• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Parvula Heaven

Magyarul van 3 fajta növényed, amiből 2 nagyjából az elrohadás határán áll. A 3. meg szinte biztos, hogy nem szereti a helyet. Innen szép nyerni! :cautious::rolleyes:
 
Magyarul van 3 fajta növényed, amiből 2 nagyjából az elrohadás határán áll. A 3. meg szinte biztos, hogy nem szereti a helyet. Innen szép nyerni! :cautious::rolleyes:

Szeretem a kihívást :D De amúgy nem, parvulából vettem többet, meg egy-egy doboz acicularis-t és UG-t. Ebből a parvula és az UG is teljesen rendben van, csak valszeg nehéz menet lesz. Egyedül az aci kínlódik, de az már előtte lepusztult :(
 
Gyorsan telik az idő, máris eltelt az első hét. Világítást felemeltem 8 órára, ebből 5 48W-vel, 3 96W-vel.

UG szerintem egész jól néz ki:
t9QIq-g2RhYbCvlm60sbITsewjGTP-XBaslllrOFjCBBcESzXmB3rG2P29TfL4aO_aiAMpdIV38fz0gQr=w1279-h1323-no.jpg

Parvula napokban elkezdett kicsit bomlani. Úgy tudom ez normális folyamat, de javítsatok ki, ha inkább kipusztulni készül.
NWVDrXUZRQfxYotkiaxvxiruv2dILZe-Eszk1LsvKf8-vZ2RvAxUfhvxFJHCg1WETPKsggZm0sjwvxd1i=w1189-h1323-no.jpg
 
2. hetes az akvárium
Naponta kap 5ml carbo-t, 2 naponta micro/macrot, világítás 8 órát megy, ebből teljes gőzzel 3,5 órát. Ph olyan 5,5-6 körül lehet (sajnos csak ilyen papíros tesztem van, amiről teljes családi viták vannak, ki milyen színt lát)

Parvula mini kicsit nőtt, UG szerintem nagyon szépen mutat, acicularis mintha hozna friss hajtásokat, lehet túléli. Összeségben elég lassan, de biztosan növögetnek, az alga egyelőre elkerült.

7y7UUKdPu1YWRvgaNYBmzQrm_djTL16cIvdb22DzaiTcZohOThv_Vl3_OtJblAMjR13wW6PFrfYB8jXSU=w1992-h1323-no.jpg
 
1 hetes változás (UG nőtt inkább):

kU69wCvBk4KbdMDERliAputzFaWOH-Im2cWxKsqaVG4mHUjdQO95Ah7N9huwLGDEsYRAQkL90QuwAZ0xy=w1752-h1323-no.jpg

UG közelről:
cGa3ZPg4yK9s_VFbwEnrPzzwH0V7_E1fJu9f_xBLAE64rNH30wRoJb0qYxvEtHb5FwHhsQOYv3z0zELSZ=w2352-h1323-no.jpg
Mikor olvastam neten, hogy rovarevő és hólyag formájú csapdákat növeszt nem tudtam elképzelni, de ahogy a képen látszik tényleg megjelent rajta. Egyébként elég sok muslica fullad a vízbe, remélem szereti :D
 
Helló!

4 eseménytelen hét után most beindult az élet és ezzel egyidőben megjelentek a problémák is :cautious: Egyik nagy változás, hogy bekerült 6 Oto, továbbá 5 Sakura, akik serényen segítenek tisztogatni. Meg néha idegesíteni, mivel persze azonnal be is szívta a szűrő az egyik garnélát, így szedhettem szét.

Továbbá hoztam egy JBL ProScan tesztet, amivel gyorsan el is végeztem a mérést. NO3 tökéletes (25mg/l), NO2 kicsit magas (0,25mg/l), de még a zöld határba esik, klór, CO2 is rendben van viszont a vízkeménység (GH, KH is) nagyon alacsony. Ezzel együtt a PH is. Hoztam Mosura TDS UP-ot, most azzal próbálom majd belőni ezeket az értékeket.

