• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Pyke - 40l v2.0

szabolcs.debreczeni

Kertész szaki
Sziasztok,

Minden bizonnyal eretnekségnek minősül, de 3,5 hét után szétszedtem az első próbálkozásom, ugyanakkor egy életre megtanultam, hogy a hardscape mennyire fontos :oops:

Részletek kb. megegyeznek az elsővel:
- akvi: 40l, 45*30*30cm
- szűrő: Eheim 2422 (500l/h), tuningolva 1l Seachem Matrixal
- világítás: Dennerle Scapers Light 24W 8000K
- tápoldat: Green Aqua Micro és macro + EasyCarbo
- CO2: citromsavas rendszer in-line diffúzorral, jelenleg 3,2bar-os nyomáson
- talaj: Tropica Aquarium Soil + Tropica substrat + GA ajánlott 3féle talajbaci
- dekoráció: késkövek és ADA la plata sárgás dekorhomok a bal sarokban
- növényzet: legtöbb helyen Eleocharis Parvula Mini, kövek között csomókban Hemianthus Callitrichoides "Cuba", jobb hátsó sarokban pedig Echinodorus-t, vagy valami hasonlót gondoltam
- víz: RO víz, garnélák betelepítése után visszakeményítve; addig tesztelem, hogy változik a késkövek és a tápozás hatására

Hosszas legózás után itt tartok, a holnapi véglegesítés és építés előtt kikérném a véleményeteket, ha elkészül, egy darabig biztos nem rakom újra :D

Akvi_150319_rescape_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Előre is köszönöm a segítséget!
 
A dekorhomok és a talaj közé tegyél majd valami elválasztót, hogy ne keveredjen össze. Én ásványvizes palackból szoktam ollóval kivágni a megfelelő méretűt.
Eddig izgalmas, kicsit futurisztikus a szememben, várjuk a folytatást.
Ültetésnél figyelj az árnyékos részekre, mert ott láthatóan másképp fognak viselkedni a növények.
Parvula mini imádja ha sok a fény és van kedvére CO2, egyébként stagnál, esetleg lepusztul.
 
A dekorhomok és a talaj közé tegyél majd valami elválasztót, hogy ne keveredjen össze. Én ásványvizes palackból szoktam ollóval kivágni a megfelelő méretűt.
Ha sűrűn beülteted, akkor nem szükségesek a műanyag lapkák. A bolti iker akváriumnál nem használtunk semmilyen elválasztást, és ahogy a fotókról eddig láttam, makulátlanul tiszta, ami a karbantartó emberkét dicséri első sorban, mert biztos kell vele foglalkozni, de látszik, hogy szépen fenntartható. ;)
 
A dekorhomok és a talaj közé tegyél majd valami elválasztót, hogy ne keveredjen össze. Én ásványvizes palackból szoktam ollóval kivágni a megfelelő méretűt.
Eddig izgalmas, kicsit futurisztikus a szememben, várjuk a folytatást.
Ültetésnél figyelj az árnyékos részekre, mert ott láthatóan másképp fognak viselkedni a növények.
Parvula mini imádja ha sok a fény és van kedvére CO2, egyébként stagnál, esetleg lepusztul.

Köszönöm a tippeket, műanyag lapkát a biztonság kedvéért fogok használni, az árnyékos részekre valószínűleg berakok kisebb köveket, hogy a növények ne másszanak be a pengék alá, hátha így még jobban kiemelik majd őket...
 
Basszus ilyen köveket vadászok ezeket hol szerezted be ?
GA-ból természetesen :D Csak az velük a gond (mármint a kövekkel ;)), hogy soha nem hajlandóak úgy törni, ahogy az ember szeretné, ezért elég sokat válogattam, mire ezeket sikerült összevadászni...
Mondanám hogy szívesen odaadom a maradékot, de kb két maréknyi kisebb maradt csak belőle...
 
Sziasztok,

Egy kis update, tegnap megvolt az építés, felhívnám a figyelmet a "kötözött sonkára":cool: (hozzáteszem beton stabil lett :D)

Akvi_150320_epites_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A homokos részen még lesz egy kis tereprendezés:
- a jobb szélén ha kikerül a műanyag lap, sokkal laposabb esést szeretnék a talajnak
- szembe a parvula elé kell még pár apróbb kő, fotón nem annyira zavaró, de élőben nagyon hiányzik onnan valami
- ha a gyökerek már megtartják a talajt, a dekorhomok vastagságát is lejjebb veszem
- talán a homokba is kerülhetne majd egy "szikla", meglátjuk...

Plusz jövő héten ha lesz GA-ban Echinodorus, az is bekerül a jobb hátsó sarokba.

Köszönöm, hogy benéztetek!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére