• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boros Gergő

Főkertész
Sziasztok!

Fél év után úgy döntöttem, hogy szétszedem az első layout-omat.
Razor néven futott, itt találjátok a naplóját --> Növényes - Razor | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Rengeteget tanultam ebből a Razor összeállításból. Elkövettem kisebb hibákat, de összességében nagyon jól működött 3-4 hónapig az akvárium. Nem volt túlzott algásodás, yellow és amano garnélák éldegéltek benne békességben. :)
Augusztusban viszont olyan hosszú hőség volt, hogy nappalink állandóan 30 fok fölé ment és szép lassan az akvárium is felmelegedett. Nem tudtam megfelelően hűteni, így elkezdett sárgulni a parvula mező. Főleg a mini. És ezzel teljesen felborult az egyensúly. Eljött az alga ideje :eek:
Szeptember végére sikerült némileg normalizálni a helyzetet, garnélák végig jól elvoltak, csak már nem volt olyan szép a rendszer. Aztán októberben elkezdtem az új layout tervezését. Végre volt időm újra olvasgatni a fórumot, szép lassan összeállt, hogy mit szeretnék és elkezdtem a lépéseket kidolgozni. Ezúton is köszönöm a tanácsokat, megint kaptam megfelelő támogatást innen az oldalról! :notworthy:(y)

November elején már nagyjából ki tudtam tűzni a dátumot, hogy a második hétvégén el tudom kezdeni a teljes szétbontást, takarítást és újjáépítést. Sikerült egy kisebb fejlesztési keretet összeszednem, amiből új növényeket, táptalajt és egy új világítást is tudtam venni. A világítás fejlesztés egy nagyon fontos mérföldkő az új tervekben. Az első fél évet egy Azoo Flexi Mini-vel toltam és így a végére beláttam, hogy nem elég. Sikerült mellé vennem egy második LED lámpát, egy hasonló teljesítményű ISTA LED lámpát. Így már úgy érzem elég lesz a fény is.

November 14-15. lett a bontás és építés hétvégéje. Ezt megelőző napokban találtam egy régi-új akvarista boltot, ahol hihetetlen akcióban sikerült vennem egy nagynyomású co2 rendszert. Ezzel sikerült leváltanom a 95g-os Tropica szettemet. Így minden összeállt egy új világ elindításához. :ROFLMAO:

Hétvégére sikerült összeállítanom egy check-list-et, benne minden apró lépéssel, így ez alapján egész könnyedén ment a bontás és építés is. A bontást szombatra időzítettem és egy hatalmas alvás után, vasárnapra hagytam az építkezést és indítást. Erre az időre berendeztem egy 25 literes gömb akváriumot (ez volt a sufniban feleslegesen, üresen) a garnéláknak. Pár hétig itt fognak lakni, amíg megerősödik a növényzet és beáll az akvárium.

Még az építésről írok pár gondolatot, aztán jöhetnek a technikai adatok és utána a képes napló. ;)
Megint óriási élmény volt a sok alkotóelemből összerakni valami újat, a már meglévő tudásból. Azt a sok kis hibát most már nem követtem el és sikerült egy olyat alkotnom, ami azóta mágnesként vonz, minden szabadidőmben rátapadok az üvegre és lesem, hogyan fejlődnek hajtásonként a kis növények. :geek:

New Valley

Technikai adatok:

- tank: GA OptiWhite 30 liter (30x30x30cm)
- szűrés: Eheim 2213 (1 liter Ehfimech, 2 liter Substrat Pro, Seachem Purigen)
- világítás: Azoo Flexi Mini LED lámpa (fekete) + ISTA LED lámpa
- CO2: ISTA nagynyomású co2 rendszer

Berendezés és dekoráció:

- növény táptalaj: Tropica Substrate
- aljzat: Tropica Aquarium Soil
- dekor: késkő
- növényzet: Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Riccia fluitans, Micranthemum Sp. Monte Carlo, Taxiphyllum barbieri

Tápozás:

- Green Aqua Micro (napi 1 ml)
- Green Aqua Macro (napi 1 ml)
- EasyCarbo (napi 1 ml)

Köszönöm a figyelmet, végezetül pedig jöjjenek a fotók! :)


22423952574_b5ee8ca0f0_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22654512309_bbcc7fbeb5_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22423957364_f371618229_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

23033202062_33bc539542_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22425549383_0af6bdc331_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

23046712805_896e14d838_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22654509269_106a1d3cd1_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22654509509_83890013a0_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22628361498_37619bef50_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22654510629_5e57f54e51_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

22628362848_95af10052c_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr

23020697176_90fdde7352_h.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr


23020697176_0a3e78f118_t.jpg0. nap - New Valley by Greg Vinous, on Flickr
 
Szia! Tetszik a teraszos elgondolás. Most hogy-hogy nem esőztetővel forgatod a vizet? (mi az a rozsdás cső ami az utolsó képen látszik a legjobban :)?)
 
