• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes moco22 bukdácsolása a dzsungel felé :)

moco22

Kertész szaki
Sziasztok!

Megfertőztetek!

Növényes-garnélás dzsungelt szeretnék csinálni, de egyelőre csak micro-nano méretben :)

Adva van két nagyon pici akvárium. Az egyik csak növényes lenne ( a nagyon pici), a másikban pedig lenne a szép növények mellé pár garnéla is (a nagyobb pici). Ezt a két kis akváriumot van lehetőségem széppé varázsolni.
Szélesség: 25 cm Magasság: 19 cm Mélység: 14 cm és
Szélesség: 20 cm Magasság: 23 cm Mélység: 13,5 cm
Most rendeltem a következőket:
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 4l és
Co2 szettet: JBL ProFlora bio80 eco - Co2 szett.

A világítás egyelőre egy 24 LED-es, de
9vma4wzrvome2zx0n2kv.jpg
már úton van mellé a 48 LED-es, mert ezt nagyon kevésnek találtam.
24jnymo34ykpf0udwa8u.jpg

Külső szűrőt is kapnak:
x2j2djs3z597733ku2gs_thumb.jpg

Még picike növényeket nézek hozzá.

Jó ez így kezdésnek?
Ebben a hónapban ennyire futja a költségvetésből.

Egyelőre így néz ki a szerencsétlen. (Majd egy jobban látható képpel kicserélem..)
Ma szétszedem....és újra fogom kezdeni az egészet.
m7mjfhy436naljyyi4sb.jpg
 
Utoljára módosított:
Itt könnyű megfertőződni, senki sem tud zsebkendőbe fórumozni.:D Pont szerettem volna javasolni neked, hogy nyiss egy naplót, szurkolok neked. A kép forgatása pedig annyira egyedi, hogy ezzel nálam máris sikert arattál. Tényleg.
 
Üdv a fórumon. Kíváncsi leszek a megvalósításra mert nano-ban sem könnyű a kertészkedés de egy pikóban még nehezebb megfelelő méretű növényt találni. Azért nem lehetetlen úgyhogy hajrá.:)
 
Köszönóm a bíztató szavakat. :)
Készen vagyok. 3 órámba tellett, úgy hogy több akadály is felmerült.
A .vizes edényke, amiből szivattyúztam volna át a tiszta vizet az akváriumba, leesett, víz kifolyt, felmosás.
Macskák kipaterolása a fürdőszobából, az egyik a csipeszemet lopkodta, a másik szájából a növényt szedtem ki.
A nagyobbik akváriumban van pár garnéla. Persze, hogy lekölykezett a szentem. Szemüveg fel, és az 1 mm-es baba garnélákat szívogattam le műanyag csővel. Szóval megvakultam, mire az összeset elkaptam.
Valamivel elvágtam az ujjam, szépen belecsöpögött a vér az akváriumba, persze amikor már majdnem készen volt. Újra vízleszívás, cseppenként feltöltés, hogy nehogy kijöjjenek a pincurka növények.
De készen vagyok, és rájöttem, hogy nem sok szépérzékem van. Egymás mellé tettem a két akváriumot és akkor látom, hogy majdnem tök egyforma a kettő. :)
Nehéz nap volt ez a mai. Holnapra eltűnnek a bubik a mestermunkámról és csinálok képeket.
Köszönöm a figyelmet. :)
 
Üdv. a csapatban. Szép hobbi ez, de türelem játék. Picoval kezdeni jó kis kihívás, de többünknél is jól működik, úgyhogy hajrá. Fog az menni. Itt a fórumon rengeteget lehet tanulni és segítség is akad, ha szükség van rá.
 
szerintem a kisebb kicsibe is kéne néhány garnéla, ha másért nem hogy legalább egy kis algát kipucoljanak belőle.
 