Növények területén bekerült még egy doboz UG. Viszont kezdem megtapasztalni, hogy mi is a probléma ezzel a növénnyel. Habár szépen nőtt, sok tő úgy gondolta ő most kijön a földből és a sodrás (+ az állatok) hatására szálanként elkezdett szétjönni. Egyiket meg sikeresen felszívtam vízleszívás közben. Szálas szerkezete miatt meg szinte képtelenség visszaültetni a leszakadt darabokat. Persze nem hagyom ennyiben a dolgot, most az új taktika, hogy fogpiszkálót szúrok a közepükbe, mint egy karó és remélem meg fogja őket tartani, amíg erősebbek lesznek.

Képek délután/este.
 
Kezd fokozódni a probléma. Úgy tűnik a garnélák rászálltak az UG-ra és addig tépázzák amíg szálanként ki nem jön. Volt olyan, ami konkrétan a gyökerzet alá fúrta magát! Ilyet én még nem láttam. Egyelőre próbálom őket újraültetni és mélyebbre rakni, hogy a föld jobban tartsa és a garnélák ne túdják kifúrni, de hosszú távon még nem tudom a megoldást.

xVC22wMmA8iEtBgzEozR9ijYZLwhIabptKs-pORDTZx7v3YHjhS3YfMB08XhzFDS4a47UFlj6jEJGIxyf=w2352-h1323-no.jpg

Ami még aggaszt, hogy a sok szál bemegy a szűrőbe és ha elkezd lebomlani lehet jön egy alga bumm, ami megadja a kegyelemdöfést.
Valakinek valami ötlete? Gyorsan különítsem el a garnélákat?
 
Nos ha valaki UG-val próbálkozna és nem DSM módszert használ/vagy már jön a víz, a garnélák telepítését NAGYON ajánlom elcsúsztatni. Oto nyugodtan mehet, néha rámennek, de nem okoznak kárt, a garnélák viszont módszeresen húzigatják ki.

Jelenleg próbálom őket távoltartani az UG-tól, várok 1-2 hetet, de ha nincs javulás sajnos karanténoznom kell szegényeket.
 
Reggel megyek megnézni az akváriumot, erre mire ébredek? UG félig kinn, a garnéla meg a gyökerénél. Sajnos nincs más választásom, elkülönítőbe kell őket raknom. Nagyon sajnálom szegényeket, mert órákig próbált kiúszni a kis "műanyag ketrecből", de visszatenni sem tudom őket. Másik akváriumban meg most mást tárolok.

Mennyire egészséges nekik, hogy 1-2 hétig elkülönítőben laknak? Vagy máris adjam el őket? :( Sajnos fogalmam sincs, mikorra fog eléggé megerősödni a növényzet és nem tudom a garnélák tárolását más körülmények közt megoldani ideiglenes jelleggel.
 
Nézz be a legközelebbi akvarisztikával is foglalkozó boltba és vedd meg párszáz forintért a legkisebb, 8-10 literes akváriumot.
Töltsd fel az akváriumodból leszívott vízzel, tedd bele őket pár marék bármilyen aljzat és egy moha csomó társaságában, aztán minden alkalommal, amikor aktuális a vízcsere, akkor a nagyból leszívott vízzel frissítsd a vizüket.
4 sakura bármeddig elvan benne. Ha ugyanezt jóárasítani akarod, akkor nézz szét a spejzban és keress egy savanyúságos üveget, mondjuk 5 litereset, végszükség esetén 3-asat, recept ugyanaz;)
Kár lenne, hogy a szép akváriumodat kigyomlálják.
 