Szia! Tetszik a teraszos elgondolás. Most hogy-hogy nem esőztetővel forgatod a vizet? (mi az a rozsdás cső ami az utolsó képen látszik a legjobban :)?)

Koszonom! :)

Az esozteto mar a Razorban is viszonylag hamar lekerult. Sok helyen olvastam, hogy co2 beoldashoz nem tul hatekony vizforgatasra. Ezert nem is probalkoztam vele. Most egy olcsobb, muanyag Lillypipe kiomlot szereltem fel, tobbszori allitgatas utan talaltam egy olyan szoget, hogy tokeletesen atforgatja a vizet es igy mindenhova jut az aldasos co2 bubi. [emoji6]

A rozsdas cso az egy kattapa kéreg, azzal annyi volt a tervem, hogy a Riccia vegig elterjed rajta, es a ket oldalon is elhelyeztem, azzal kellene osszenonie, nyilvan majd ugy is nyirom es egy ilyen zold hidat kepez a ket oldal kozott. Nem sokara toltok fel uj kepet es azon jobban fog ervenyesulni. [emoji5]
 
eef04c9ac600eb6865f68b752d97a808.jpg


Igy talan jobban latszik a "rozsdas cso" ertelme [emoji6]
Bar ez a kep iPhone-al keszult es kicsit instagram-os is, de fogok kesziteni tukorreflexessel is es remelem azon jobban kijon majd a melyseg! [emoji33]
 
Sziasztok!

Eltelt egy het az inditas ota es jelentem, egesz jol mennek a dolgok. Monte Carlo es a Riccia gyonyoruen nonek es estenkent rengeteget bubiznak. A Humianthusok viszont tobbszor kijottek az aljzatbol, es ugy kulonosen meg nem kezdtek el nőni, gyokerezni, de azt gondolom a masodik heten mar nem lesz gond.

Viszont megjelentek kis mennyisegben fonal algak. Keszitettem fotot is, egyelore nincs sok, de mivel sose volt nekem, aggodok kicsit. Mit gondoltok, mi lehet a gond? Gond egyaltalan?

1 hete megy az akvárium, napi Green Aqua Micro, macro es carbo tapozassal, 1 ml/nap. Vilagitas 8 orat megy, szerintem kozepes es eros kozott lehet valahol a teljesitmeny. Napi 50%-os vizcsere volt eddig. (Egyszer kimaradt [emoji15])

a2b778b0245a743647d2228114b563b3.jpg


100b5e9127d9d9f45f0a9606dd553d0e.jpg


cc2dab1a410da1c7a49fec0dd9e6af8f.jpg
 
Szeretnék segíteni neked, mert szép lesz ez az akva, de nem biztos, hogy jókat írok. Azt tudom csak megírni, hogy én hogy szoktam csinálni, igaz eddig csak kétszer indítottam, de mindig algamentesen, kivéve zöldpor- és pontalgát, de azok nem komoly ellenfelek. Én az első héten nem tápozom, mert a napi vízcserék miatt marha nagy adagot kellene nyomni, ha jól értem itt a fórumon olvasva: napi vízcseréhez a heti mennyiségű tápot kellene adagolni naponta. Ehhez képest a te mennyiséged a semmihez van közel. A fényt én az első héten 4 és fél órát szoktam használni, és ha minden rendben megy hetente fél órát emelem. Kb: 7 és fél óránál szokott megjelenni a poralga, ott meg szoktam állni. Ha butaságokat írtam, azzal legalább segítek, hogy mások mindjárt megcáfolják és akkor lesz egy jó válaszod. Természetesen akinek nagyobb a tapasztalata hasznosabb a számodra.
 
