• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes my first real world

kipser

Főkertész
Sziasztok!

Végre elkészült az én "bazi nagy" projektem.
Augusztus óta tervezgetem, hogy a két a két kis akváriumomat leváltom egy viszonylag nagyobb "medencére".
Sok tervezgetés, számolgatás és türelem kellet az indításig, de ami késik nem múlik és hát így állunk. Készen vagyok.
Leírom a technikai és egyéb adatokat.

Akvárium: 96l (60x40x40) ga-s opti white akvárium 8mm üvegből
Szűrés: Eheim 2075 limited edition(1l Substrat Pro, 1l BioMech, 2l matrix trop, 100ml Seachem Purigen) üveg ki és befolyóval, lillynél szűkítve.
fűtés: Hydor külső fűtő 25 fokon
Világítás: 4x24w dimmelhető ATI osram csövekkel
CO2: 10 és 0,5 kg -os palack, pappilon reduktor, aqua medic mágnesszelep, ada visszafolyásgátló, do!aqua 30d diffúzor, üveg buborékszámláló, ga-s üveg nano drop checker
talaj: ada amazonia
táptalaj: tropica substrate + ada aljzatadalékok
víz:eek:zmó + SaltyShrimp Mineral GH/KH+

egyéb: TWINSTAR Nano , Eheim Skim 350, ada hőmérő

növények:
parvula
staurogyne repens
pogostemon helferi
Limnophila hippuridoides
anubias minima sp mini
Hygrophila polysperma Rosanervig
ammania sp bonsai
riccardia
Blyxa
rotala macranda
meg moha
egy nagy mangrove gyökér van benne.

most 3 napos az akvárium, de még mindig nem tisztult le, úgyhogy lehet hogy van valami bibi ezért 2 naponta 50% vízcsere lesz. baci elősegítő minden vízcserénél megy bele.

egy kép:
Untitled by kisserik93, on Flickr
 
Amazonia miatt alapból ajánlott lenne az első héten napi 50% vízcsere, második héten 2 naponta 50%...
Szerintem a víz letisztulásán is segítene. De a purigennek is hatékonyabban kellene tisztítania.

Az gondolom nem jöhet szóba, hogy esetleg a táptalaj kikandikál valamerre?
 
Amazonia miatt alapból ajánlott lenne az első héten napi 50% vízcsere, második héten 2 naponta 50%...
Szerintem a víz letisztulásán is segítene. De a purigennek is hatékonyabban kellene tisztítania.

Az gondolom nem jöhet szóba, hogy esetleg a táptalaj kikandikál valamerre?
nem valószínű, mert elhagytam 1-2 centit körben, úgyhogy nem kellene neki. Gőzöm sincsen mi lehet, de várok. Hátha csak valami kezdeti nyavalya :D
 
Nem maga a baktériumos lötty ködöl, vagy a fa enged valamit?

A tájról: engem elől kicsit zavar a talaj vastagsága - szándékosan nem adtál neki egy emelkedőt hátrafelé?
Lehet a fa is meg a baci is, igazából nem tudom. Jövő hétig várok vele és ha hétfőre se tisztul le akkor kezdem keresni az okot.
Azért nem veszed észre az emelkedőt mert benne van egy seiryu kő, hogy lent maradjon a fa. Arra van rákötözve. Ha az kijön akkor mögötte látszik egy kis domb. Viszont nem túl nagy. Ennek az az oka, hogy nagyta növő növényt raktam oda és sokat nem zavarna úgy a domb :) a fa meg kellőképpen meg fog dőlni :)
 
bekerült ma a twinstar is. kivártam a 4 napot és bumm bele. úgy látom, hogy már most szebb a víz, pedig csak egyszer eresztett felhőt.
holnap elutazom haza úgyhogy csak hétfőn tudok legközelebb helyzetjelentést írni. remélem addigra olyan lesz a víz, hogy inni lehet :D
remélem az a 4 nap vízcsere nélkül nem lesz baj. Holnap reggel cserélek egy 70%-ot és akkor talán bírja :)
 
