• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano Galaxys

Második nap

Volt egy 40%os vízcsere, fele kezelt csapvíz fele lágy. Utána kapott még egy adag nitirvecet. Kicsit fényképeztem "technika" nélkül. A képek telefonosak, kézből szóval közel sem minőségiek. Az üveg nagyon karcok, így sokszor már a fókuszáláson elbukik a dolog, pár képet azért megosztanék.

Ennek az akinak szerintem kifejezetten jól áll a szobám színe :)
IMG_0873.JPG


IMG_0880.JPG


IMG_0884.JPG



A HM elé kerül még valami gyepnek való
IMG_0887.JPG


Tápozással még bajban vagyok, esetleg írhatnátok pár ötlete, hogy mikor és mennyit kéne. (Green Aqua Micro, macro, carbo)
 
Ez az ivadék vadászat közel sem olyan egyszerű mint gondoltam. Hiába csináltam egy lopótök szerű cuccot kétféle csőből, így is sikerült megkóstolni az akvárium vizét...
Miközben úgy figyeltem az akvát, hogy majd kiguvadt a szemem találtam egy kis apró garnélát! :)
Az a gond, hogy akit találtam ivadékot már nem annyira passzív, és elég nehéz elkapni egy levegő csővel... De nem adom fel :)
 
Köszi! Messze van még a késztől, valószínűleg átrakom a fissit a kőről máshová, de majd lassan alakul.
Csoda, hogy eddig kibírtam, hogy van egy üres üveg a szobámban :D, főleg, hogy minden volt itthon hozzá, csak a világítást kellett megoldani.
 
Így van :) Még van pár, de már nagyon a végét járja a készlet. Mindhárom akváriumban vannak ilyen kövek, 90, 30, 10l-ben és eddig bejött, lehet a galaxyk is ezek a kövek miatt szaporodnak, nekik is tetszik :D
 
Beköltözött az első lakó. Még a passzív, lógaszkodós stádiumban volt. És ahol egy van ott többnek is kéne lennie nem? :)
 
Ha már galaxy nevelde, gondoltam írok pár dolgot, hogy is gondoltam az ivadékok nevelését.
Tegnap beköltözött két apróság. Még egy ilyen kis akváriumban is szinte lehetetlen megtalálni őket. Az egyiket azért sikerült lencsevégre kapni. A fénykép még mindig telefonos, egy alkalmazás segítségével próbáltam makro képet készíteni. Minőségről nem beszélhetünk, de talán látszik az ivadék rajta.


IMG_0935.JPG


Etetésük miatt elkezdtem walterférgeket tartani, erről írtam is a halak etetéséről szóló topicban. (itt megtaláljátok, a kifejlett egyedek is szívesen fogyasztják)
Walteron kívül ma beszereztem a Tetramin baby-t. Nagyon apró, szinte porszerű táp. A házilag összerakott, morzsolt tápom is kb ilyen állagú. Ebbe van spirulina, lemezes vitaminis sera, garnéla kaja, ivadékoknak való fehérje dús táp, illetve egy kevés BioTop szemcsés vegyes táp. Ezt egy még anno kémia szertáros koromban magamhoz vett kis mozsárban lemorzsoltam, majd jól össze kevertem. Ezzel etetem a szülőket is, nagyon szeretik.
Gondoltam délelőtt beszórok egy kevés Tetraminit, majd délután lámpa kapcsoláskor (15:00) kapnak egy adag waltert, majd később olyan este 8 körül kapnak még egy kevés tápot, vagy waltert, ezen még gondolkozom, hogy mit és mikor lenne érdemes nekik adni.
Minden tanácsot ötletet szívesen látok!
 
Tudom, hogy nem sok esélye van, hogy megmarad de ma vettem két cserépnyi HC-t és beültettem a szabadon maradt területre. Mindig megfogadom, hogy HC soha többet, de ha egyszer annyira tetszik :D
Talán egyszer lesz is egy olyan akvám, hol megfelelőek lesznek neki a körülmények és szép gyepem lesz belőle.
 
Az első körben beköltözött két csöpség még életben van, ez már szerintem fél siker. Most már nem is annyira passzívak, úszkálnak, még nőttek is egy kicsit. Waltert kapnak, mert a többi száraz táp, élő ami van itthon még nagy nekik.
Olvastam a galaxys topicban, hogy 4-5 nap mire kikelnek az apróságok. Nálam hétfőn volt egy komoly bandázás, jó lenne abból is kifogni legalább 5-6 apróságot. Mind a 3 nőstény többször is elvonult a hímmel moha, hc közé. Talán lesz valami eredménye.
 
