• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Sajnos ezek a csomagok nem a postan toltenek sok idot hanem a vamraktarban.
Jol tetted, hogy a bucet nem dobtad ki. Amikor mar halottnak tunik akkor tervezi epp az uj frizurajat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Jol tetted, hogy a bucet nem dobtad ki. Amikor mar halottnak tunik akkor tervezi epp az uj frizurajat.
Elég sokáig tettette magát halottnak, azért kezdtem már feladni.

Váratlan fordulat, megjött a lámpa. Holnap mehetek átvenni. :cool: Az állatkertet már pofátlanság lenne lemondani, úgyhogy a bevásárló körút csak jövő szombaton lesz. Addig meglátjuk mit produkálnak a mostani növények nekik való fény mellett. (y)
 
Elég sokáig tettette magát halottnak, azért kezdtem már feladni.

Váratlan fordulat, megjött a lámpa. Holnap mehetek átvenni. :cool: Az állatkertet már pofátlanság lenne lemondani, úgyhogy a bevásárló körút csak jövő szombaton lesz. Addig meglátjuk mit produkálnak a mostani növények nekik való fény mellett. (y)
Rakj majd fel kepet az uj lamparol! :)
(Nekem az a tapasztalatom, hogy ha belfoldi feldolgozasra tovabbitva statuszba kerul a csomag, akkor 1-2 napon belul megerkezik)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Összeraktam, beüzemeltem, minden rendben vele eddig. Egyelőre 2-es fokozaton ontja magából a fényt. Holnap nagytakarítás, akkor majd lesznek képek. Ma akartam megcsinálni, de megcsípte a kezemet egy darázs, be van dagadva, fáj, ecettel és fenistil géllel kezeltem, és ez utóbbi kettőt nem biztos, hogy be kéne juttatni az akváriumba. :D Úgyhogy majd holnap alkotok.
 
Volt egy 10 literes vízcsere, egy kisebb részét ozmóval töltöttem vissza. Kicsit várom már a telet, hogy ez a napi fél liter ne nagyon párologjon ilyen intenzíven. A fát kiszedtem (megint), levágtam róla minden felkötözött növényt, átsikáltam (megint), ázott egy darabig forró vízben. Kíváncsi vagyok most meddig marad penészmentes. Azokat a mohákat nagyon nem tudom kötözni, ebből ragasztó lesz (szigorúan már kipróbált!), mert így szegény nagyon gagyi. Meg a fekete cérna nem is néz ki túl jól...:oops:
Be akartam kövezni a fa alatti üres átjárót. Arra gondoltam, hogy növény nehezen tudna azon a teljesen árnyékolt részen megélni, így egy sziklás kialakítást tervezek, lyukakkal a garnéláknak. Akkor felszabadulna a fa melletti részen egy fél tenyérnyi hely, amit viszont be tudok növényesíteni. Próbálgattam pár új fajta elrendezést a meglévő köveimmel, de nem sikerült semmi értelmeset összehozni. Mondjuk nem is valami szépek, csak kényszermegoldás voltak még az elején. Hű maradtam a napló elnevezéséhez és próbálkoztam. :D A lényeg, hogy egyelőre maradt minden ugyanúgy. Majd ha kijutok GA-ba, rászánom a délelőttöt, hogy alkossak.
A háttérrel nem tudom mit kezdjek, ha sötét, tükröződik fényképezésnél, és nem is igazán tetszik, ha fehér, akkor meg túl világos, és a visszatükröződő zöld szűrőcsövek miatt olyan, mintha zöld lenne a víz is. Pedig nem az. :confused: Remélem, ha majd több növény lesz hátul, nem lesznek ilyen gondjaim. És akkor a képek. Vízcsere után van, úgyhogy úszkálnak benne dolgok...
Teljes kép:
20170716_122000.jpg

Lámpa:
20170716_121930.jpg 20170716_120219.jpg 20170716_122013.jpg

Lakók:
20170716_120138.jpg 20170716_120658.jpg 20170716_120720.jpg 20170716_120726.jpg

Crypto-dzsungel újratöltve:
20170716_120205.jpg

"Szöszösek", simogatom le a levelekről, letörlöm szivaccsal az üvegről, és leszívom takarítások alkalmával. Lényegesen kevesebb a mennyiség, mint az előző szűrőnél volt. Lassan de biztosan kezd eltűnni. A fenti garnélás képen pont kimaradt az a sarok...

A mai móka ennyi volt.
 
