• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Path between Dragon(stones)

Ma 4 hetes az akvárium :)

Tegnap voltam a GA-ban és felszerelkeztem üvegtisztító kefével (http://www.greenaqua.hu/hu/ada-spring-washer-m-csotisztito-17mm-es-uveghez.html), mert a szívóág és az üveg Lilly is eléggé el voltak algásodva-koszolódva. Nagyon jó a kefe, tényleg pár mozdulattal sikerült elvégezni a takarítást. Egyedül a szívóág alsó részének tisztítása volt kicsit macerásabb, mert az zárt, így a kefét nem lehet áttolni....Ott egy kis clorox segített... :)
A szűrőcsöveket is megtisztítottam, ehhez az Oase csőtisztító kefét használtam (http://www.greenaqua.hu/hu/oase-csotisztito-kefe.html?nosto=nosto-page-product-similar). Könnyű használni, lehet tolni-húzni :)

Külön köszönet illeti @Nigro-t, akivel tegnap megbeszélve a szűrőtisztítás rejtelmeit, kiderült, hogy nincs is szükségem duplacsapokra :)

Van némi algám, de ettől eltekintve csak gyönyörködöm az akváriumban és a benne zajló életben :)

Végül pár kép:

35195630843_5ba706a233_o.jpgIMG_9746 by Richard Buki, on Flickr

35873550751_2f6637d580_o.jpgIMG_9745 by Richard Buki, on Flickr

36006609335_84c5d631a1_o.jpgIMG_9744 by Richard Buki, on Flickr
 
Ahogy nőnek hátul a stemek, a lenyírt szálakat ültesd be közéjük, hogy még jobban dúsuljanak. Szépen alakul gratulálok. (y)
(Spóroltunk 10 ezret :) )
 
Gyönyörű akvárium gratula. Kép nagyon túl van szaturálva enélkül is szép ez. Igazi szobadísz ami előtt minden vendég megáll, hogy:
"te jó ég - az én akváriumom miért nem ilyen szép?"
 
Ahogy nőnek hátul a stemek, a lenyírt szálakat ültesd be közéjük, hogy még jobban dúsuljanak. Szépen alakul gratulálok. (y)
(Spóroltunk 10 ezret :) )
Köszönöm! :)
Majd megpróbálom akkor leültetni a levágott stem top-okat, bár nagyon-nagyon kevés a hely a kövek és az akvárium hátfala között...
A 10 ezres spórolásnak meg külön örülök ;-)
 
Gyönyörű akvárium gratula. Kép nagyon túl van szaturálva enélkül is szép ez. Igazi szobadísz ami előtt minden vendég megáll, hogy:
"te jó ég - az én akváriumom miért nem ilyen szép?"
Köszönöm a dicsérő szavakat! :)

A képhez nem nyúltam. Egy automata Canon fényképezőgépem van, automata üzemmódban készítettem a képeket :)
 
Egy automata Canon fényképezőgépem van, automata üzemmódban készítettem a képeket

Nekem is automata Canon gépem van, de automata üzemmódban valami rémes képek születnek az akváriumról.
Hátul a piros áttetsző függöny szerű stemek kiemelik a dragon köveket, nagyon tetszik az egész! Szépséges :whistle:
 
Montevidensisen ne keseredj el ha esetleg elkezdi elmállasztani sorozatban az összes levelét, nálam már fél évemegy a huzavona, hol bedurran és nő mint az állat, és hozza az új hajtásokat, máskor meg stagnál és ritkul. Aztán újra kezdi a folyamatot.

Legközelebb viviparát ültetek helyette. :D
 
Nekem is automata Canon gépem van, de automata üzemmódban valami rémes képek születnek az akváriumról.
Hátul a piros áttetsző függöny szerű stemek kiemelik a dragon köveket, nagyon tetszik az egész! Szépséges :whistle:
Köszönöm! :)
 
Montevidensisen ne keseredj el ha esetleg elkezdi elmállasztani sorozatban az összes levelét, nálam már fél éve megy a huzavona, hol bedurran és nő mint az állat, és hozza az új hajtásokat, máskor meg stagnál és ritkul. Aztán újra kezdi a folyamatot.

