• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nincs még neve (de van: NewAge)

Durva metszésen van túl az akvárium. Most azon izgulok, hogy megmaradjon az egyensúly, mert a vízcseréken kívül kb. 2 hónapja semmit sem csináltam az akváriummal. (persze, táp és co2 ment neki)
Sok-sok növény tartotta rendben a vizet és az egyensúlyt, nagyon kevés alga volt csak. Némi ecset a fán, némi zöld az üvegen. Most jelentős növény került ki az akváriumból. Ideje volt. Szóval most majd figyelni kell, hogy borul-e valami.
 

Attachments

  • IMG-20160802-WA0002.jpeg
    IMG-20160802-WA0002.jpeg
    147.3 KB · Megtekintések: 1
  • IMG-20160802-WA0004.jpeg
    IMG-20160802-WA0004.jpeg
    92.2 KB · Megtekintések: 1
Néha én is termelek ki, de co2+fény+táp mellett valami veszett gyorsan nő minden...
 
IAPLC - 947. (2336 nevezésből)
Haladtam előre tavalyhoz képest, de igazából nem sokat, mert kevesebben is neveztek. A lényeg nem ez, hanem, hogy ezt a scape-et jobban szeretem, mint az előzőt, többet foglalkoztam vele előtte/közben és most is. A fotózáson kell csiszolni mindenképpen. A tavalyi képet nem én csináltam, a mostani pedig kényszerből van fekete háttérrel, na meg épp hogy sikerült egyáltalán határidő lejárta előtt fényképezni. Tehát a fotózás kapkodós lett, de elképzelhetőnek tartom, hogy HAC-ra pl. egy jobb képpel, jobb kondícióval tudok nevezni.
Szeretem ezt az akváriumot!:)
 

Attachments

  • NewAge_min.jpg
    NewAge_min.jpg
    244.1 KB · Megtekintések: 2
IAPLC - 947. (2336 nevezésből)
Haladtam előre tavalyhoz képest, de igazából nem sokat, mert kevesebben is neveztek. A lényeg nem ez, hanem, hogy ezt a scape-et jobban szeretem, mint az előzőt, többet foglalkoztam vele előtte/közben és most is. A fotózáson kell csiszolni mindenképpen. A tavalyi képet nem én csináltam, a mostani pedig kényszerből van fekete háttérrel, na meg épp hogy sikerült egyáltalán határidő lejárta előtt fényképezni. Tehát a fotózás kapkodós lett, de elképzelhetőnek tartom, hogy HAC-ra pl. egy jobb képpel, jobb kondícióval tudok nevezni.
Szeretem ezt az akváriumot!:)
Jaj de jo kis aki!Gratu az eredményhez!
 
Egy kis helyzet:
Egy csapat garnéla került az üvegbe. Nagyon hasznosak, látványos volt a helyzet javulás. Az egyik buce meg virágzik. A gömb moha pedig csak átmenetileg van az akváriumban.
ea2d99093c602608c70d0e43f45511a9.jpg29b47264a8265d4aab0b1b8f0164b2d1.jpg

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Helló. Az akvárium szerintem az eddigi legjobb formáját mutatja. Amikor anno kitaláltam, hogy hogyan nézzen ki akkor valami ilyesmire gondoltam. Annyi kivétellel talán, hogy több követ képzeltem el benne:) Most semennyi sem látszik, pedig van benne. (napló elején még látszik:)
ADA tápozás elfogyott, "csóró lettem" emiatt most nem akartam ADA táppal folytatni. Kb két hete vettem profito-t és most nagyjából úgy megy a tápozás, hogy profito+carbo+co2+némi vas időnként. Volt alga, szálas nyavaják lógtak a növényeken, de az RC csapat 1 hét alatt lekajált mindent. Imádom őket!
Így most aztán szántunk némi időt egy új fotózásra, nem tudom, hogy HAC-ra lesz-e nevezés és ha igen akkor melyik fotóval, mindenesetre ezt az akváriumomat szeretem eddig a legjobban. (a most csatolt kép tartalmaz pár részletet, amit a fotózáson kivettem, ilyenek pl a gömbmohák hátul és az úszónövények is)
Amúgy nem tudom, hogy hogyan, de a talajból kinőtt a riccia. Nem próbáltam kiírtani, végülis tetszik.
Üdvözlet!

20171217.jpg
 
Egyébként van egy dolog, ami zavar, de csak kicsit. Ezek a fránya halak soha sem úsznak elő, amikor fotózás van. lehet, hogy kéne belőlük háromszor ennyi, de azért most kicsit fontosabbnak érzem, hogy ők is jól érezzék itthon magukat:)
 
Így indul az év. Helyzet: év végén vettem guppikat (5 hímet), de nem érezték otthon magukat:( egy maradt, az viszont nagyon jól mutat. Gondolkodom a pótláson, mert a családnak is tetszenek és nekem is, de nem szeretnék többet eltemetni:(.
Sajnálom azt a négy ugribugri egyedet.

0a1146bd99cfdd90b8a73c38cd49707b.jpg

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
HAC kommentek - csak, hogy itt is meglegyen:)

SZECSEI TIBOR
Valahogy megfogott ez az akvárium, annyira tetszik a fotó, mintha valamelyik növényes márka bemutató akváriuma lenne :)

NÉDER ATTILA
A felszín becsillanásától elájultam :) Szépek a színek, de az előtérnövényzet nem annyira szerencsés.

LUCA GALARRAGA
Halthy and beautiful plants, arranged with care and sensibility, it’s a pitty that the hardscape is almost inexpressive … Good job!

JUAN PUCHADES
Interesting work with your plants. Very healthy, with good pruning technique. A very elegant aquarium. Congratulations.
 
Back
Oldal tetejére