• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patak a sziklák között

AmegA

Mágus
Sziasztok!

Átrendezésre kerül a "nano" (60x24x27) akváriumunk ismét.
Nem bírtam magammal (miután Annamaritól szabadkezet kaptam) és szeretném kipróbálni egy régebbi elképzelésemet, mégpedig hogy egy hátrafelé lejtős akvárium berendezését valósítsam meg.
Sajnos CO2 nélkül fog üzemelni az akvárium (talán nem okoz gondot), ezért kicsit tovább fog tartani a teljes kifejlődése.

Az elképzelés: jobb oldalt elől a szikla tetejéről folyik le a képzeletbeli víz ami egy mederben középen hátúl tűnik el a semmibe.

Baloldalt elöl alacsony növények, kétoldalt pedig stemek lesznek.
Pontos növénylista még alakulóban.

A szűrést egy öreg Eheim 2213-as végzi, szivacs, Filterlith, perlon, Seachem Purigen töltettel.

A világítást egy Hagen GLO lámpa adja, a 2x24W, 6500K-es csőből az egyiket használva.

Dekoráció: bazalt és red moor gyökér.

Táptalaj: Compo Sana tóföld, AN. pro soil aljzattal takarva.

Tápozás: Green Aqua Micro-macro 1-1ml, E. carbo 2ml/nap kombináció.

Galaxy razbórák lakják majd a medencét, Otocinklus, Amano segédlettel.

Egy kép a kezdetről:
IMG_3526.JPG


Bárminemű kritikát, ötletet szivesen veszünk!

AmegA
 
Engem egyedül a két egymásra állított szikla zavar, nagyon természetellenes az állása, de ha ott lesz valami ami eltünteti akkor nem szóltam.
 
Szia Drága Férjem!
Á-H-Á! Szóval ezért tartott éjfélig, mert naplózod is? Amúgy az akvárium 55x25x30cm.
Szóval csak úgy annyi kritikám lenne, hogy amikor megkérdezted, hogy tehetsz-e bele követ, már látom, hogy könnyelműen vágtam rá, h hát persze. Valami kevésbé komplikáltabbra számítottam kevesebb kővel, több vízzel :). Úgyhogy ezek után valami nagyon jót kell összehoznod, kíváncsian várom, hogy növényesítés után milyen lesz. Élőben egyébként sokkal jobb, mint a képen.
Annamari
 
Azt hittem, úgy lejt majd hátrafelé, hogy elől rendesen megemeled.
Ennél az első is jobb volt, így most olyan semmilyen lett. :grumpy:Kövek sorban egymás mellett. Bocsi.
 
Azt hittem, úgy lejt majd hátrafelé, hogy elől rendesen megemeled.
Ennél az első is jobb volt, így most olyan semmilyen lett. :grumpy:Kövek sorban egymás mellett. Bocsi.
Azt kell, hogy mondjam, hogy élőben sokkal jobb. Már látszik, hogy Attila mit is szeretne, úgyhogy kezdek megnyugodni. Lehet, hogy el kellene gondolkodnunk egy fényképezőgépen...
 
Sziasztok!

Köszönjük az észrevételeket, reakciókat Csilla, Dani, Niki, Atti és Dukenukem!
Örülünk a bizonytalanságotoknak, Az "Új Élet Új Akvárium" is így indult!
Ez nem egy kifejezett versenyakvárium.
Csak a saját ötleteim (A.ttila) megvalósulása (mint ahogy majd egyszer az "Elhagyott itató ....." is az lesz Csilla ;) ).
Szemből nem látszik a lényeg, rejtve marad, csak ha kicsit feljebb emelkedünk, magasabbról szemléljük, lesz látható, ami más mint a szokványos (Akvafilozófia :D ).

Sok idő ma sem marad a naplózásra.

Még hiányzik pár növény, az apró kavicsok, stb... , de a víz már benne van (anélkül nincs élet :cool: !).

Itt még csak részben:
IMG_3533.JPG


Itt pedig már teljesen:
IMG_3534.JPG
IMG_3535.JPG


Köszönettel!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére