• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My very first.

Balázs01

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Ez lesz életem első naplója, úgyhogy nem is tudom, hogy-hogy kezdjem.
Egész kis korom óta van már akváriumom, de a GA nyitása terelt arra az útra, hogy ne csak halakkal ügyetlenkedjek, hanem a növényeket is sorozatos szenvedésnek tegyem ki. (rosszvicc)
Több szempontból is újdonság lesz nekem amit csinálok.
Ez az első scape amit egy habosított pvc-re építettem, megkell mondjam nagyon kényelmes volt igy megcsinálni és majd csak a helyére tenni. (Nem tudom milyen buktatói lesznek a jövőben.)
Másodjára, szinte csak olyan növényeket tervezek majd bele amiket sose mertem tartani, UG, H-ra, főnix moha stb.
És nem utoljára, sikerült szert tennem egy WRGB lámpára is, ilyenem sem volt még sosem.

Ennek az akvának ez már az 5-ik scapje lesz, 3-at sajnos a legősibb ellenségem miatt a cyno miatt kellett elbontanom..a mai napig nem tudom kezelni..
Fun fact: hogy mind a 3 kudarcom a cyanoval a 200-ik napon lepett el annyira hogy szétszedjem..a jelenlegi is 201 napos.

Pár technikai info.:

54liter (60x30x30)
Eheim 2273 4+ (ez cserélve lesz egy Oase Bimoaster 600-ra biztos ami biztos)
Chihiros WRGB II 60
2l-es co2 palack, aquamedic reduktor, magnesszeleppel, és vagy marad az inline vagy váltok rendes diffuzorra.
Jabeo 3.4 dózispumpa

És akkor pár kép a jelenlegi helyzetről:

Imádtam ez után elpakolni
1000002980.jpg
1000002981.jpg
Ilyen lett egyenlőre, még majd a homok meg az apró kövek talán dobnak rajta.
Valamint ezt a vágást kell valahogy eltüntetnem.. De mivel ott lesz a legerősebb a világitás, ötletem sincs hogy mit tehetnék oda. 🥹
1000002989.jpg

A növények nagyjából megvannak már fejben, valószínűleg az lesz a következő lépés.
Köszi, ha elolvastad!:)
 
Kíváncsian várom a folytatást. 🙂
Valamint ezt a vágást kell valahogy eltüntetnem.. De mivel ott lesz a legerősebb a világitás, ötletem sincs hogy mit tehetnék oda. 🥹
Ha van még a fából, akkor reszelj le belőle egy kicsit, csöppents pillanatragasztót az eltüntetni valóra, majd szórd rá a fa porát. Kávézacc is jó. Vagy bármilyen hasonló színük porított kő. Persze azt vedd figyelembe, hogy a fa sötétedni fog, szóval a kávézacc, vagy fa reszeléke talán a legjobb emiatt. 🙂
 
Szia. Nekem nagyon tetszik így ez a két fa, összeillesztve. Nagyon szép a textúrájuk is és az alakzat/méret is, ahogyan kitöltik majd az akváriumot. Remélem, jól sikerül az illesztés finomítása is.
A kövekkel viszont játszanék még egy kicsit, ezzel a felállással nem igazán lesz mélysége az akváriumnak. Amin a kövek támaszkodnak, az nyilván oké így, a háttérkövekre gondolok. Valahogy úgy kellene szerintem a hátteret elrendezni, hogy
a) maradjon ilyen jobbra elhúzott ösvény, de akkor a fal alatt átnézve legyen még valami látványos a háttérben, valami távolabbi cucc
b) ne csak a bal, hanem a jobboldal is jelenjen meg a háttérben, kvázi zippzár-szerűen egymásba harapva - ezzel növelve a mélységet

Nehéz ezt így elmondani, hogy mire gondolok, ezért a b) megoldásra készítettem egy skiccet. Nem a legjobb megoldás kiválasztása, vagy a tökéletes illusztrálás volt a cél, csak egy gyors szemléltetés(minta), remélem tudsz belőle inspirálódni.
Ha nem akarod túlbonyolítani és/vagy inkább szeretnél a háttérbe nagyobb növényeket, természetesen túl nagy mélység nélkül is lehet kiváló az akvárium és ne hallgass rám :)
 

Attachments

  • 1000002989b.jpg
    1000002989b.jpg
    384.2 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított:
Kíváncsian várom a folytatást. 🙂