Nézz be a legközelebbi akvarisztikával is foglalkozó boltba és vedd meg párszáz forintért a legkisebb, 8-10 literes akváriumot.
Töltsd fel az akváriumodból leszívott vízzel, tedd bele őket pár marék bármilyen aljzat és egy moha csomó társaságában, aztán minden alkalommal, amikor aktuális a vízcsere, akkor a nagyból leszívott vízzel frissítsd a vizüket.
4 sakura bármeddig elvan benne. Ha ugyanezt jóárasítani akarod, akkor nézz szét a spejzban és keress egy savanyúságos üveget, mondjuk 5 litereset, végszükség esetén 3-asat, recept ugyanaz;)
Kár lenne, hogy a szép akváriumodat kigyomlálják.

Köszi, ez nagyon jó ötlet! :rolleyes: Van még régebbi aljzatom is. Vizforgatás nem kell nekik? Mondjuk van egy levegőztetőm, ha szükséges.
 
Köszi, ez nagyon jó ötlet! :rolleyes: Van még régebbi aljzatom is. Vizforgatás nem kell nekik? Mondjuk van egy levegőztetőm, ha szükséges.
A levegőpumpa bőven elég, főleg ha kerül egy szivacs darab is, amibe beleteszed a porlasztót és kész is a szűrésed, de egy porlasztó is forgatja/frissíti annyira a vizet, hogy ne legyen gond, úgyis sűrűn (legalább hetente) fogsz vizet cserélni az akvából lejövő víznek köszönhetően.
A kajára figyelj nagyon! Az az egyetlen veszély faktor.
 
A levegőpumpa bőven elég, főleg ha kerül egy szivacs darab is, amibe beleteszed a porlasztót és kész is a szűrésed, de egy porlasztó is forgatja/frissíti annyira a vizet, hogy ne legyen gond, úgyis sűrűn (legalább hetente) fogsz vizet cserélni az akvából lejövő víznek köszönhetően.
A kajára figyelj nagyon! Az az egyetlen veszély faktor.

Köszi a sok tanácsot, remélem így megint béke költözik az akváriumba :D
 
Nagyon tetszik az akvád! Ezek a kövek mindig a gyengéim voltak. A másik ütős dolog az ug gyep lenne. Én is próbálkoztam vele régebben, de tapasztalatom (és mások tapsztalata ) szerint, marosi homok-szerű talajban marad meg igazán. Persze mindig vannak kivételek. Sok sikert! :)
 
Nagyon tetszik az akvád! Ezek a kövek mindig a gyengéim voltak. A másik ütős dolog az ug gyep lenne. Én is próbálkoztam vele régebben, de tapasztalatom (és mások tapsztalata ) szerint, marosi homok-szerű talajban marad meg igazán. Persze mindig vannak kivételek. Sok sikert! :)

Köszi! :) Én is azóta imádom ezeket a köveket, mióta felfedeztem őket. UG gyepnél abban bízom, hogy elég vastagon van benne homokos szerkezetű táptalaj és ha sikerülne lejutnia oda a gyökerének szépen megkapaszkodhatna. Hogy gyakorlatilag ez sikerülni fog-e az más kérdés. :D Amit még észrevettem, hogy növés közben tényleg hajlamos kilökődni, ez ellen most fogpiszkálóval és pizza távtartóval próbálkozok és az lenne a mögöttes szándék, hogy lent tartsa és a gyökér tudjon szépen lejjebb hatolni a táptalaj felé.

Egyébként az UG-s próbálkozásodról volt valami napló? Szívesen megnézném :)
 
Helló!
Kicsit rég jelentkeztem, így most a hétvégi pihenés előtt adok egy állapotjelentést (ha már ez egy napló).

Növények:
Parvula lassan, de kezd terjedni és sűrűsödni.
UG nem rossz, bár mostanában eléggé rájárt a rúd (ugyebár a kedves kis állatkák segítettek neki kijönni a földből). Mostanában még mindig látok szálakat feljönni, de nem tömeges mértékben.
Acicularis mai napig keresi magát. Az akvárium bal felén már a régi levelek elhaltak és új hajtások vannak, jobb oldal elég kérdéses.

Állatok:
Garnélák sajnos kikerültek, túlságosan bejött nekik az UG. Remélem hamar megerősödik annyira, hogy újra mehessenek bele.
Ezen kívül csak oto van még benne, szám szerint 6 darab. Mostanában valamiért ők is rászálltak az UG-ra, de még nem kritikus a helyzet.

