• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Pandacsík akvárium ( Rizsföld :) )

Tényleg logikus a hasonlat a zebrákkal. Ott is a ragadozók megtévesztése, összezavarása elvileg a cél.
Ezt igazolná az is, hogy a pandacsíkok fiatal korban csapatban élnek, majd ahogy elhagyják a köteléket, kifakulnak, mivel utána főleg magányosan élnek.
De egyszerűbb lett volna fiatal korban ha kevésbé feltűnő színezettel bírnak...
Hiába, természetanya gondolkodása néha kifürkészhetetlen....
“Lám legyetek feltűnő csíkosak”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok olyanok lettek.
“Uhh, bakker, de így könnyen észreveszik őket a ragadozók”- mondta Természetanya.
“Lám éljetek csapatban, féléves korotokig, hogy félrevezessétek a ragadozókat!- mondta Természetanya, és a pandacsíkok addig úgy is éltek.
“Uhh, bakker, utána viszont magányosan élnek, akkor úgy könnyen elkapják őket”-gondolta Természetanya.
“Lám fél év után fakuljatok ki!”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok mind ki is fakultak felnőtt korukra.
“Ezzel meg is volnánk”-mondta Természetanya.
Jövő hétig vagy szabin még? :)
 
Tényleg logikus a hasonlat a zebrákkal. Ott is a ragadozók megtévesztése, összezavarása elvileg a cél.
Ezt igazolná az is, hogy a pandacsíkok fiatal korban csapatban élnek, majd ahogy elhagyják a köteléket, kifakulnak, mivel utána főleg magányosan élnek.
De egyszerűbb lett volna fiatal korban ha kevésbé feltűnő színezettel bírnak...
Hiába, természetanya gondolkodása néha kifürkészhetetlen....
“Lám legyetek feltűnő csíkosak”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok olyanok lettek.
“Uhh, bakker, de így könnyen észreveszik őket a ragadozók”- mondta Természetanya.
“Lám éljetek csapatban, féléves korotokig, hogy félrevezessétek a ragadozókat!- mondta Természetanya, és a pandacsíkok addig úgy is éltek.
“Uhh, bakker, utána viszont magányosan élnek, akkor úgy könnyen elkapják őket”-gondolta Természetanya.
“Lám fél év után fakuljatok ki!”- mondta Természetanya, és a pandacsíkok mind ki is fakultak felnőtt korukra.
“Ezzel meg is volnánk”-mondta Természetanya.
Ez a Természetanya jól kicseszett szegényekkel. Addig-addig variált, hogy végül ide juttatta őket az akváriumunkba. :bear:
 
Sziasztok.
50%vizcsere volt ma. A leszivott vizet megmertem 120-as volt. Tiszta ro vizzel csereltem nem sozok vissza. A csobogo szurot hatra tettem. Vilagitas marad 16 orat. Legpumpa okadja a bubikat.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ugy dontottem mas novenyeket teszek bele. Mivel a cel az algasitas, igy utolag belatva az annubias a leg alkalmatlanebb erre a celra. Ritkan valt levelet, ezert nagyon belepi majd az alga es lehet meg is doglik. Valami igenytelen kellene bele tapozva csak kaliumos mikroval lesz, de az is csak modjaval. Microsorium vajon birna?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szerintem az Anubias jól bírja. Nem olyan könnyű kinyírni. Had algásodjon.
Figyeld meg, hogy pont ez az aki nem akar majd algásodni. Nehogy már egyszerű legyen.[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Van egy ilyen erzesem nekem is [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Akkor melyik algát bírják?
Megpróbálnám jól tartani őket, de még nem találtam meg az ízléküket. Mindent megesznek, ami az aljzaton van. De vajon mit szeretnek?
Poralgat eszegetik. Dekorokon, uvegen fejlodo sikamlos biofilm reteget is eloszeretettel. Fonalat is szeretik szerintem nem valogatnak. A pontalga viszont olyan mint a ko. Azt leszedni is nehez. Ecsetet nem eszik.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Poralgat eszegetik. Dekorokon, uvegen fejlodo sikamlos biofilm reteget is eloszeretettel. Fonalat is szeretik szerintem nem valogatnak. A pontalga viszont olyan mint a ko. Azt leszedni is nehez. Ecsetet nem eszik.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszi. Akkor a poralgát nyalogatják, ami olyan kicsi, hogy nem is látom. A fonalat biztosan nem eszik! (nálam). Más meg nincs hál' Istennek.
 
Back
Oldal tetejére