• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano kert 25 liter

Staki

Tapasztalt kertész
Sziasztok,
Ricsi vagyok és egy hete indítottam egy növényes akváriumot. Évek óta szerettem volna terráriumot, vagy akváriumot, de sajnos csak most érkezett el az idő hogy adottak legyenek a feltételek.
Az építés közben természetesen elkövetten több hibát is, talán az egyik legnagyobb hogy a növény táptalajt nem kezeltem megfelelően, így az oldalfalaknál is látszik a tápréteg. Időközben megtudtam hogy ez nemcsak esztétikai, hanem egyéb problémákat is okozhat, de remélem megbírkózom majd velük.
Egy-két adat:

Akvárium: 25 liter
Szűrő: Wawe Filpo Corner belső szűrő 200l/óra fizikai, kémiai, biológiai szűréssel. Sajnos a biológiai szűrő rekesze csak 1/3-ig volt töltve kerámiával, ezért azt pótolnom kell.
Világítás: 20W kompakt fénycső
Aljzat: ADA Amazonia
Táptalaj: JBL Florapol

Dekoráció: dragon kő, vasfa
Növények: Eleocharis parvula
Limnophila sessiliflora
Cryptocoryne parva
Hydrocotyle cf. tripartita
Vesicularia montagnei
Rotala rotundifolia

Növény táp: Aquatic Plant Pro N7 0.5mi/nap (néhány napja)
CO2: Aquatic Carbo Green 1ml/nap (néhány napja)

23502500_3a7d8e04893e68186959d80947095f90_xl.jpg
23502502_a0dffd6d2834301dc133205f7493343b_xl.jpg
 
Sziasztok,

Az utóbbi 1-2 hétben néminemű átalakításon esett át az akvárium. Említettem hogy a táptalaj felkenődött az akvárium falára, ezt plusz általános talaj feltöltésével orvosoltam. Így a táptalaj végre jó helyen van. Ha már úgyis ki kellett pakolnom belőle mindent, egyúttal a berendezés is át lett variálva, nekem így jobban tetszik. :) Időközben megtámadott a barna alga és csúnyán elszínezte a növényeim levelét, illetve a tereptárgyakat is próbálta meghódítani, de ellentámadásba lendűltem és 10db RC garnéla segítségével 2 nap alatt tisztára lett pucolva minden (az üveget kivéve, mert arról nem eszik le). Ja, és egy akasztós szűrőt is üzembe helyeztem, így nyertem egy kis helyet, és sokkal több kerámiagyűrű fér a tartályába.23568460_11f5d9e80325fbd4b4968ce0cd29d097_xl.jpg 23568464_a43fedd8d00427c933b1c7a22055b5af_xl.jpg
 
Szép lett az új elrendezés, letisztultabb.
A kezdők hibáját én is elkövettem, a táptalaj be nem tartott távolságát az üvegfaltól, de én későn kapcsoltam, ezért lesz teljes off .
Jó volt hogy időben reagáltál.
Ha letörlöd a barna algát, mennyi idő után jön vissza?
 
Szia!
nekem már az első elrendezés is tetszik.
Az akvárium pontos méretét is megadnád?
napi hány órát világitasz?
hasonló körülményekre szeretném is újra alakitani az akvám.
Kiváncsian várom a fejleményeket!
 
Szép lett az új elrendezés, letisztultabb.
A kezdők hibáját én is elkövettem, a táptalaj be nem tartott távolságát az üvegfaltól, de én későn kapcsoltam, ezért lesz teljes off .
Jó volt hogy időben reagáltál.
Ha letörlöd a barna algát, mennyi idő után jön vissza?
Köszönöm :)
Az alga viszonylag gyorsan visszakúszik az üvegre, 2-3 nap, de nem nehéz kordában tartani. Valahogy rá kellene venni a rákokat hogy rászokjanak az üvegpucolásra. Jelenleg azt várom hogy "beálljon" az akvárium és magától eltűnjön.
 
Szia!
nekem már az első elrendezés is tetszik.
Az akvárium pontos méretét is megadnád?
napi hány órát világitasz?
hasonló körülményekre szeretném is újra alakitani az akvám.
Kiváncsian várom a fejleményeket!
Szia, köszi!
A méretei 40x25x28cm. Jelenleg napi 10 órát szeretnék világítani, de az időzítőm elég régi típusú ezért 10 és fél órára tudom belőni. :)
 
Nem tudom mennyire lesz igazam,de én úgy vettem észre, hogy az időzitő képes akár felére csökkenteni a kompaktok élettartamát. Tudományosan nem tudom alátámasztani, de én ezt tapasztaltam. Ahol nem használom ott 1 év ahol használom ott fél év körül vége. Nem tudom másnak van e tapasztalata?
 