Volt egy 10 literes vízcsere, egy kisebb részét ozmóval töltöttem vissza. Kicsit várom már a telet, hogy ez a napi fél liter ne nagyon párologjon ilyen intenzíven. A fát kiszedtem (megint), levágtam róla minden felkötözött növényt, átsikáltam (megint), ázott egy darabig forró vízben. Kíváncsi vagyok most meddig marad penészmentes. Azokat a mohákat nagyon nem tudom kötözni, ebből ragasztó lesz (szigorúan már kipróbált!), mert így szegény nagyon gagyi. Meg a fekete cérna nem is néz ki túl jól...:oops:
Be akartam kövezni a fa alatti üres átjárót. Arra gondoltam, hogy növény nehezen tudna azon a teljesen árnyékolt részen megélni, így egy sziklás kialakítást tervezek, lyukakkal a garnéláknak. Akkor felszabadulna a fa melletti részen egy fél tenyérnyi hely, amit viszont be tudok növényesíteni. Próbálgattam pár új fajta elrendezést a meglévő köveimmel, de nem sikerült semmi értelmeset összehozni. Mondjuk nem is valami szépek, csak kényszermegoldás voltak még az elején. Hű maradtam a napló elnevezéséhez és próbálkoztam. :D A lényeg, hogy egyelőre maradt minden ugyanúgy. Majd ha kijutok GA-ba, rászánom a délelőttöt, hogy alkossak.
A háttérrel nem tudom mit kezdjek, ha sötét, tükröződik fényképezésnél, és nem is igazán tetszik, ha fehér, akkor meg túl világos, és a visszatükröződő zöld szűrőcsövek miatt olyan, mintha zöld lenne a víz is. Pedig nem az. :confused: Remélem, ha majd több növény lesz hátul, nem lesznek ilyen gondjaim. És akkor a képek. Vízcsere után van, úgyhogy úszkálnak benne dolgok...
Teljes kép:
View attachment 37709

Lámpa:
View attachment 37708 View attachment 37704 View attachment 37710

Lakók:
View attachment 37702 View attachment 37705 View attachment 37706 View attachment 37707

Crypto-dzsungel újratöltve:
View attachment 37703

"Szöszösek", simogatom le a levelekről, letörlöm szivaccsal az üvegről, és leszívom takarítások alkalmával. Lényegesen kevesebb a mennyiség, mint az előző szűrőnél volt. Lassan de biztosan kezd eltűnni. A fenti garnélás képen pont kimaradt az a sarok...

A mai móka ennyi volt.

Nem vagyok nagy kötöző azzal az egy mohámmal, de nekem pl. a horgászzsinór (damil) bejött. 0.20-as barna színű. Alig látszik. Zöldet akartam, de az nem volt. 650 Ft volt egy 150 méteres tekercs belőle, de felénk ez a bolt drágának számít. Egy ADA videón láttam, hogy elég sokszor körbetekerték a mohát. A videót sajnos nem találom, pedig valahol itt a fórumon akadtam rá. :(

Fehér hátteret én is nagyon hamar elvetettem. Próbálj meg besötétíteni abban a helyiségben, ahol az aki van, amíg fotózol. Esetleg a lámpára is rakj egy árnyékolót, hogy csak az akit világítsa meg, téged ne.

Látom, a lámpa jó lett a 40 széles üvegre. Állítható vagy fixen felraktad a lábait?
 
A jávai mohát én is csak körbetekertem, de ez cameroon, olyan, mint egy páfrány, szálakból áll:
B9QSmBPIIAEAqTP.jpg
Ragasztani nagyon egyszerű volt, de a kötözés macerásabb ennél a fajtánál. Legalábbis nekem még nem igazán megy.
A lámpa egyelőre a hozzá kapott fix lábakon áll, de majd megveszem hozzá a fém tartókat is, csak most nem akartam arra is költeni.
 
szerintem csak a türelem hiányzik :)
Lowtech-ben hónapok kellenek legalábbis nálam hogy a kötözött moha megnőjjön. Én mindig kötözöm a mohákat éspedig az egész mohát végig a fán. Utána már csak várni kell hogy az adott szálról minden irányba elinduljanak a hajtások. És ez minden mohára igaz.
Az említett cameroon-t is szorosan felkötöttem végig az ágra, a neked adott 10cm-es szálak is oldajhajtásokként nőttek meg. Igaz azok már vagy egy évig nőttek anélkül hogy hozzájuk nyúltam volna.
Szerintem a fánál is leginkább várni kell hogy eltűnjön róla minden. Az első vasfámnál én is néhány hetente újrarendeztem mert azt hittem baj van, pedig csak idő kell hogy minden beálljon.
Lowtech-nél pláne türelem kell mindenhez mert lassabban történik minden (bár ez nem mindig hátrány).
A sok újrarendezés előbb utóbb bajt okoz az élőlényeidnél is. Szét fogod sztresszelni őket, ami akár megbetegedést és elhullást is okozhat.
 
