• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes MURA Nano

schabi

Főkertész
Sziasztok! Pár hónap fórum olvasgatása után kedvet kaptunk a növényes akváriumhoz. Ezért elkezdtük beszerezni a hozzá valókat. Az első terv egy meglévő 100l -es Juwel akvárium, de amikor kaptunk a halak számára egy kis akváriumot, úgy meg tetszett, hogy inkább a pici indul először aztán majd a nagy, ha indul azt is naplózzuk. A nevét a benne lévő kőről kapta amit a Mura folyó gátjáról hoztunk. Az akvárium mérete 34x17x20. Szűrés Eheim 2213. Világítás saját készítés abból ami itthon volt. Samsung Led modul, gipszkarton tartó sin. A szekrény is csak ideiglenes, a hozzá illő természetesen ADA stílusban fog készülni. A táptalaj: ADA Amazonia, növény: Cuba, ezeket ma rendeltem meg GA-ból, remélem, holnap fel is adják ;). DSC5341 - schabi - indafoto.hu
 
Üdv.
Lenne pár kérdésem az indítással kapcsolatban. Ha a meglévő nagy akiból töltöm fel a nanot akkor is kell-e a napi vízcsere, és azt meddig kell alkalmazni, milyen arányban?
 
Üdv.
Lenne pár kérdésem az indítással kapcsolatban. Ha a meglévő nagy akiból töltöm fel a nanot akkor is kell-e a napi vízcsere, és azt meddig kell alkalmazni, milyen arányban?
Az ADA Amazonia miatt nem hagyhatod ki. Ha használt talajjal indítanál akkor lehetne kihagyni.
Napi vízcsere 1 hétig (ált. 40-50%-ot). 2 naponta vízcsere a következő héten. 3. héten 4 naponta. 4. héttől rá lehet állni a heti egyszeri vízcserére.
 
Hááát ezeket nem vettem hanem kaptam, adatokat pontosat nem tudok de annyit kiderítettem, hogy 1modul 1,44w 88lm.:)
 
Ma megérkezett a várva várt csomag. Köszi GA:D. Lehet, hogy holnap lesz a nagy nap és indul az akva.:happy:
 
Nem vártam meg a holnapot MA összeraktam és elindítottam. De sajnos k. nagy bajom van:banghead::censored::cry: a szűrő olyan erős hogy vihar van az akiban. SEGÍTSÉG mit lehet tenni.
 
Nem vártam meg a holnapot MA összeraktam és elindítottam. De sajnos k. nagy bajom van:banghead::censored::cry: a szűrő olyan erős hogy vihar van az akiban. SEGÍTSÉG mit lehet tenni.
fojtsd le, vegyél spin befolyót, tömd meg a szűrőt ada bio rioval, vagy más, tömörebb szűrőanyaggal. A legelső a legolcsóbb :D
 
Köszi, az első megoldáson túl vagyok de nem hiszem, hogy jó a szűrőnek :confused:mert nagyon le kellett fojtanom mind a ki és befolyó ágat. Ezért gondoltam veszek egy akasztós Eheim Liberty 75-t a biztonság kedvéért ha szükséges de ha szerintetek a szűrő tömés jó megoldás akkor marad így.:)
 
Köszi, az első megoldáson túl vagyok de nem hiszem, hogy jó a szűrőnek :confused:mert nagyon le kellett fojtanom mind a ki és befolyó ágat. Ezért gondoltam veszek egy akasztós Eheim Liberty 75-t a biztonság kedvéért ha szükséges de ha szerintetek a szűrő tömés jó megoldás akkor marad így.:)
Semmi baja nem lesz a szűrődnek a fojtástól, sokan használjuk így, én is, nekem is egy 300l/h-s megy a 18l-esben, spin befolyóval is kb. 45°-s szögben áll a csap, tehát majdnem felére fojtom. De csak a szűrő szempontjából kifolyó ágat szabad fojtani. Illetve a jól tömörödő minőségi szűrőanyag is segít. Szerintem ne vegyél másik szűrőt.
 
Akkor a befolyó ágat nem szabad fojtani? De akkor a befolyót szinte teljesen le kell fojtanom.
 
Köszi. Akkor ha kitömöm a szűrőt az visszaveszi megfelelően a nyomást, és ha az 50% kifolyó fojtás kevés akkor sajnos szűrő csere.
 
Köszi. Akkor ha kitömöm a szűrőt az visszaveszi megfelelően a nyomást, és ha az 50% kifolyó fojtás kevés akkor sajnos szűrő csere.
Szerintem várj kicsit, a szűrőanyag koszolódik úgyis és az is lassít. Vagy szerezz be egy poppyt, az is segít az áramláson, majdnem szűrő árában van.
 
Ha ár a poppy-nál tartunk:whistle: esetleg a közelben tudsz olyan üzletet ahol be lehetne szerezni ezeket, látom ,hogy kanizsai vagy.
 
Back
Oldal tetejére