Nem tudom mennyire lesz igazam,de én úgy vettem észre, hogy az időzitő képes akár felére csökkenteni a kompaktok élettartamát. Tudományosan nem tudom alátámasztani, de én ezt tapasztaltam. Ahol nem használom ott 1 év ahol használom ott fél év körül vége. Nem tudom másnak van e tapasztalata?
Hát én csak reménykedni tudok benne hogy nincsen igazad :D elég borsos az égők ára. Viszont szerintem az időzítő nagyon megkönnyíti az ember életét, nem is gondoltam hogy van aki manuálisan kapcsolgatja a lámpát. Ha ez tényleg így van, akkor le kell nyelni a békát, mert szükséges alkatrész szerintem.
 
Nem biztos,hogy igazam van de én már a kezdetektől ezt használtam, én is meguntam a költséget és egyre nehezebb beszerezni a 6500 K kompaktokat (nálunk), ezért kacsingatok a led izzók felé.
 
Nem biztos,hogy igazam van de én már a kezdetektől ezt használtam, én is meguntam a költséget és egyre nehezebb beszerezni a 6500 K kompaktokat (nálunk), ezért kacsingatok a led izzók felé.
A led megfelelő alternatíva lehet, és még kevesebbet fogyaszt mint a kompakt.
 
Kiváncsi leszek egy ideje már 2 aksinál ilyeneket használok,egyelőre még nem tudom mit gondoljak.
Tesztjelleggel lehet majd kipróbálom, hogy megcserélem a vilagitást :)
 
Kiváncsi leszek egy ideje már 2 aksinál ilyeneket használok,egyelőre még nem tudom mit gondoljak.
Tesztjelleggel lehet majd kipróbálom, hogy megcserélem a vilagitást :)
Ha van valami konkrét észrevételed a ledekkel akkor oszd majd meg velem is :)
 
Köszönöm :)
Az alga viszonylag gyorsan visszakúszik az üvegre, 2-3 nap, de nem nehéz kordában tartani. Valahogy rá kellene venni a rákokat hogy rászokjanak az üvegpucolásra. Jelenleg azt várom hogy "beálljon" az akvárium és magától eltűnjön.
Szia!
Ne a garnélákat szoktasd rá az üvegtisztításra, hanen tegyél az akváriumba két Otocinclust. Ők garantáltan tisztára nyalják.
Amúgy szép a medence, gratulálunk!

Niki, Atti
 
Utoljára módosított:
Szia!
Ne a garnélákat szoktasd rá az üvegtisztításra, hanen tegyél az akváriumba két Otocinclust. Ők garantáltan tisztára nyalják.
Amúgy szép a medence, gratulálunk!

Niki, Atti
Csodás ötlet köszönöm!
Esetleg ha tudna valaki Budapesten ajánlani egy tuti helyet ahol fellelhetőek, nagyon boldoggá tenne. :)
 
Elektroműszerészként hülyeségnek tartom az időzítő és a manuális kapcsoló közti fénycső élettartam különbséget. /mind a kettő esetben CSAK KI-BE kapcsolsz !!!, természetesen ha csak ugyanannyi napi kapcsolást számolunk/
Otokat kapsz a Vadvilágboltban a 16.kerületben ./telefonon egyeztess a srácokkal, elvileg mindig van nekik !!/

István
 
Elektroműszerészként hülyeségnek tartom az időzítő és a manuális kapcsoló közti fénycső élettartam különbséget. /mind a kettő esetben CSAK KI-BE kapcsolsz !!!, természetesen ha csak ugyanannyi napi kapcsolást számolunk/
Otokat kapsz a Vadvilágboltban a 16.kerületben ./telefonon egyeztess a srácokkal, elvileg mindig van nekik !!/

István
:D Köszi, kicsit furcsáltam is az időzítő miatti élettartam csökkenést, de nem vagyok szakképzett a témában. Egyébként lehet hogy titusznak pont összejött a tuti, és az időzítős égői hamarabb bemondták az unalmast. Vadvilágot megsasolom :)
 
Az lehet!Nem tudok vitatkozni, csak erre gyanakszom.
Mechanikus negyedóránként állithatót használok.
 
Az lehet!Nem tudok vitatkozni, csak erre gyanakszom.
Mechanikus negyedóránként állithatót használok.
Jó neked, hogy negyedórás a skálád, az enyém et 2 órás időbeosztással van...elég retró :D
 
Jó neked, hogy negyedórás a skálád, az enyém et 2 órás időbeosztással van...elég retró :D

Az enyémek sem mai gyerekek :D
Csak nem rég vettem észre, hogy hajlitott üvegű aksid van. Nagyon jól néz ki!
Már nem is kérdés, hogy milyen lesz a következő akvárium (csak, hogy mekkora :D )
Csapvizet vagy lágyvizet használsz?
 
Back
Oldal tetejére