• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes New big layout

kipser

Főkertész
Sziasztok,

Az eddigi próbálkozásaim során egy 18 és egy 30 literes akváriummal próbáltam megváltani a világot. Most úgy érzem, hogy kinőttem és nagyobbra kell váltanom, mert a méretek korlátozzák az "alkotói" énem.

Szeretném kérni a segítségeteket, a tervezésben(esetleg kivitelezésben).

A 30-as akváriumból ugye megmarad egy hydor prof.150-es szűrő illetve egy fél kilós nagynyomású palack.

A legnagyobb kérdés számomra a világítás és az üveg.

Az üveg mindenképp opti-white lesz csak még azt nem tudom, hogy mekkora. Gondolkodtam 81 és 64 literben. Ugye ezeknél a magasság 45 és 35 cm. De már volt olyan gondolatom is hogy egy 81 literes akváriumot készítetek csak nem 45 magas lenne hanem 35 és akkor a többi a mélységhez hozzácsapódna. Nem tudom hogy mennyire nézne ki jól vagy mennyire nem. Ezt szerintem majd papírból megpróbálom kivágni és úgy berendezni. Igazából az üvegnek a szűrő húz határt. Mi lenne még az amit elbír?

Világítás témában nagy a kavalkád.
Van aki hqi-t ajánl, van aki ATI lámpát és van aki ADA ledet.
Igazából nekem mindegy is lenne,(nem mindegy az ára miatt). De nem tudok dönteni mi legyen. Nem tudom, hogy egy ATI egy ADA ledhez képest milyen vagy egy hqi milyen ezekhez képest. A giesemann lámpákról sem találtam sok véleményt.
Ebben is kérnék segítséget, érvekkel ha lehet :)

táptalaj kérdés a következő. van aki ada táptalajt ajánl amazoniával. van aki tropica-t amazoniával és van aki jbl sera keveréket ista talajjal. Ezt is jól ki kellene beszélni, hogy mi miért jobb a másikaknál.

a többit sorjában. egyelőre ennyi kérdésem/kérésem lenne.

kérek mindenkit akinek van tapasztalata ezekkel a termékekkel szóljon hozzá :)

köszönöm
 
Hali!
Sajnos a lámpákkal nincs tapasztalatom, de a talajjal igen. Én eddig mindig Tropica táptalajt használtam, fölé Ada Amazóniát vagy Malayát vagy Africanát.
Wabiban is, és akiban is bevállt ez a kombó, profi, tiszta, nem színez, nem kell előmosás, sokáig kiváló, növények szépen gyökereznek benne! :)

Mást igazából nem is használtam, mert ezek teljesen kielégítik a növények igényeit. Az, hogy melyiket használod, végülis a Te személyes igényeidtől függ. Adaval és Tropicával nemigen lehet mellényúlni, az biztos!
 
Back
Oldal tetejére