Összkép:
Két féle algát vettem mostanában észre. Kicsi ecsetek jelentek meg a kövön, illetve ugyancsak egy kevés zöld por az üvegen. Elvileg értékek nem rosszak, NO2 talán kicsit magas. Ecseteket elkezdtem közvetlen karboval fecskendezni. Egyelőre keresem megjelenésük okát, de szerintem köze lehet a mostanában levő káoszhoz, így még nem nyúluk hozzá drasztikusan. Talán egy ideig sűrűbben cserélek vizet.
Víz felszínen kicsit habosodik, az meg szerintem a kiuszó UG szálak felszínen rekedése miatt lehet.

Egyébként napi carbo, 3 napinta GA táp és heti vízcsere RO/csapvízzel.

_AVSDhrCEbmqGIWezjXRV0_oxqH3oGdD3sFDeu3DJAOpzM_SNH_975iM3CbmdBdWugTYvnTiArj-MLpuG=w2483-h1323-no.jpg
 
Helló!

Szeretném kicsit a segítségeteket kérni, mert még nincs nagy probléma, de kicsit azt érzem kezd a gyeplő kicsúszni a kezem körül. Azt vettem észre, hogy a növények kicsit barnulnak (mindegyik), illetve mintha kicsivel megint több ecset és zöld por lenne. Holnap fogok csinálni egy tesztet, de a vízparaméterekbe előzőleg sem volt túl nagy kiugrás. Igazából annyi minden történik mostanában (visszavágás, +fél óra világítás, elkezdtem TDS-t növelni, egyre világosabb a nappali fény stb), hogy nem tudom biztosra mi okozza a bajt. Most fényt visszavittem 8 órára, a vágás már meg volt, azt nem tudom visszacsinálni. Lehet a holnapi vízcserénél kihagyom a tds növelést (mosura tds up) is, amíg rendeződnek a dolgok.

A táppal viszont bajban vagyok, szerintetek túladagolom vagy inkább alul? 3 naponta 5ml GA ment, napi 5ml Carbo mellett. Napi adagolást túl soknak tartottam, mivel CO2 rendszerem viszont ugyebár nincs. Azt is olvastam, hogy a táp túladagolás nem okoz algásodást, máshol meg pont azt írják, a felesleges táp szépen táplálja az algákat. Szóval nem tudom mi az igazság, bár Nigro oldalán azt találtam a barnulás a foszfor hiánytünete (vagy legalábbis tippelgetek).
 
1AT-wgF8LXNS_Ec_9goh2K8rW7Jjt7x0GGAmacZ54oeJpyd99-EytcJkvkJAG5lXfUzfCbUEIhPunEz8r9=w1164-h933-no.jpg
6pgx6O4Dg_KruXG7_lySDsAWhjcz8bqVvZVx-jQEpSYebw2gW2eqOz1HA-T6spTR3-za7XmVq4huB8zjjSs=w803-h933-no.jpg
Mostanában nem sok képpel jelentkeztem, mivel növekedés helyett inkább a finomhangolás került előtérbe, mert felborult az egyensúly az akvában. Sajnos lelassult a növekedés és inkább elkezdtek barnulni a növények (UG néhol rothad is), nem tudom mitől. Igazából nem változtattam semmin (lehet pont ez a probléma). Mivel minden növény egyformán barnul, így valami globális probléma lehet. Azt olvastam a barnulás foszfor hiányra utal, így most növeltem a makro táp adagolását, de ha bárkinek bármilyen ötlete támad szívesen fogadom.

(Napi 5ml carbo, 3-3ml mikro/makro, 8 óra világítással 50%-on, ebből 4,5 óra 100%on)
Egyébként mértem teszttel is (NO3, NO2, GH, KH, PH, klór, CO2 értékek), nem volt kiugró változás.
 
Back
Oldal tetejére