Köszönóm a bíztató szavakat. :)
Készen vagyok. 3 órámba tellett, úgy hogy több akadály is felmerült.
A .vizes edényke, amiből szivattyúztam volna át a tiszta vizet az akváriumba, leesett, víz kifolyt, felmosás.
Macskák kipaterolása a fürdőszobából, az egyik a csipeszemet lopkodta, a másik szájából a növényt szedtem ki.
A nagyobbik akváriumban van pár garnéla. Persze, hogy lekölykezett a szentem. Szemüveg fel, és az 1 mm-es baba garnélákat szívogattam le műanyag csővel. Szóval megvakultam, mire az összeset elkaptam.
Valamivel elvágtam az ujjam, szépen belecsöpögött a vér az akváriumba, persze amikor már majdnem készen volt. Újra vízleszívás, cseppenként feltöltés, hogy nehogy kijöjjenek a pincurka növények.
De készen vagyok, és rájöttem, hogy nem sok szépérzékem van. Egymás mellé tettem a két akváriumot és akkor látom, hogy majdnem tök egyforma a kettő. :)
Nehéz nap volt ez a mai. Holnapra eltűnnek a bubik a mestermunkámról és csinálok képeket.
Köszönöm a figyelmet. :)
Azert egy kepet lohetnel :)
 
Örülök, hogy megnyitottad a naplót! Tetszik nekem az a pico akvárium, nem is tudtam hogy ilyen kicsibe is lehet kapni. A fenti képeken az milyen aljzat?
 
Örülök, hogy megnyitottad a naplót! Tetszik nekem az a pico akvárium, nem is tudtam hogy ilyen kicsibe is lehet kapni. A fenti képeken az milyen aljzat?
Fönt a legelső hozzászólásban beírtam a föld típusát.
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 4l
 
Tehát.....
Talaj:
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 4l
Kaptam a srácoktól ajándékba (ahol vettem a cuccokat) egy kis maradék táptalajt, azt tettem a talaj alá.
Növény:
Vettem növénykét is (már az utolsót rúgták, akciós volt).
A neve: Eleocharis parvula mini-zselés
Van még benne: egy kevés monte carlo.
Hajnalban csináltam gyorsan képeket...hát olyan is lett. :D
Délután próbálok jobbat csinálni.
20160203_044806.jpg 20160203_044817.jpg
 
Vaku nélkül fotózd, hogy ne csillogjon bele! Felülről világítsd meg, amennyire csak tudod, és úgy fotózd, hogy csak az akvárium legyen a képen! Így a környező fényviszonyok nem zavarnak be.
Egyelőre próbáld a lehető legjobban kialakítani a technikát (szerintem is inkább kívülre) és várd meg, míg a növények beindulnak! Ha már szépen növögetnek, akkor fogod látni, hogy melyiket hová érdemes ültetni. Közben kialakul az is, hogy milyenre alakítsd ki.
Jó kísérletezést!
 
A technikát szerintem ki kellene majd vinni az akváriumok mellé. pl. akasztós szűrő, hőmérőmartica.
Akasztós szűrő majd még csak most jön, ez ideiglenes (elég randa) megoldás. Hőmérőmatricát utálom, az nem lesz benne.
 
Vaku nélkül fotózd, hogy ne csillogjon bele! Felülről világítsd meg, amennyire csak tudod, és úgy fotózd, hogy csak az akvárium legyen a képen! Így a környező fényviszonyok nem zavarnak be.
Egyelőre próbáld a lehető legjobban kialakítani a technikát (szerintem is inkább kívülre) és várd meg, míg a növények beindulnak! Ha már szépen növögetnek, akkor fogod látni, hogy melyiket hová érdemes ültetni. Közben kialakul az is, hogy milyenre alakítsd ki.
Jó kísérletezést!
Ebből látszik, hogy nem vagyok egy fotózseni (sem) :D
Ma hazamegyek és lepakolgatom őket a polcról és felülről is csinálok majd képet róluk. Köszönöm a tippet. :)
 
Javaslom, hogy minden nap csinálj egy 20-30%-os vízcserét, amíg be nem érik az akvárium és a szűrő. Ilyen kis méretben nagyon könnyen és gyorsan felborulhat az egyensúly az akváriumban, akkor pedíg jön az algásodás. Ne felejtsd el a megfelelő növénytápozást sem!
Az egyik akváriumom egy 20L-es nano garnélákkal. Ebben naponta 10% vízcserét csinálok a jól működő szűrés mellett is. Így rendben van minden. Persze a vízcserével eltávolított növénytápokat mindig pótolom.
Olvass nagyon sokat a témával kapcsolatban! Mások naplóiból és problémáiból nagyon sokat lehet tanulni. Persze tudni kell a hülyeségeket kiszűrni, mert azért az is van. Kérdezz bátran bármelyikünktől! Egész kis apróság is sokat számíthat.
Várjuk a szebb fotókat is.
 
Back
Oldal tetejére