• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano édesvizi medúzás

bandras

Kertész szaki
Sziasztok. Gondolkodom hogy indítok egy nano édesvizi medúzás akváriumot valami alacsonytermetü növényekkel. Van egy 25l es akváriumom, az gondolom elég lenne nekik mert nagyon kicsire nőlnek. Állítólag a gyékényesi kotróból nyár végén és ősz elején lehet begyüjteni őket. Szerintetek garnélát lehetne mellélyük tenni?
 
Azta. Na ilyent még nem láttam. Mit tudsz róluk, mivel jár a tartásuk, mik az igényeik? Vízparaméterek, medence méret, szűrés, flow, stb...
Szerintem sokan izgalommal kísérnénk, ha belevágnál.

Azt nem gondolnám, hogy garnikkal bántanák egymást...
 
Valami ilyesmire gondoltam:
Na ez engem is erdekelne.... Valami oka lehet hogy nem terjedt el szelesebb korben.
Hirtelen ezt talaltam roluk:
"A Magyarországon is előforduló édesvízi medúza (Craspedacusta sowerbyi) egy 1-4cm átmérújű csalánozó állat, mely testének 97%-át víz alkotja. Csalánsejtjei az emberre nem veszélyesek, ezekkel csupán egysejtűeket esetleg mikroférgeket tud zsákmányolni. Társas akváriumban történő tartás esetén nem a mellette tartott állatokat kell félteni, hanem a medúzát, hiszen hamar a többi élőlény étlapján végezheti. A levegőztetés egyenesen tilos az esetében, mert a \kalapja\ alá beszoruló légbuborékok a felszínre hozzák az állatot, ami ezután már nem tud lemerülni és a víz szénén elpusztul. A közepesen lágy vagy lágy vizet kedveli, de elvan kezelt csapvízben is, hőmérséklet szempontjából pedig a 22-28 °C-ot kedveli. Akváriumi szaporításukkal 22°C fölött érdemes próbálkozni. Kék vagy UV fényben gyönyörű színekben játszik, így különleges dísze lehet egy kisebb nano akváriumnak. Kis méretük miatt egy 20-25 literes akváriumban 8-10 darab is együtt tartható. Táplálékként szolgálhatnak számukra a kisebb evezőlábú rákok, apró vízibolha, papucsállatka valamint kultúrából kinvelet mikroférgek. Bár erre nem találtam megerősítést, de feltételezem, hogy kizárólag élő eleséggel táplálkoznak, így a vízben úszó haltáp szemcsék nem alkalmasak táplálásukra."
 
... Valami oka lehet hogy nem terjedt el szelesebb korben.
Valószinü azért mert magyarországon az emberek nagy része nem is tudja hogy létezik édesvizi medúza mert még nem találkozott velük. Valaki látott már a gyékényesi bányatóban? Aztmondják hogy ott van. Bár én még sose láttam, lehet hogy nem lessz gyerekjáték összeszedni egypárat.

feltételezem, hogy kizárólag élő eleséggel táplálkoznak
Valahol mintha irták volna hogy tojásfehérjét vagy sárgáját (nem emlékszek pontosan) kell fecskendővel csalánozói közé nyomni. Nem tudom hol irták majd késöbb megkeresem. :) Egyenlőre nem tudom hol legyen a helye az akváriumnak a lakásba. Ha valaki tudja hogy a gyékényesi tó melyik részén és milyen időben/időpontban lehetne medúzát keresni azt megköszönném! :)
 
Szűrés mondjuk érdekes lehet. Láttam a Tanked című sorozat egy medúzás részét, és ott egyik fő probléma az volt, hogy olyan áramlási erősséget állítsanak be ami nem csapja az akvárium falának a medúzákat, szóval valami nagyon minimális vízmozgást kell nekik csinálni
 
Én a büdös életben nem láttam a kotróban medúzát, pedig én alapvetően csurgói vagyok, és elég gyakran jártam a kotróra. Viszont az is igaz, hogy mostanság már 3-4 éve nem voltam. Úgyhogy szurkolok neked, hogy legyen igazad. sok sikert hozzá...
üdv kac
 
Szűrés mondjuk érdekes lehet. Láttam a Tanked című sorozat egy medúzás részét, és ott egyik fő probléma az volt, hogy olyan áramlási erősséget állítsanak be ami nem csapja az akvárium falának a medúzákat, szóval valami nagyon minimális vízmozgást kell nekik csinálni

Persze csak okoskodok, de talán egy teljes hátteret beborító mattenfilter, vagy a talajszűrés itt megfelelő megoldás lehetne.
@bandras Remélem eljut a megvalósításig a terved!
Szép kis állatok... :)
 
Én a büdös életben nem láttam a kotróban medúzát
Egy édesvizi medúzáról szóló weboldalon többen is irták hogy láttak gyékényesen. Nemtudom hogy egész nap lehet e őket látni vagy csak este vagy hajnalba jönnek elő. Megpróbálom valahogy kideríteni.
 
A természetben a Hold által megvilágított felső vízrétegekbe emelkednek fel a planktonok, melyeket az ezeket fogyasztó élőlények követnek, mivel a medúza is ilyen élőlény, így ez Ő rá is vonatkozik. Ergo, ha a holdat este mesterséges fénnyel helyettesíted, akkor is feljönnek a fényre azon élőlények, melyre a medúza vadászik, így esélyes, hogy meg is lehet látni őket, netalán meg is lehet őket fogni! Bár nem tudom, hogy ez sérülésük nélkül, hogyan kivitelezhető?!
 
Új
A természetben a Hold által megvilágított felső vízrétegekbe emelkednek fel a planktonok, melyeket az ezeket fogyasztó élőlények követnek, mivel a medúza is ilyen élőlény, így ez Ő rá is vonatkozik. Ergo, ha a holdat este mesterséges fénnyel helyettesíted, akkor is feljönnek a fényre azon élőlények, melyre a medúza vadászik, így esélyes, hogy meg is lehet látni őket, netalán meg is lehet őket fogni! Bár nem tudom, hogy ez sérülésük nélkül, hogyan kivitelezhető?!
Köszönöm! Akkor majd nyáron este próbálkozok befogni őket ahogy irtad, mesterséges fénnyel. :) Valószínü megsérülnének ha hálóval vagy kézzel fognám meg őket. Mivel lassúak ezért majd megpróbálom dunsztosüvegbe terelni őket és igy nem sérülnek meg!
 
Back
Oldal tetejére