• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano projectek

Equinox

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Itt tervezem vezetni a nano akvárium (30 liter alatt) projecteket.

Az első tegnap este indult neki és a következőkből áll:
- br. 25L medence, kb.24cm magas
- gyári tetővilágítás 11W 6500K, 0,44W/L, jelenleg 8 órát megy
- 25W fűtés
- L-es méretű dupla szivacs szűrő
- JBL AquaBasis 1L + JBL Manado 3L
- szőlőtőke

Növények
- Synnema triflorum
- Alternanthera reineckii 'Mini'
- Myriophyllum Matogrossense
- Marsilea hirsuta

Kiegészitések
- JBL Filterstart bacikultúra a szűrőhöz, ami 2 napot amúgy is állt egy már hetek óta üzemelő medencében
- Prodac Nitridac bacikultúra előírás szerint
- Easy Life Profito+Carbo előírás szerint, napi adagolás csepegtetővel
- a.b.a S1 vízcserék esetén, ami jelen terv szerint az első 2 hétben napi 5L pihentetett csapvíz lesz

Mivel nincs benne "állat", kell-e még valami tápozás a növényeknek?
Elfekvőben még van itthon Neptun Aquaplant+Co2
Amin még elgondolkodtam: a világítás nem épp erős, bár úgy értelmeztem a low tech kb. ez a kategória és 0.5W/l felett már CO2 rendszer kéne. Öntapadó alufóliával kibélelném a tetőt belülről, hogy erősítse a fényt.
 
Mivel reggel a növényeken elégedetlenség jelét fedeztem fel alaposan belemásztam a tápozás témákba és a világításba is.
A megvilágítás időtartamát 10 órára emeltem.
Profito: 7 csepp naponta
Carbo: 10 csepp naponta
Aquaplant+CO2: 1/4 tabletta naponta

Ha további romlás jelét látom 1/2 tablettára emelem a napi adagot.
 
IMG_20160430_201542_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kezdeti elrendezés, közvetlenül a szivacsok behelyezése előtt. Ha a növények is úgy akarják, akkor így marad.
 
Nem Te fejleszted, hanem a tabi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jogos :)
A CO2 része a dolognak nem volt szempont és amúgy hirtelen felindulásból vettem, mielőtt a fórumra találtam. Ha már van, megnézem mit lehetne kihozni belőle. Nincs se hal, se garnéla az akiban, a Profitoban meg (ha jól tudom) foszfát és nitrát nincs. Rápróbálok erre, mielőtt "rohanok" kiegészítőket venni a Profito+Carbo mellé.
 
Szia :)
Először is sok sikert azakváriumodhoz! :)
A tablettás co2-t hogy használod? Csak a vízbe dobod, esetleg egy harangot töltesz fel vele? Vízbe dobni szerintem nem érdemes, hirtelen lesz co2 a vízben, aztán hamar elillan és a co2 ingadozás miatt algásodhatsz. Ha szeretnél co2-t adagolni, szerintem dobj össze egy élesztős, vagy citromsavas reaktort, fillérekből megvan. A fórumon megtalálod a részleteket :)
A szűrést ha tudod fejleszd szerintem, akár egy belső szűrő, akár egy akasztós biológiai töltettel és megfelelő áramlással jó lehet.
A tapasztaltabbak azért erősítsenek meg/cáfoljanak :D
Algamenteset!
 
Szia :)
Először is sok sikert azakváriumodhoz! :)
A tablettás co2-t hogy használod? Csak a vízbe dobod, esetleg egy harangot töltesz fel vele? Vízbe dobni szerintem nem érdemes, hirtelen lesz co2 a vízben, aztán hamar elillan és a co2 ingadozás miatt algásodhatsz. Ha szeretnél co2-t adagolni, szerintem dobj össze egy élesztős, vagy citromsavas reaktort, fillérekből megvan. A fórumon megtalálod a részleteket :)
A szűrést ha tudod fejleszd szerintem, akár egy belső szűrő, akár egy akasztós biológiai töltettel és megfelelő áramlással jó lehet.
A tapasztaltabbak azért erősítsenek meg/cáfoljanak :D
Algamenteset!

Szia! Köszönöm :)
A CO2 egyáltalán nem volt szempont a tablettánál, az csak "van". Low-tech rendszer és annak is szeretném meghagyni.
Hogy a szűrést kell-e fejleszteni majd akkor derül ki tényszerűen, ha már beköltöztek a lakók. A medence jelenleg algamentes.
Maradjon is így. :)
 
Kibéleltem a teljes tetőt belülről öntapadós aluszalaggal. Továbbra sem vakító a fény, de érezhetően jobban oszlik el és picivel több fényt kap a jobb oldal is, ami eddig árnyaltnak tűnt a kompakt cső elhelyezkedése miatt (balra "húz").
A következő lépés az izzó csere lesz, amit a páramentesítő búra méretekben erősen korlátoz, pedig akár 1300lm fölé is mehetnénk, de nem.
15.5-16cm hossz és 4,5cm átmérő, amit még valószínűleg elbír. Ennél nagyobb izzó esetén már nem lehetne rendesen rögzíteni. Jövő héten megindul a kutatás.

A frissen indított, fával ellátott akváriumokra jellemzően megérkezett a fehér penész szerű dolog. Mivel úgyis eltűnik majd magától, nem zargatom.
Talán jövő hét elején betelepítek egy csigát, vagy áttelepítek pár garnélát. Time will tell.
 
Megvan az új kompakt fénycső. Tungsram/GE gyártmány, 20W és 1152lm, 6500K színhőmérséklet. Pont befért. Jelenleg 46lm/l aránynál járunk, egyelőre marad a 10 óra világítás.
Idő közben túléltünk egy 5-6 órás áramszünetet is.
A fehér penész eltüntetése érdekében betelepítettem egy kék almacsigát. Étkezés helyett azonban bevonult a szőlőtőke árnyékába és ott dekkol. Hmmm...
 
Bal elöl az üres tér nem tetszett, így oda került Cryptocoryne wendtii "brown". Az almacsiga mellé (aki sértődötten azóta elvonult a szűrő mögé) érkezett még 5 RC.
Bár kicsi a medence, de mégse láttam még őket egyszerre, eltűnnek a növények között.
Aggódtam, hogy az új fénycső túl meleg lesz talán a tetőnek, de eddig semmi gond.
 
20160519_154455_HDR_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma beköltöztek a tervezett lakók, így az akvárium megkapta a "végső" nevét is: Project - Australe Gold
Ezzel együtt sajnos a Synnema triflorum kikerült, mert a levelek gyakorlatilag lerohadtak a gyökérzetről és elkezdtek lebegni. Ettől függetlenül nem dobtam ki őket, átkerültek az eddig a halacsokat ideiglenesen tartó medencébe és meglátjuk mi lesz velük.
Hasonló gyökér problémákkal küzd a Marsilea hirsuta is és a Myriophyllum Matogrossense is sárgul egyes helyeken. Megy is a kérdés a növénygondok témába.
A 11W-ről 20W-re erősödő fény változatlan, 10 órás időtartam mellett meginvitálta a zöldalgát. Első körben visszaveszem 8 órára, aztán meglátjuk.
 
Back
Oldal tetejére