• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mount Marmolada

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!

Evelin akváriuma ,a garnélák sikeres ,másik akváriumba történő integrálódása után felszabadult.Mivel adott volt a kő is ,és ez már nem garnélásnak készül ,így fel volt dobva a laszti egy kisebb növényes akvárium kialakítására.De először a paraméterek:
Üveg: Do!aqua 60*30*36 cm-es (64 liter)
Szűrés:az egyik régi bejáratott Tetra EX1200
Világítás:Giesemann Matrixx 4*24W
Co2:a nagy akvárium rendszeréről leágaztatva,egy NAG AquaGlass diffuzorral
Talaj:ADA porok(Penac C-W,Clear Super,Bacter 100)ADA Amazonia,Tropica táptalaj.
Dekor:Seiryu kő.
Növények:parvula mini,és Acicularis,valamint Riccardia van tervben.
Élőlények később lesznek benne,valószínüleg tigrisek lakják majd a hegyvidéket;)
A projekt úgy áll ,hogy az akvárium már a végleges helyén van ,világítás fölérakva,a scape homokba összeépítve ideiglenesen.Jövő héten ha megjön a hiányzó cucc is ,és kezdődik az építés.
 
Utoljára módosított:
Ez igy elsőre tetszetős!Jok az arányok.Igaz nem szemből fotoztäl,de ha meg csinälnäl hangsúlyosabb dombokat akkor meg jobb lenne az összhatás!Várom a további fotókat!
 
Ez igy elsőre tetszetős!Jok az arányok.Igaz nem szemből fotoztäl,de ha meg csinälnäl hangsúlyosabb dombokat akkor meg jobb lenne az összhatás!Várom a további fotókat!
Ő csak a skicc,mint látod homokba terveztem.Jövő héten összeáll a kép,és még változni is fog kicsit:whistle:;)
 
Szépek a köveid Laci. A nagy kövek (innen nézve) kicsit a mantenre hajaznak, jól áll nekik.
Szerintem is kell még finomítani, de az alap jó lett, tetszetős. Akkor te is landscapeezel picit? ;)
 
A mostani állapotban látható főkövek nem lesznek mozgatva már ,csak kisebbekkel ki lesz egészítve.Remélem vissza tudom így építeni talajjal is:)
Szépek a köveid Laci. A nagy kövek (innen nézve) kicsit a mantenre hajaznak, jól áll nekik.
Szerintem is kell még finomítani, de az alap jó lett, tetszetős. Akkor te is landscapeezel picit? ;)
Már régóta tetszenek ezek az akváriumok,gondoltam most kipróbálom:)
 
Szerintem jól teszed. Nekem is ezek a zsánereim - egyelőre.
Tényleg jó a hardscape és elég egyedi is. Talán a középső nagykő előtti lapos helyére kellene valami magasabb, ami levezeti a hegy vonalát, nem?
A bal 2-es jól hátat fordított nekünk :)
 
Szerintem jól teszed. Nekem is ezek a zsánereim - egyelőre.
Tényleg jó a hardscape és elég egyedi is. Talán a középső nagykő előtti lapos helyére kellene valami magasabb, ami levezeti a hegy vonalát, nem?
A bal 2-es jól hátat fordított nekünk :)
Szóval!
Két fotó a csodás helyszínről ami inspiráló volt számomra .A Dolomitok vonulata Marmolada csúcsaival;)
23499186_a2f9e4f4b4ce79f7af6b85357eb1b602_l.jpg
23499182_bfb0d8f4939da8dccf205c3958fa18e8_l.jpg
És egy fotó kicsit távolabbról ,és ez már itthoni táj:)
23499180_b0e7d1d2e92d96417611dca096b551e3_xl.jpg
 
Bár lenne még egy fél métered, meg 40 kiló köved,hogy a maradékot is melléépíthesd, nem? :D
Ebből a szögből is jól adja és innen már nem is annyira kicsi a kicsi, de azért még kicsi. (y)
Egyébként a két említett kő itt is ugyanaz? Teljesen másnak tűnik...
 
Bár lenne még egy fél métered, meg 40 kiló köved,hogy a maradékot is melléépíthesd, nem? :D
Ebből a szögből is jól adja és innen már nem is annyira kicsi a kicsi, de azért még kicsi. (y)
Egyébként a két említett kő itt is ugyanaz? Teljesen másnak tűnik...
Ugyanaz ,csak más szögből;)
 
Üdv. mindenkinek!
Egy gyors kérdésem lenne a nagyérdemű felé.
Összarakhatom e szárazon az akváriumot táptalajjal,porokkal,talajjal ,kövekkel??????A növények még váratnak magukra,és nem tudom várjak e az egésszel ,vagy megépíthetem szárazon.A parvula annyira friss,hogy némelyik tégelyben alig van.Gondoltam nevelgetem őket a gyári csomagolásukban a HQI alatt,amíg besűrűsödik a tégelyben.De nem tudom addig összerakhatom e szárazon az akváriumot.Lenne e szerintetek legfőbbként a poroknak így bajuk?????
 
Back
Oldal tetejére