Ha van még a fából, akkor reszelj le belőle egy kicsit, csöppents pillanatragasztót az eltüntetni valóra, majd szórd rá a fa porát. Kávézacc is jó. Vagy bármilyen hasonló színük porított kő. Persze azt vedd figyelembe, hogy a fa sötétedni fog, szóval a kávézacc, vagy fa reszeléke talán a legjobb emiatt. 🙂
Ez egy jó ötlet, igen direkt raktam el a fűrészporból, de talán túl nagy a vágás hozzá. Szerintem mini fissi lesz a tetején, hátha kibírja a 5000lument 😀
Lehet már hétvégén viz alá tud kerülni. :)
 
a b) megoldásra készítettem egy skiccet. Nem a legjobb megoldás kiválasztása, vagy a tökéletes illusztrálás volt a cél, csak egy gyors szemléltetés(minta), remélem tudsz belőle inspirálódni.
Ha nem akarod túlbonyolítani és/vagy inkább szeretnél a háttérbe nagyobb növényeket, természetesen túl nagy mélység nélkül is lehet kiváló az akvárium és ne hallgass rám :)
Szia!
Először is köszönöm szépen! Valóban ebbe nem gondoltam bele, vagyis max annyira hogy a hátsó kövek sötétebbek és talán valamit hozzá tesz.
Basszus, ezzel a rajzzal nagyon tetszik, de talán nem lesz elég mély hozzá :( de ez a cikk-cakk dolog jól mutat nagyon!
köszi:)
 
És akkor a nulladik nap!
Nem hagyott nyugodni az a pár javaslat amit kaptam, így még aznap szétszedtem, (aztán még kétszer...) egy részét, hogy meg legyen ez a cikk-cakk dolog, mert tényleg király ötlet volt!
1000003116.jpg
Közelről nézve nem rossz viszont képen nem adja vissza.:( Talán túl kicsik lettek a részletek.
1000003119.jpg

Növény lista:
Eleocharis montevidensis
Eleocharis parvula mini
Bucephalandrák 4-5 féle
Anubias mini coin
Rotala h'ra Vietnam
Rotala sp. colorata
Fissidens fontanus
Riccardia chamedryfolia
Ludwigia Cuba
Crypto parva
Echinodorus tenellus
Hydrocotyle tripartita sp. Japan

Az emers növényeket vágjam vissza egész alacsonyra hogy onnan hozza az új víz alatti hajtásokat? Csak mert elég bután néznek ki igy..:D

Tápozás elsőre Green Aqua Micro-macro 2-2ml.
A fényt még állítgatni kell mert már talán túl piros ez a fa ìgy, mintha műanyag lenne.:unsure:
R-72
G-42
B-69
Fenyerő: 45%
 
Az emers növényeket vágjam vissza egész alacsonyra hogy onnan hozza az új víz alatti hajtásokat? Csak mert elég bután néznek ki igy..:D
Várnék vele, amíg gyökeresednek. Pár hétig ne bántsd. Amúgy ilyen esetben topolás párti vagyok. Megvárnám, amíg hoznak elég nagy submers részt. Utána tőből levágnám. Kurtítanám róla az emers részt és leültetném a szép fejeket. 🙂
 
Utoljára módosított:
Várnék vele, amíg gyökeresednek. Pár hétig ne bántsd. Amúgy ilyen esetben topolás párti vagyok. Megvárnám, amíg hoznak elég nagy submers részt. Utána tőből levágnám. Kurtítanám róla az emers részt és leültetném a szép fejeket. 🙂
Köszi a jó tanácsot!
Amiket tőből vágsz, már nem hajtanak ki ugye?
 
Nos, eltelt egy hét.
Barna alga van itt ott, a fa penészesedik ahogy azt kell, a növények kezdenek észhez térni a doboz fogságából, viszont cyanot is vettem észre aminek nagyon nem örülök..a szűrő az előző kék alga tanyából van, gondolom onnan maradt. Amíg nem lakik benne senki megy a 3%-os peroxid közvetlen oda ahol van, plusz a napi víz cserékkel leszívom mindet.
Szombaton bekerül egy csapat otocinclus, hagyok is nekik a barna algából, az a kedvencük. :D
1000003147.jpg
 
Back
Oldal tetejére