Ma bekerült a takarító brigád Gézsé jóvoltából 10 db RC személyében. Köszönöm szépen! (y)
Amint elfoglalták új lakhelyüket a bölcsiben, azonnal felpezsdült az élet. Az alig egy hetes galaxy ivadékok is elkezdtek úszkálni. Gondolom nem okoz nekik problémát a társaság.

IMG_0964.JPG
 
Tegnap 5 ivadékot sikerült kifogni a másik akvából, így összesen heten vannak jelenleg. Szépen össze is álltak páran, és együtt úszkálnak a HC felett.
 
Tegnap megvolt az első nyírás, bacopa nagy része kikerült. A másik nanoban szintén volt egy kisebb nyírás, onnan került át egy kevés rotala, HM még.
Ma találtam még 2 kis ivadékot, azokkal együtt eddig összesen 13 találtam az elmúlt két hétben.Már kb 8-9 db össze is állt egy kisebb rajba, és együtt úszkálnak a HC felett.
Eddig mintha az összes ivadék meglenne ami beköltözött. (kop-kop-kop)
A fehér homok elkezdett koszolódni. De ez várható volt.
Úgy néz ki eddig bevált az etetési módszer.
 
Második hete üzemel a nevelde. Nagy a nyüzsgés már, gondoltam lövök egy képet.
Az üveg nagyon csúnya, koszos is, de nem akartam megzavarni őket, következő vízcserénél rendbe szedem az akit.
IMG_1086.JPG


IMG_1087.JPG


off: videót csak youtubeon keresztül tudok beilleszteni?
 
Sziasztok!

Jó ideje nem jelentkeztem már. Igazából nincs is komolyabb baj, egy kevés zöld alga van a sziklán, meg valami bga szerűség a homokon. A növények nagyon szépen nőnek, igen komoly kis dzsungel lett belőle. A HMet többször kellett nyírni, mohákra is ráfér lassan az igazítás. A galaxy ivadékok is nagyon szépen cseperednek, ahogy számoltam az összes megvan ami bekerült a bölcsibe. :D
Viszont elég komoly döntés közelít, mint az akváim mint az én jövőmet illetően... Úgy néz ki, hogy a közeljövőben el fogok költözni. A terv a következő. Vasárnap felutazom Budapestre, egy héten keresztül járom a várost, Isaszeg, Gödöllő környékét és munkát keresek. Lassan 2 éve diplomáztam, próbáltam mindenféle melót, de eddig sajnos nem sikerült elhelyezkedni a papírommal. Így megpróbálkozom a "Nagy Falúban". A következő héten szüleimre lesznek bízva az akváriumok. Több mint egy hete tartok gyorstalpalót tápozásból, etetésből, galaxy nevelésből :). Remélem nem lesz semmi komolyabb probléma míg távol leszek. Ha mégis úgy alakúlna, hogy ahova költözöm nem tudom vinni legalább az egyik akvát, akkor lehet h szárazdokkba kényszerülnek a kiskertek, amit nagyon sajnálnék.
Amúgy már egy jó ideje agyalok hogy mi lesz ha költözök, gondoltam nyitok egy off topicot ahol mindenféle tanácsot ötletet várnék ez ügyben.
A következő elrendezést már kitaláltam, ez egyenlőre titok, de úgy érzem ezzel már egy komolyabb akvát fogok éltek tárni.
Mielőtt elutazom még rendbe rakom az akváriumokat, és dobok fel pár képet róluk.

Kösz hogy benéztél! :)
 
Szia Memphis!

hogy ahova költözöm nem tudom vinni legalább az egyik akvát, akkor lehet h szárazdokkba kényszerülnek a kiskertek, amit nagyon sajnálnék.

Én is addig kerestem, amíg nem találtam megfelelő, beakváriumozható lakó helyet!
De persze első a munka!

Milyen területen dolgoznál?
Hátha valaki tud segíteni!

A.ttila
 
Megmondom őszintén, arra gondoltam nyitok egy topicot emiatt. Hogy hátha valaki tudna segíteni, az is elég ha csak tippeket adnátok, hogy szerintetek hogy célszerű melót keresni pesten.
Környezetmérnök vagyok. A szakdolgozatomat egy szennyvíztelepről írtam, azon belül annak iszapkezelésével foglalkoztam. Terveztem egy iszapsűrítőt CADben, mérnöki kamara kitüntetésben részesítette a szakdolgozatomat. Lassan 2 éve próbálok elhelyezkedni itt vidéken, se sajnos eddig nem sikerült. Ezért költöznék fel, hátha ott több lehetőségem lenne.
Az akváriumokat illetően, ott az a problémám, hogy ha sikerülne is felköltöztetni, akkor újra rendezném, és a start miatt nem tudnám hova tenni a lakókat. Így elég bonyolult a helyzet.
 
Back
Oldal tetejére