• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes P60

Labirintkopoltyus

Főkertész
Sziasztok!

Először egy kicsi sallang… Még nem akartam elindítani a naplót, de többször futottam bele, hogy hová lettem, tűntem el. Köszönöm az érdeklődést élek és vidulok! :)
Elég kevés időt tudok szánni jelenleg a víz alatti kertészkedésre, ezért döntöttem úgy, hogy egy kis időre felfüggesztem. Jelenleg még a szünet időszaka van, de decemberben szeretném elindítani az újat, akkor lesz időm a napi háromszori vízcserére. Egyébként eléggé meglepődtem és egyben jól is esett, hogy valakinek feltűnt, hogy nem vagyok aktív.

A folytatásról… A kis 150 literesből azért is lett elegem, mert a heti 60% vízcsere, ozmó víz leimádkozása, szobámba, fürdőszobában vödrök, felrúgtam őket, átestem rajtuk, macska belepottyant, abból ivott, 6óra volt mire lejött az összes víz... Majd egyszer lehet vissza térek egy kicsit nagyobb mérethez, de az nem most lesz!

Akváriumról annyit, hogy 60X30x36(magas) verzióra esett végül a választás, gondolkoztam kissebben, de ez tűnik számomra a legjobb választásnak. Annyi módosítás lesz rajta, hogy 60X36X36 lesz a mérete (opti white).
Világítás egy kicsit fájó pont, nagyon húz a szívem a Giesemann Teszla felé, de nem túl sok felhasználói tapasztalatot találtam az interneten, ezért ADA AQUASKY 602-ra esett a választás. Green Aqua-ban látjuk, hogy tökéletesen működik, szétrobbannak a növények és gyönyörű szép vörösek. Ennél több nem is kell! :)
Szűrésen gondolkozom, hogy megtartsam a jelenlegi Eheim2075 vagy cseréljem le 2073-ra. A motor teljesítményétől félek egy kicsit, nehogy több víz legyen a szobában, mint az akváriumban.
Hardscape-ban valami hasonló vonalon fogok szerintem maradni (fás, köves, homokos, relatív sok növénnyel). Élőlények terén se lesz túl nagy változás CRS S helyett szeretnék CRS SS-t (nagy álom egy csapat Taiwan Bee, de na… :D ), Amano garniból pár, bár nem tudom Nekik egy ekkora élettér mennyire jó, rossz. Halakról: Otocinclus Affinis, 2lány 1fiú Apistogramma végül pedig egy csapat Boraras Brigittae.

Minden építő jellegű kritikát szívesen fogadok!
 
Back
Oldal tetejére