• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nincs még neve (de van: NewAge)

daszabo

Főkertész
Sziasztok,
Ez egy napló és erről az akváriumról fog majd szólni, ha lesz időm írni róla. Most ennyire futja:
30x30-as kocka, tetratec ex600 szűri. Van co2, van táp és nagyon metszenem kellene már... :)
Zöld ponttal felvettem a harcot, visszaszorulni látszik. Ecsetet kezelgettem, flow-t visszavettem.
Oto, Amano és boraras brigi lakja, de ez még alakulni fog.
v01.jpg

Szép napot!
Dávid
 

Attachments

  • v01.jpg
    v01.jpg
    217.8 KB · Megtekintések: 0
Hahó, Szóval az akváriumról:
Tavaly az AmaZone (aláírásban jobbra) nevű akváriumot építettem (nem naplóztam) munkahelyen, viszont mostanság nem túl sok időm jut bent vízcserére/metszésre, stb. Emiatt döntöttem úgy, hogy hazaviszem az akváriumot és egyúttal újra is indítom. Ennek az az előnye is megvolt, hogy otthon már Karácsony óta megvolt a RO víz és így az újraindított akváriumban már lágyvíz folyt. A koncepció lényege fejben az volt, hogy legyen egy-két markáns fa (vonal), némi kő és pirosas növények is. Feleségemnek mindig is tetszettek a piros növények, ezért is folytattam ebben az irányban a gondolkodást.
A jelenlegi koncepció megalkotásában segítségem is volt (@Király Bence thx).

Növényeket vettem is és menekítettem is, a teljesség igénye nélkül: crenata van elől, anubias nana van egy-két helyen, blyxa, ludwigia palustris, myriophyllum tuberculatum, egy csipet buce (csak finoman), reineckii mini, stau és rotala sp. green. (végül szerintem inkább a teljess igényével sikerült... :D)
Dekornak Vasfát válogattam és némi megkövesedett fát.
Talaj: Tropica Aquarium Soil került bele és Tropica növénytáp. Ezen kívül az indítás után kb 3-4 héttel leszúrtam pár ADA vasrudat a talajba.
Táp: ADA Step 2-vel kezdtem, Step 1 kimaradt. (nem költöttem rá még 5ezret) Brighty-K megy még. Vasat viszek még be az akváriumba és tesztelem a vizet időközönként. Annyit még sosem tudtam bevinni, hogy a teszten észrevehetően elmozduljon az érték szóval ezt még tanulni/tapasztalni kell.
Májusban egyébként fotózni is fogok, ha lesz értelme. Most a crenata-n jelent meg ecset és nem tudom, hogy sikerül-e ráncbaszedni időre.
Na mit írjak még?

Elvileg pénteken jön meg a dario dario párom, ők (is) fogják lakni az akváriumot:)
Üdvözlet,
Dávid
 
Öregem mióta láttam... Terebélyes lett.(y) Az CRS brigáddal mi lett? Vagy az a másik kocka?
 
Öregem mióta láttam... Terebélyes lett.(y) Az CRS brigáddal mi lett? Vagy az a másik kocka?
Igen-igen, kicsattantak a növények.:)
CRS-ek jól vannak, de ebbe a kockába nem kerülnek be, mert úgy tudom, hogy a dario dario megcsípkedné őket, de legalábbis a kicsiket biztosan.
 
Legyen csak titok, egy csepnyi rejtelem.
Mit őríz: ez a víz, ez a scape, ez a steam.
Az igazi titok: hogy nincs nevem.

Grat egész pofás lesz ez.
Am csak így sugva jegyzem meg, hogy szeretjük a részletfotókat itt a fórumon. :)
 
Próbáld egy kicsit a CO2 ingadozásra is oda figyelni és a többit a carbo elintézi, de én a helyedben 2 db Sziámi algázót szereznék be, mert ezt inkább Ők eszik meg!
 
Próbáld egy kicsit a CO2 ingadozásra is oda figyelni és a többit a carbo elintézi, de én a helyedben 2 db Sziámi algázót szereznék be, mert ezt inkább Ők eszik meg!
27literben a farokcsapkodásukkal megemelnék a flow-t :D Azért köszi a tippet, a co2-t még figyelgetem, mert pont a napokban lett gyanús, mintha esett volna a szint a beállítotthoz képest.
 
Tegnap este fotóztam. Kapkodás volt, már most ismerem a fotók hibáit, de sebaj, szeretnék idén is IAPLC nevezést leadni. A többi versenyre lehet, hogy másik fotóval készülök. Egy-két kép majd ide is felkerül majd.
 
Back
Oldal tetejére