• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Plan(t) 'B'

higherrr

Főkertész
WP_20160519_22_14_30_Pro.jpg WP_20160519_22_14_16_Pro.jpg WP_20160519_22_14_04_Pro.jpg WP_20160519_22_12_22_Pro.jpg WP_20160519_22_13_05_Pro.jpg A Bjútiful című naplóban bemutatott, nagyon lassan összeállított akváriumom kb. négy héttel az indítása után eltörött. Nagyot kellett nyelnem, de elfogadtam a helyzetet, és próbáltam úgy tekinteni az egészre, mint új lehetőségre.
Az élővilágra való tekintettel, és mivel a munkám miatt máskor nem igazán volt időm, egy napom volt valamit kitalálnom.
Új 60x45x45 méretű akváriumot nem tudtam beszerezni, így egy olyan üveget vettem, ami egyébként tetszett, de mindig csak második akváriumként tudtam volna elképzelni. Na de a kényszer nagy úr, hamar segített máshogyan gondolkodni.
Így tehát vettem egy 35x35x40cm méretű "kockát" meg egy zacskó JBL dekorhomokot, és nekiálltam beültetni a vödörben várakozó növényeket.
Rengeteg gyönyörű növényem maradt még, amik egyébként elvihetőek, de úgy érzem ennyi ami kell bele.
És akkor a száraz adatok:
Akvárium: 35x35x40 hajlított élű sima üveg
Szűrés: Tetra EX1200
Szűrőanyag: Egy tálca Siporax, két tálca Matrix Trop, szivacsok, Seachem Purigen
CO2: 5kg palack, JBL m001 reduktor, mágnesszelep, Dennerle buborékszámláló, Up Aqua inline diffúzor a szűrő bemenő ágára kötve, Tetra visszagolyásgátlók
Világítás: egyelőre két darab 2x24W T5 lámpa, ami az akvárium alakja miatt hamarosan le lesz cserélve LED, vagy PC izzós világításra
Fűtés: Hydor külső fűtő 24C-ra állítva
A bútor is cserés lesz idővel így most bután néz ki.

És akkor pár kép:
WP_20160519_22_14_30_Pro.jpg
 
Örülök és becsüllek is, hogy erőt vettél magadon a szerencsétlen kudarcélmény után. Megérte. (y)
És szerintem ne cserélj bútort. Minden jól fog alakulni és idővel az akvárium is nőni fog. Biztos találsz odaillő dolgot, vagy majd olyan lámpát keresel...
 
@Jopet -hez csatlakozva és az általad leírtak alapján én is arra bíztatlak, hogy ne cseréld le a bútort, sem a pilácsot.
Ha már a baj megtörtént és eddig pozitívan tudtál hozzáállni, inkább használd ki azt, amid van és példáun egy Wabit készíts a maradék helyre a maradék növényeidből felhasználva azt, ami erre alkalmas.
Ha nem is a klasszikus kerek tálasat, hanem egy kis "kockát" is be lehet esetleg kockáztatni. Szerintem ha bekukkantasz a hétvégén egy díszállat kereskedésbe és megnézed a legkisebb teknőcös lapos kádakat, lehet, hogy megtetszenek az arányai. Én is már régóta agyalok rajta, de nincs hova tegyem jelenleg.
 
Nagyon tetszik! Örülök, hogy végül nem b*sztad ki az ablakon az egészet :) Ha már úgyis lett egy kis hely a bal oldalon és a fény is oda süt akkor én raknék oda egy szép wabi tálat ami akár harmonizálhatna is az akival. Gondolok itt arra, hogy a wabi jobb oldala ugyan ilyen homokos part lene és utána valami kis köves növényes dzsungel :) csak egy ötlet ;) ha nem felejtem el este keresek pár hasonló megoldást ;)

Norbert :)
 
@Jopet -hez csatlakozva és az általad leírtak alapján én is arra bíztatlak, hogy ne cseréld le a bútort, sem a pilácsot.
Ha már a baj megtörtént és eddig pozitívan tudtál hozzáállni, inkább használd ki azt, amid van és példáun egy Wabit készíts a maradék helyre a maradék növényeidből felhasználva azt, ami erre alkalmas.
Ha nem is a klasszikus kerek tálasat, hanem egy kis "kockát" is be lehet esetleg kockáztatni. Szerintem ha bekukkantasz a hétvégén egy díszállat kereskedésbe és megnézed a legkisebb teknőcös lapos kádakat, lehet, hogy megtetszenek az arányai. Én is már régóta agyalok rajta, de nincs hova tegyem jelenleg.

Ugyan erre gondoltam én is de csak utólag olvastak ezt a hozzászólást :p
 
Köszi mindenkinek a bíztatást:)
Igazából ha lett volna aznap egy jó méretű kész üveg, akkor elgondolkodtam volna egy paludáriumon...még gondolkozom mi lesz, de azt érzem, hogy nem ez a végső állapot.
Viszont most fontosabb, hogy kitaláljam, milyen halak legyenek benne. Az Amanda lazacokat lecserélném, mert nekik ez nem ideális szerintem.
Minden ötletet szívesen várok ebben a témában!
 
