• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Pico World

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv !
Jajj Viktor ne már .................. :facepalm::happy:
Kezdhetném így is ennek a kis Pico akváriumnak a naplóját.
Mostanában megint elkapott a gépszíj,pedig időm az nincsen semmire sem.Elhatároztam hogy kell egy igazán illusztris mini világ,tényleg egy mini de még fenntartható szűrhető és világítható akváriummal.
Így született meg a 15 x 15 x 20 as terület 4,5 liter töltőtömeggel.
A kép a fejemben még annyira kiforratlan hogy még az sem biztos hogy nem egy insularium lesz belőle.
Az első nekifutás persze növényes kialakítás.
Az egész ötlet onnan jött hogy kb egy hónapja akarja már az ablakpárkányon a műanyag dobozt szétnyomni egy jó nagy adag parvula,és Riccia.
Ebből ki is derült elsősorban ez a két növény foglya alkotni a vázat,a parvula lesz a háttérnövény :D,a riccia meg kötözve a gyep.Ezzel már egyszer próbálkoztam sikeresen ekkora méretben meg biztosan sikerül.
Szóval szűrés akasztós haqos 250 l/h de hát a szűrőanyag visszafogja majd ennél is jobban,világítás csíptetős led nem lesz fényágyú de 4,5 literre nem is kell.
Élőlényt nem tervezek bele de hát biztosan egy két garnéla átszabadul bele már csak a takarítás végett is.
Fát tervezek bele,vagy követ még nem döntöttem el mit is szeretnék,van alapanyag lehet legózni immáron pico méretben ........... :cool:
Folyt köv :rolleyes:

1179b2b346dafbe334156b0d2e707598-jpg.14798.jpg
 
Utoljára módosított:
Én is kíváncsian várom. Szeretem a pico témát. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Jajjj Viktor ne már!
Most akkor lesz még egy akváriumod, amin csodálkozhatunk: hogy a bánatban sikerült ilyen jól kitalálni, megépíteni:woot:
Azért ha mást nem, a kiselejtezett blue-bandát majd csak átdobálod valahova...;)
 
Viktor, valami fejlemény a kicsikével?
Köszi kérdésed,az asztalon áll,várom a világítást ,az akasztós szűrő tutipasszol rá.
Ma vagy holnap megprópálok valamit összehozni.Az már biztos hogy lávaköves lesz,kisebb szurdok kialakítással,ahol dekor homok lesz,a szurdok tetején két oldalt meg riccia és parvula terül majd el a vízfelszínhez igen közel.
Ja és több mint valószínű irodai akvárium lesz belőle [emoji4]
 
Köszi kérdésed,az asztalon áll,várom a világítást ,az akasztós szűrő tutipasszol rá.
Ma vagy holnap megprópálok valamit összehozni.Az már biztos hogy lávaköves lesz,kisebb szurdok kialakítással,ahol dekor homok lesz,a szurdok tetején két oldalt meg riccia és parvula terül majd el a vízfelszínhez igen közel.
Ja és több mint valószínű irodai akvárium lesz belőle [emoji4]

Bízom benne, hogy publikálod :snaphappy: az építkezés menetét is.
Ígéretesnek hangzik az elképzelés. Garnélákat tervezel bele?
@Bandesz véleményét osztom, nálunk az irodában csak egy cserép zöld kókadozik.
 
Bízom benne, hogy publikálod :snaphappy: az építkezés menetét is.
Ígéretesnek hangzik az elképzelés. Garnélákat tervezel bele?
@Bandesz véleményét osztom, nálunk az irodában csak egy cserép zöld kókadozik.
Ha már naplót nyitottam ez természetes,a főnökség még nem tud róla,bár egy évben talán ha egyszer jönnek [emoji16]
 
Ha már naplót nyitottam ez természetes,a főnökség még nem tud róla,bár egy évben talán ha egyszer jönnek [emoji16]
Hát ha elég szép akkor biztosan nem kötnek bele ;) A legtöbb ember szíve - aki ellene van minden ilyesminek - egyből megenyhül, ha egy pöpec akváriummal találkozik szembe :)
Még jó, hogy egy akvarisztikában dolgozok, és azért fizetnek, hogy akváriumokat építek ott :whistle:.
 
Üdv !
Ma úgy alakult az időm hogy összeraktam ezt a kis gyöngyszemet [emoji16] .
Szóval hoztam pár fotót mert megígértem,feltöltve holnap,vagy vasárnap lesz.
Akkor a képek

View attachment 14794

View attachment 14795

View attachment 14796

View attachment 14797

View attachment 14798

Szóval majd meglátjuk hosszú távon mü sül ki belőle [emoji6]
Kezet foghatsz @Luigi13 és kedves nejével. Ti át mentek a helyi cukiba,vesztek egy tálca krémest ,ha véletlenül leesik a betonra, biztos vagyok benne ,hogy az is úgy fog kinézni,hogy mindenki megcsodálja és már úsztok a járókelők taps viharába... Hihetetlen.
Amúgy ezekbe a kis akvákba lehet stabil életet lehelni hosszútávon?
 
Kezet foghatsz @Luigi13 és kedves nejével. Ti át mentek a helyi cukiba,vesztek egy tálca krémest ,ha véletlenül leesik a betonra, biztos vagyok benne ,hogy az is úgy fog kinézni,hogy mindenki megcsodálja és már úsztok a járókelők taps viharába... Hihetetlen.
Amúgy ezekbe a kis akvákba lehet stabil életet lehelni hosszútávon?
Hehe jó hasonlat [emoji16] ,a cél ebben meretben is a hosszútávú élet fenntartása lesz [emoji6]
 
Back
Oldal tetejére