziós szerszám. A gyár még egy 8grammos klasszikus szódapatronhoz is csinált nekem prototipust. :LOL: River Bank pico naplómban bemutattam.
Szerk.: mágnesszelepest!!!
 
Utoljára módosított:
Rákerestem a GA shopban, hát tényleg nagyon furcsa ez a kialakítás. 18+ cm? Nem is értem, mi lehet ennek az előnye? Talán hogy ha úgy forgatod, hogy lásd a manométereket, akkor nem kell azok mögé nyúlni ha el akarod zárni a palack csapját? Tényleg nincs jobb ötletem.

2015-ben vettem az első CO2 szettemet. Akkoriban itthon még nem nagyon lehetett kapni 3in1 reduktort, viszont én mindenképp olyat szerettem volna. Az olcsó kínai gyártmányoktól picit tartottam, így találtam rá a CO2art-ra. 40 GBP volt az ára, itthon ennek több mint duplája lett volna elemenként. Azóta is hibátlanul üzemel, a mágnes_szelep még forgatható is és alig melegszik. A tűszelep szintén jó rajta, könnyű vele finomhangolni. Kiváló vétel volt.
A kialakítása tényleg furcsa, önmagában nem hiszem, hogy van előnye. Annyi a különbség, hogy az újak kétlépcsősek, azokat meg általában így alakítják ki. Mivel itt egy házban van integrálva a két membrán, hátulra nem tudják rakni a palack csatlakozóját, viszont szerintem simán lehetne optimalizálni a méretet, akár rövidebb csövekkel. Ettől függetlenül tényleg szuper, meglepően jól szabályozható alacsony tartományban is, kétlépcsős, 12V-os szelep, jó minőségű alkatrészek. Ha elfér a szekrényben, nem zavar a kialakítás, szerintem a legjobb opció.
Abbahagyom az offot itt a naplóban. :)
 
Kis update:
Tegnap esete megmértem a reggel félretett vízminta pH-ját ahogy @scitek tanácsolta. 8,3 körül van az állott, kilevegőzött víz pH-ja. Nálunk a csapvíz sokszor lúgos, és mivel keverve használom a vizet RO vízzel, gh+ -al, gyanítom hogy az oldottanyag bármilyen kevés is, fellviszi a pH-t. Ehhez képest a reggeli 6-hoz közeli pH elég durva esés. Vissza vettem a gázon, kb, 30 bpm-re, tudtam úgy forgatni a diffúzort hogy a poppy felszínről visszaverődő áramlata lefelé mossa a buborékokat. Megcélzok egy 6,5-6,7 pH-t. A vizem stabil 3,5-4 kH, 8 gH. A hőmérséklet kicsit magas, 26-27 körül van, de idénre már nem fogok hűtőt csinálni. Következő nyárra csinálok valamit majd pc ventikből.
 
Back
Oldal tetejére