Fene mód hangulatos képek lettek szerintem, és az akvárium is igencsak kellemes a szemnek! ;) de nekem ez a fehér-kék-szürke összhatás lett a kedvencem. Kíváncsi lennék az egész szobára :) Azt jól látom, hogy az egyik fal kék, a másik pedig fehér?
 
Fene mód hangulatos képek lettek szerintem, és az akvárium is igencsak kellemes a szemnek! ;) de nekem ez a fehér-kék-szürke összhatás lett a kedvencem. Kíváncsi lennék az egész szobára :) Azt jól látom, hogy az egyik fal kék, a másik pedig fehér?
Köszi!
Igen, a falak kékek és fehérek, az ülő alkalmatosságok inkább bézs színűek. A szürke falak is visszaköszönnek a lakás több pontján. Ilyesmi a nappali akvárium körüli része:
WP_20160520_21_49_30_Pro.jpg
WP_20160520_21_50_04_Pro.jpg
 
Savazzunk layoutot:
Nagyon ízléses a lakás, bár nem az én színvilágom (de legalább tiniként Hornetses voltam).
images?q=tbn:ANd9GcQYoEvQ5i6f0AK692f-w3ElX-OBI_DoRfQ0Xmg_UxFGztEzxO9-.png
Azt hiszem, a másik szekrénykére is kellene egy akvárium :) a teljes összképhez. Ha pontos akarok lenni, a polc és a dohányzóasztal maradhatnak, mert aranymetszésben vannak. Az ajtót viszont sajnos be kell falazni :D
 
Bejött a sejtésem, hogy a többi rész is patent! ;)
(aki a falazásnál belül marad kapjon azért hideg élelmet...:ROFLMAO:)
 
Na igazából eredetileg abba a sarokba terveztem volna suttyomban ezt az akváriumot a szekrényre, de ezidáig ismeretlen számomra az az eszköz, amivel beadagolhatnám az asszonynak, hogy három akváriumunk legyen (a konyhapulton is van már egy). Egyébként jó feleség így is, mert eltűri a sok baromságomat (makettező sarok 3 méteres tornyot képező összerakatlan makettel és persze a fél köbméter festék, szerszám, kompresszor hozzájuk, biciklik folytonos adás-vétele, stb...), de azért érzem a határokat;)
 
Majd' egy hónapja nem írtam, bár túl sok dolog nem is történt.
Az egyetlen "érdekesség" az az, hogy az előző akváriumból átültetett parvula szemmel láthatóan jobban és gyorsabban nő a vékonyka homokrétegben, mint az agyagos talajban.
A piciny anubiasok nagyon gyorsan nőnek, bár egy kicsit zöld pont algások is, ami egyébként az egész akváriumra is jellemző, de nem vészes mértékben.
Valahogy a Ludwigia nem akart szépen fejlődni ebben az akváriumban, inkább ki is szedtem. A Microsorumot jó sok adagra szedtem szét a múltkor. Most már a legnagyobb, legöregebb levelek elég barnásak voltak, úgyhogy eltávolítottam őket, és persze leszedtem a levelek végéről a rengeteg friss hajtást. Ezek egy részét bedugdostam a fa repedéseibe, a többi pedig átkerült a nanoba, amìg kicsit nagyobbak nem lesznek.
Egyébként már abszolut nem bánom, hogy eltörött az elődje, és így kényszerből jött létre ez a kisebb méretű kocka.
Persze anyagi szempontokból nem örülök a kárnak, de ez jobban is tetszik, és sokkal egyszerűbb a karbantartása is, talán kevésbé igényesek a megmaradt növények...
20160614_205332.jpg 20160614_205332.jpg 20160614_205340.jpg 20160614_205513(0).jpg 20160614_205525.jpg
 
Ez a kocka is rendkívül bjútiful. (y)
Vannak azóta fejlemények?
Hát nem itt akarok panaszkodni, de a fejlemény azóta egy válás a meghülyült asszony miatt. Elköltöztem albiba egyelőre, és az akváriumot csak februárban tudom elvinni, ha elkészül a végleges helyem. Szóval most nincs top formájában az akvárium, pillanatnyilag háttérbe szorult. De az új helyen is kiemelt helyet fog kapni az akvárium! Addig egy kép a jelenlegi állapotról 0 táppal, gondozással, automata etetővel:
20161217_175418.jpg
 
Ezt szomoruan halljuk...:(
Nem is tudom mit lehet kivanni ilyenkor. Leginkabb azt, hogy mindkettötök elete minel hamarabb ujra rendezödjön, es mindenki a lehetö legkisebb mertekben serüljön ebben a dologban. Aztan adjon neked eröt egy kicsit ez a hobbi az ujrakezdesben!
Sok sikert!
 
Hát nem itt akarok panaszkodni, de a fejlemény azóta egy válás a meghülyült asszony miatt. Elköltöztem albiba egyelőre, és az akváriumot csak februárban tudom elvinni, ha elkészül a végleges helyem. Szóval most nincs top formájában az akvárium, pillanatnyilag háttérbe szorult. De az új helyen is kiemelt helyet fog kapni az akvárium! Addig egy kép a jelenlegi állapotról 0 táppal, gondozással, automata etetővel:
View attachment 23601

Huh! Valóban nehéz erre mit írni :/ Kitartás! Reméljük, hogy minél hamarabb helyre jönnek a dolgok!
 
Back
Oldal tetejére