• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nanok low tech

Én eddig kvarchomokot használtam, most a nano indításánál Manadot vettem... én úgy tudom, hogy nem aktív, 2 hét után mentek is bele az amanok, mert nem volt kimutatható NO2 szint. Valószínűleg többet tud a kvarchomoknál, mert egy rotala szálat áttettem (ami a kvarchomokos akvában sínylődik) és itt elkezdett újra hajtani.:)
Viszont a többi népszerű ADA, Tropica, stb. talajokhoz nem tudok viszonyítani, meg tudom, hogy a manado alá (is) kellett volna táptalaj, de nincs...:oops:
Üdv. Én is manadót vásároltam. Tapasztalatom szerint a kis gyökerű növények nehezen maradnak benne. Az ADA Amazóniát szeretném majd kipróbálni. Nano garnélás akváriumba.
 
Üdv. Én is manadót vásároltam. Tapasztalatom szerint a kis gyökerű növények nehezen maradnak benne. Az ADA Amazóniát szeretném majd kipróbálni. Nano garnélás akváriumba.
Nekem eddig nem volt gondom vele. Bár nem tudom mire gondolsz kis gyökerű növény alatt... Az ADA-ban biztos nem fogsz csalódni.;)
 
Nagyobb változás nem történt,viszont van egy komoly szaporulatom, 1 db ékfoltos személyében,a többit szerintem megették a nagyok a holi-day kaja mellé kiegészítésnek.Most átkerült a 30-asba,hogy kicsit megerősödjön,mivel érkezett pár darab serpalazac,és szerintem így lecsökkentek az esélyei az 54 l-esben.IMG_0773.JPG
 
Ellátogattam a Green Aqua-ba személyesen,most előszőr,hogy magamba szippantsak némi tehetséget és motivációt,ha már úgyis Magyarországon jártam,nem hagyhattam ki.Mit mondjak,tényleg profik.
 
Némi átalakítás már a Green Aqua-ból beszerzett kertész szettel(olló,csipesz),aminek nagyon örültem.Az 54-es kapott egy fekete hátteret,szerintem elegánsabb vele.Az újonnan érkezett Serpalazacok láthatólag belakták a helyet,az Otok dolgoznak,az ékfoltosok szaporodnak,az RC-kről nem is beszélve.A hétvégén beszerzek pár CRS-t a 30-asba.Adagolom napi szinten a Easy Carbot,2 naponta a Profitot,és vízcserék után a Fosfo-t és a Nitro-t,bár tesztem nincs hozzá,tehát csak megérzésből.Mivel elég gyenge a világítás,napi 12 órát megy,11h-23h-ig időkapcsolóval.Azért teszek fel pár képet.
 
Keménység? Ha nagyon alacsony, akkor elmászhat, mert nincs pufferelő hatás...
Egyébként szépek a hortenziáid!Tetszenek ezek az akvák;)
Köszi!
54l/Gh:6 Kh:3 Ph:7,4 30l/ GH:6 Kh:4 Ph:7,4
Talaj:Manado
Arra gondoltam,lehet a szűrőtakarítást kicsit túlzásba vittem,és kinyírtam a bacik nagy részét,ezért azt próbáltam pótolni. A lazacok,razbik jól elvannak, az oto-kon látom csak,hogy nem annyira aktívak. Kicsit habosodik a víz. Holnap vízcsere, hátha segít valamit.
Hogy lehetne valahogy a Ph-t 7 alatt tartani? RO vizet használok Mineral Gh+-al visszasózva. Igazából azt sem értem mitől van Kh.
 
Na ez egy jó kérdés. A Manado állítólag keményíti a vizet, de hogy a GH-ba vagy a a KH-ba szól-e bele, azt nem tudom. Amúgy a 7,4-es pH nem rossz, merre szokott elmozdulni?
Hét alatt tarthatod, ha mondjuk teszel egy kis tőzeget a vízbe, ha nem gond a teaszín... nekem a RO víz visszasózva elég lúgossá válik, a cserevizet szoktad mérni?
 
Utoljára módosított:
A 7,4-re értettem az elmozdulást. Elvileg az RO semleges 7 Ph-t csinál. Jó,hogy szólsz,raktam bele éger tobozt, nem zavar a teaszín. Másoknak, hogy lesz 6,6-6,8-as Ph? A cserevíznél csak a TDS-t szoktam nézni.
 
A "Ph csökkentés" topikban @Tibi ajánlására kicserélem a szűrőanyagot Ada BioRio-ra. Az RO vizemre rámértem PH 6,másoknál is ezt olvasom.
 
Kicsit utánaolvastam. Valószínűleg a Siporax az oka, az tolja fel a Ph-t és a TDs-t.
Erről még nem hallottam, de jó tudni. :) Egyébként ha ilyen vízparamétereim lennének, nem foglalkoznék nagyon a vízzel. Ha csak nem valami különlegességet tartanék, mert a legtöbb állat, növény ebben jól érzi magát, még 7,4 pH mellett is... bár nálad ékfoltosok vannak, amik eredetileg savasabb vízben élnek, de szerintem ez még simán jó nekik, főleg hogy a tenyésztőnél is valószínűleg kemény, lúgos csapvízbe születtek... Egyébként a savas vizet kedvelő halaknak a lúgosabb víz kisebb gondot jelent, mint a lúgos vizet kedvelő halaknak a savasabb víz, ha jól tudom. Nálam a sziámik és neonok (amik eredetileg 6,5-7,2 pH közötti vízben élnek) nálam 8-8,3 körüliben jól elvannak.
 
Back
Oldal tetejére