• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nanok low tech

A kisebbet átalakítom Sulawesi féle akvának. Szereplők: Maláj tornyoscsiga,Narancs Tylo-nyúlcsiga, Kardinális garnéla 10 db (elég félénkek). A nagyobban küzdök az agancs algával.
 
Ma kiszúrtam egy kis újszülött Kardinális garnélát, remélem lesz több is. Áprilisra tervezzük a költözést, kihasználom és lecserélem az aljzatot spéci Sulawesi-re. A nagyobb is kap majd valami aktív talajt, és így a Manado-t nélkülözöm szerintem, amíg valamiért nem lesz indokolt a használata. Kipróbálom a Refugium sulawesi 8 ph -ás sót, eddig 7,5 -öst használtam.
 
Próbáld ki a dunavarsányi csapvizet, az alapból 8,3-as pH-t ad.;) Kardinális mikor került bele? Azok mennyire igényesek?
 
Szia!
Mi a neve annak a szép nagyranövő növényednek, melyből jónéhàny tő található a nagyobb akváriumodban? Valami kardfű féle?
 
A kisebbiket is átalakítom, Dennerle sulawesi talaj kerül bele,alá táptalaj. A Maláj tornyoscsigákat likvidálom, és a növényeket is átrendezem egy kicsit. Majd rakok fel képet erről is.
 
A 10 Kardinálisból amivel indultam, maradt 3, viszont lett két kicsi, és úgy látom 1 megint petés. Kiszereltem a gyári szett Aquael garnigyilkos szűrőt,és kapott egy sima szivacsszűrőt. A növények nehezebben fejlődnek 28-29 C-on és a Tylo-k is előszeretettel rájárnak. Még ősszel lefagyasztottam csalánleveleket, amit forrázás után úgy látom, és ezt is olvastam, szívesen fogyasztanak. Maradt fél vödör növényem, amiből a sötétkúra után szeretnék megmenteni párat,legalább az Anubias-okat, a Sagittaria-kat, és a Stau-kat. A Red Bee Sand-el könnyebb lesz az 54-esben 7 alatt tartani a Ph-t. Szerintem többet nem próbálkozom a Manado-val.
 
Ha megjön a szűrő és a Red Bee Sand, beüzemelem a harmadik nano-mat, Crystal-oknak. A gyári szűrőt kiveszem , kap helyette egy Aquael Pat mini filtert. A szettből csak az akit és a Led-et hagyom meg, a vízmelegítőre sem lesz szükségem.IMG_0483.JPG
 
Back
Oldal tetejére