Na sziasztok,
eltelt igazából durván egy hét. a kezdeti ködösödés kicsit jobban néz ki már. Ma nem rakok fel egész képet az akváriumról, csak részleteket szeretnék mutatni, de a hét folyamán még jönni fog egy az egészről is.
VOLT egy kis gondom a twinstarral, nem akarta ontani a felhőcskét :D így @Evereka tanácsára nyomattam egy resetet rá és azóta úgy látom, hogy minden rendben szuperál.
a lámpa nagyon tuti az 100% ezt látjátok a növényeken is majd. sajnos a vízcserék múlt csütörtök óta elmaradtak, de ma csinálni fogok még egy 50%-osat, illetve a tápokat is visszavettem erre az időre nehogy a vízcsere nélküli időszak és a tápok együttesen valami borzalmat hozzanak össze.

szóval a képek:

DSC_0430 by kisserik93, on Flickr

DSC_0425 by kisserik93, on Flickr

DSC_0422 by kisserik93, on Flickr
 
Eddig kb 15 centire volt a lámpa. Tegnap este feljebb toltam egy pár centivel. Ma mikor hazaértem nem volt bubizás. Na mondom király. Mondjuk lehet benne van az is, hogy reggel elfelejtettem belenyomni a tápot. Visszaengedtem a lámpát illetve megkapta a napi tápanyag adagot :D tele vagyok bubival :D most csak azt nem tudom, hogy a lámpa miatt vagy a tápok miatt :D
 
Na sziasztok,
eltelt igazából durván egy hét. a kezdeti ködösödés kicsit jobban néz ki már. Ma nem rakok fel egész képet az akváriumról, csak részleteket szeretnék mutatni, de a hét folyamán még jönni fog egy az egészről is.
VOLT egy kis gondom a twinstarral, nem akarta ontani a felhőcskét :D így @Evereka tanácsára nyomattam egy resetet rá és azóta úgy látom, hogy minden rendben szuperál.
a lámpa nagyon tuti az 100% ezt látjátok a növényeken is majd. sajnos a vízcserék múlt csütörtök óta elmaradtak, de ma csinálni fogok még egy 50%-osat, illetve a tápokat is visszavettem erre az időre nehogy a vízcsere nélküli időszak és a tápok együttesen valami borzalmat hozzanak össze.

szóval a képek:

DSC_0430 by kisserik93, on Flickr

DSC_0425 by kisserik93, on Flickr

DSC_0422 by kisserik93, on Flickr

A lilák levelű növény micsoda?
 
Eddig kb 15 centire volt a lámpa. Tegnap este feljebb toltam egy pár centivel. Ma mikor hazaértem nem volt bubizás. Na mondom király. Mondjuk lehet benne van az is, hogy reggel elfelejtettem belenyomni a tápot. Visszaengedtem a lámpát illetve megkapta a napi tápanyag adagot :D tele vagyok bubival :D most csak azt nem tudom, hogy a lámpa miatt vagy a tápok miatt :D

Szerintem egyértelműen a lámpa miatt.
 
Na ma egy képet lőttem. Mit szóltok hozzá? látszik valami kis változás?
DSC_0435sz1 by kisserik93, on Flickr

mi lehet a levelén?
DSC_0450 by kisserik93, on Flickr

Hogyne látszana!
A front üvegnél már látszik, hogy a Parvula a talajban is hoz leveleket. Még egy hét és én nyírnék rajta egy finomat, hogy elkezdjen terjeszkedni, gyepesedni.

A levélen esetleg lehet, hogy az barna alga?
Új akváriumnál természetes, majd elmúlik, vagy Oti-k majd lelegelik.
Látom szépen bubiznak a mohák is! (y)
 
Hogyne látszana!
A front üvegnél már látszik, hogy a Parvula a talajban is hoz leveleket. Még egy hét és én nyírnék rajta egy finomat, hogy elkezdjen terjeszkedni, gyepesedni.

A levélen esetleg lehet, hogy az barna alga?
Új akváriumnál természetes, majd elmúlik, vagy Oti-k majd lelegelik.
Látom szépen bubiznak a mohák is! (y)
Parvulát szerintem akkor szerda körül megnyírom, csak kérdés, hogy sima papirvágó ollo is jo hozzá vagy vegyek valami akvárisztikai ollót? :)

Barna alga szerintem is a levelén. Majd a twinstar meg az oto-k ahogy mondtad elintézik :)

Remélem hogy szép lesz az egész :)
 
Back
Oldal tetejére