Legközelebb viviparát ültetek helyette. :D
Egyelőre kivárok, mi lesz a Montevidensis-szel, még csak egy hónapos az akvárium. Most láttam, hogy már elérhető az Eleocharis spec. "Xingu", nagyon szép az is. Nekem már eszembe jutott a Limnophilia sessiliflora, a Limnophilia aquatica, sőt még a Valisneria is, ha a Montevidensis nem jut semmire.
 
Xingu? Nekem tökre montevidensisnek tűnik, csak nem Tropica hanem Dennerle. :) De gondolom tévedek.

RE: jobban megnézve inkább Vivipara.
 
Utoljára módosított:
Xingu? Nekem tökre montevidensisnek tűnik, csak nem Tropica hanem Dennerle. :) De gondolom tévedek.

RE: jobban megnézve inkább Vivipara.
Sajnos ezt nem tudom, (még) messze nem vagyok ennyire járatos a vízinövények világában :)
A GA facebook-oldalán láttam pont ma a fotót :)
 
Egy hónap telt el a legutóbbi bejegyzés óta.

Közben volt egy kéthetes távollét, amely nagyon nem tett jót az akváriumnak... Olyan algás volt, hogy alig lehetett ráismerni...Majd 3 órámba telett, mire valamelyest rendbe szedtem, de még mindig rengeteg fonalszerű alga volt a növényeken és a kövek csúcsain...

1. Elalgásodva....
36570155841_1d2726d917_o.jpgIMG_0235 by Richard Buki, on Flickr

2. Gyorskezelés után:
36570154511_84563e14d5_o.jpgIMG_0236 by Richard Buki, on Flickr

3. A blackout kezelés után:
36708649375_15dbc9962d_o.jpgIMG_0471 by Richard Buki, on Flickr

4. Viszont a blackout sem tűntette el az összes algát. A köveken megmaradt egyfajta alga (ecsetalga? ):
36662653766_58c8f6ccf6_o.jpgIMG_0472 by Richard Buki, on Flickr

Tudom, hogy ez csak tüneti kezelés volt és az algásodás valódik okát kell megkeresnem.

A CO2-megy időkapcsolóval, két órával a világítás előtt már indul. Ügyelek rá, hogy a drop checkerben az indikátor zöld legyen, a világítás napi 8 órát megy (most a black out után csak napi 4 órát), a mikro-makroból 8-8 ml-t adok naponta, Easy Carbo-ból is olyan,7-8 ml-t naponta. Vízcserék után adagolok ADA Green Bacter-t, 10 literenként 1 cseppet.
 
1amano/5liter, ha ezt az arányt tartod, elintézik az ecsetalgát. :)
Mérned kellene egy vasat. Lehet, hogy magas, és az okozza az ecsetet.
 
Sajnos az amano garnéla nem eszi az ecset algát, viszont ha folyékony szén-forrást (Easy Carbo,Flourish Excel, stb.) töményen ráfecskedezel, akkor elpusztul az ecset.
 
A eheim skimmer állandóan megy? Ha igen, akkor rossz helyen van, mert szembedolgozik a szűrő kifolyó által keltett áramlásnak, így nincs meg a víz normál körforgása, ellenben a túloldalt iszonyat áramlás keveredés lehet, ami felkavarhatja a talajt is.
 
A eheim skimmer állandóan megy? Ha igen, akkor rossz helyen van, mert szembedolgozik a szűrő kifolyó által keltett áramlásnak, így nincs meg a víz normál körforgása, ellenben a túloldalt iszonyat áramlás keveredés lehet, ami felkavarhatja a talajt is.

A skimmer minimális erősséggel, napi kb. 10 percet megy.
 
Back
Oldal tetejére