A növényeket pont ezért nem akarom már piszkálni. Mármint amik el vannak ültetve. A fát akarom kiszedni egyedül, és lecserélni, mert az a szürke izé, ami rajta van, egyszerűen nem tűnik egészségesnek. Most pár nap alatt a fára kötözött növényeket is elkezdte belepni, azért szedtem szét az egészet, mostam le, és kötöztem újra. Gondolom az nekik se tett volna túl jót, ha rajta hagyom. :( Az egész fullasztónak néz ki, szálakból áll, szivacsszerű. Gyanakodtam rá még az elején, hogy ecsetalga, de nem egy helyről nőnek ki a szálak, és nem is kemény, meg összeesik, ha nem vízben van. Próbálok képet keresni hozzá, de nem igazán látok hasonlót.
A cameroon amúgy nőtt, határozottan, úgyhogy örülök, hogy nem akar meghalni. A kötözést úgy érted, hogy teljesen leszorítod a szálakat, rá a dekorra? Nem mertem úgy ennél a fajtánál, csak a végüket kötöttem le.
 
igen, szépen felfektetem a szálakat az ágakra, három oldalról (felülre és mindkét oldalra is) aztán körbetekerem mindenhol damillal, hogy szépen végig odaszorítsa. A moháknak megvan az a tulajdonsága hogy kis cafatokból is kihajt, így meg elkezd oldalhajtásokkal növekedni. Nem kell félteni őket. ;)
Ha úgy érzed a dekort cserélni kell akkor cseréld le, de legközelebb is meg kell küzdened a dekorral ha újként kerül be az akváriumba ;)
 
Ha úgy érzed a dekort cserélni kell akkor cseréld le, de legközelebb is meg kell küzdened a dekorral ha újként kerül be az akváriumba ;)
Az tudom, jön majd a fehér trutyi, de az a trutyi legalább tuti, hogy el fog tűnni. Azzal semmi bajom nem lenne, itt is inkább az zavar, hogy nem tudom pontosan mi ez, meddig tart, és hogy nem ártalmas-e a vízminőségre.

Akkor a legközelebbi kötözésnél így csinálom. Csak olyan kis érzékenyeknek tűntek a levelek, nem akartam bántani őket. :D
 
Sokat mosolyogtam a beszámolókon / hozzászólásaidon. Jópofa vagy! Szép a kis akváriumod! Tudod mi mutatna jól benne? Egy növény pirosas árnyalattal. ;)
 
Sokat mosolyogtam a beszámolókon / hozzászólásaidon. Jópofa vagy! Szép a kis akváriumod! Tudod mi mutatna jól benne? Egy növény pirosas árnyalattal. ;)
Épp úton vagyok megvenni őket. :3 Meg az új fát. Kár, hogy esernyőt nem árulnak, mert pont el fog kapni az eső...
A dícséretet köszi, igyekszem kihozni belőle, amit lehet. Bár néha szeretném az egészet a nulláról kezdeni és úgy felépíteni.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Épp úton vagyok megvenni őket. :3 Meg az új fát. Kár, hogy esernyőt nem árulnak, mert pont el fog kapni az eső...

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Szia!
Felettem már esik, de a háztető jól funkcionál :cool: Kíváncsi leszek az új szerzeményre :rolleyes: Jó vásárlást!
 
Az tudom, jön majd a fehér trutyi, de az a trutyi legalább tuti, hogy el fog tűnni. Azzal semmi bajom nem lenne, itt is inkább az zavar, hogy nem tudom pontosan mi ez, meddig tart, és hogy nem ártalmas-e a vízminőségre.
A Crimson Valley-ben pár hét alatt eltakarították a garnélák, otok. A Tigrises akvában magától is elmúlt, 1,5 hónapig várta az akvárium a lakókat, amikor megérkeztek, már nem láttam benne taknyot.
Az alga topicban van róla szó: Penész, nyálka, barna alga.. címmel.
 
A Crimson Valley-ben pár hét alatt eltakarították a garnélák, otok. A Tigrises akvában magától is elmúlt, 1,5 hónapig várta az akvárium a lakókat, amikor megérkeztek, már nem láttam benne taknyot.
Az alga topicban van róla szó: Penész, nyálka, barna alga.. címmel.
De ez nem az a nyálka sajnos, hanem valami teljesen más penész. Se az amanok, se a redek nem nyúltak hozzá. Még a csigám is inkább kikerüli, ha keresztezi az útját. De már nem számít, táskámban két fácska, ma délután már bent lesznek. Ha nem szakad le az ég, akkor megyek horgászzsinórért is, hogy ne virítson a fekete cérna a világos fákon.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Akkor remélem a fa cserével megoldódik a makacs trutyi gond! Várjuk a képeket az eredményről :)
Csak másmilyen trutyi lesz. :D De erről tudom, hogy elmúlik. Már nagyon utáltam nézni szegény fámat, pár nap alatt iszonyatos penészréteg alakult ki. Majd lövök képet arról is.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Egy gyors esti kép az eredményről. A rosszabbik telefonnal készült, úgyhogy homályos, kis felbontásban nézze, aki akarja. :D A jobb szélső kövek egyelőre csak a súlyozást szolgálják, majd kitalálom mi legyen velük. 3b7570a7b8c23a3fb290b58fff527c4a.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Épp most akartam írni, hogy tuti fix könyékig matatsz az akváriumban és tessék... Bepirultál! :woot: Klassz lett! Már csak az új fák penészesedését kell várni :whistle:
 
Back
Oldal tetejére