Szeretnék segíteni neked, mert szép lesz ez az akva, de nem biztos, hogy jókat írok. Azt tudom csak megírni, hogy én hogy szoktam csinálni, igaz eddig csak kétszer indítottam, de mindig algamentesen, kivéve zöldpor- és pontalgát, de azok nem komoly ellenfelek. Én az első héten nem tápozom, mert a napi vízcserék miatt marha nagy adagot kellene nyomni, ha jól értem itt a fórumon olvasva: napi vízcseréhez a heti mennyiségű tápot kellene adagolni naponta. Ehhez képest a te mennyiséged a semmihez van közel. A fényt én az első héten 4 és fél órát szoktam használni, és ha minden rendben megy hetente fél órát emelem. Kb: 7 és fél óránál szokott megjelenni a poralga, ott meg szoktam állni. Ha butaságokat írtam, azzal legalább segítek, hogy mások mindjárt megcáfolják és akkor lesz egy jó válaszod. Természetesen akinek nagyobb a tapasztalata hasznosabb a számodra.

Hálás vagyok a véleményért, akkor az biztos, hogy a napi 8 óra világítás kezdésnek sok volt... ez lehet egy oka a fonál algának. :cautious:

A kérdés, hogy most mitévő legyek? Pont ma 1 hetes az akvárium? Vegyem vissza a világítási időt mondjuk 5 órára és a 2 héten fogozatosan toljam fel, míg eléri a 8 órát?
Illetve innentől kezdve csak 2 naponta terveztem vízcserét, érdemes lehet még egy hetet napi vízcserével végigcsinálni?

Egyszer már én is végigcsináltam egy indítást fél éve és akkor problémamentesen indult el, 0 algával. De most ez a fónál nagyon elszomorít, pedig mindent ugyanúgy csinálok, csak most több a fényerőm és optimálisabb a co2 beoldásom. o_O
 
Fonal algának utána nézhetsz az alga topicban, ha jól emlékszem a sok fény is lehet a kiváltója. Én a helyedben emelném a tápozást kb. 3-3ml, 5 óra világítás és figyelj legalább egy hétig, ha minden ok. (csak akkor) fél órával emelhetsz, és ritkíthatod a vízcserét.
 
Kezd összeérni minden, kicsit kezd eltűnni a dekor. Most már olyan szép minden, hogy kezd zavaró lenni ami nem természetes, műanyag, zöld, csőszerű. Karácsonyra tudnál mit kérni! :)
 
Koszonom! [emoji5]

Pont igy kepzeltem el en is, amikor meg terveztem, aztan lassan jon majd az elso nagyobb nyiras, alakitas.
Szeretnem ha a szikla teraszok nem tunnenek el a dzsungelben [emoji15]
 
Koszonom! [emoji5]

Pont igy kepzeltem el en is, amikor meg terveztem, aztan lassan jon majd az elso nagyobb nyiras, alakitas.
Szeretnem ha a szikla teraszok nem tunnenek el a dzsungelben [emoji15]
Lőhetnél egy olyan képet, mely a teljes akváriumot mutatja és kb. középről készült. Egyébként sem árt kitapasztalnod, hogy milyen fókusztávolság, milyen döntöttség áll jól neki. Ha lehet még technika nélkül is egyet.
 
Lőhetnél egy olyan képet, mely a teljes akváriumot mutatja és kb. középről készült. Egyébként sem árt kitapasztalnod, hogy milyen fókusztávolság, milyen döntöttség áll jól neki. Ha lehet még technika nélkül is egyet.

Fogok kesziteni mindekeppen beallitott kepeket, csak meg szeretnek kicsit varni. Technikat is kiveszem majd es ugy lovok par fotot. Koszi a tippet a beallitashoz.

Jah karacsonyra lehetne mit fejleszteni meg az aksin, uveg csovek sokat dobnanak a latvanyon, de egyelore nincs ra keret. De szep lassan fejlodik ez a kis nano es igy legalabb megelhetem a szinteket es kielvezhetem minden szakaszat. [emoji4]
 
Fogok kesziteni mindekeppen beallitott kepeket, csak meg szeretnek kicsit varni. Technikat is kiveszem majd es ugy lovok par fotot. Koszi a tippet a beallitashoz.

Jah karacsonyra lehetne mit fejleszteni meg az aksin, uveg csovek sokat dobnanak a latvanyon, de egyelore nincs ra keret. De szep lassan fejlodik ez a kis nano es igy legalabb megelhetem a szinteket es kielvezhetem minden szakaszat. [emoji4]
Fotózást elkezdeni azért jó, mert mire az aki odaér, már profin tudod hogyan néz ki a legjobban. Esetleg már abba az irányba tudod terelni a növényeket, más perspektívából látod az egészet, nagyon rossz dolog, ha kész az akva, de nem tudod fotón mi áll jól neki és mire rájössz túl nő minden. Érdemes akár hetente is vízcsere utáni napokon lőni egy egy képet. Üveg technika ügyében meg írj a Jézuskának!:)
 
Back
Oldal tetejére