• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Reincarnation - 60H

Koncz János

Főkertész
Sziasztok!

Hát megint újra naplót kell, hogy nyissak :) Elköltöztem otthonról, egyetemre jöttem Pécsre, kollégiumba sikeresen bekerültem, de hát a 243 literes akváriumot valahogy nem engedték be az ajtón. :) Így egy másik, szolídabb, kisebb akváriumra tettem kezeim, nagyon nagy örömömre. A név választás azért esett erre, mert a Pandora hamvaiból lett építve úgymond kisebb-nagyobb kiegészítésekkel, változtatásokkal. Low-tech kategóriájú lett az akvárium, remélem nem is kell majd vele olyan sokat bíbelődnöm, csak épp eleget.
És akkor az adatok:

Akvárium: 60x30x45cm GA-s sima üveg
Szekrény: 60x30x75cm kívül fehér, belül zöld (@Dukenukem kolléga jóvoltából teljesen!)
Víz: kolis csapvíz, jó kemény... (sajnos semmiféle RO-t nem engednek)
Szűrő: Eheim 2078, 4 liter Eheim Subtrat Pro (nemsoká 6l), 17mm-s üveg ki/befolyó
Világítás: Quad 2x24w (6500K cső, 8000K cső)
CO2: nincs (még csak hallani se akartak róla :D )
Aljzat: ADA Amazonia, fehér kvarchomok, JBL tápgolyók (6 db)
Dekor: fekete bazalt, vasfa
Egyéb: Twinstar Nano, Eheim skimmer, Ada hőmérő, Hydor 300W külső fűtő

Élőlények: 10 db blue velvet (ugyancsak @Dukenukem barátunktól)
(növénylista, képek később)

csak egy kis 'sneak peek'
60H- college style by konczthe3rd, on Flickr
 
Köszönöm szépen!
Egyelőre (így második napon) azzal küzdök, hogy megtaláljam a 10 db kis "béla" egyikét is, mert nagyon el tudnak tűnni a 81 literben :D Továbbá elég ködös a vizem, és még nem tudom miért. Nem használtam semmilyen vegyszert a csapvíz kezelésére, mert a garnélák bírják. és még talán a 100 ml Seachem Purigen se kezdett el hatni. Gondoltam arra, lehet hogy a használt amazoniának lenne ilyen hatása (hiába mostam át ezerszer) vagy a friss kvarchomok esetleg. Remélem pár nap alatt kitisztul teljesen.
 
Szia. Örülök ,hogy ujra köztünk.De remélem mutatsz fotót is az akváriumról(már ami be van rendezve);)
 
Na akkor pár kép - a még eléggé gyatrán kinéző kezdetből - :
fehér, illetve fekete háttérrel:

aqua with white
by konczthe3rd, on Flickr


aqua with black
by konczthe3rd, on Flickr


Ki- és befolyó a bal hátsó sarokba került, jobb oldalra pedig a skimmer és a twinstar. Meglátom mennyire szerencsés ez az elhelyezésmód, még kiderül idővel. Szinte biztos vagyok benne, hogy senkinek nem tetszik a jobb oldali élére állított kő :D DE, élőben valahogy másként mutat, sokkal karakteresebb és szebb a formája itt előttem, és nekem nagyon megtetszett. Ha esetleg majd egyszer odáig merészkedek, hogy versenyfotót kéne készíteni könnyűszerrel ki tudom kapni, addig is hagyj tetszen nekem :) Az eredeti elképzelés egy kis kövekből épített partszakasz volt melyből microsoriumok és valiznériák mellett az ágak is kifelé mutatnak. De microsoriumot még nem sikerült szereznem és nem is vagyok benne biztos, hogy a kemény vizemben megmaradna majd....Továbbá limitált darabszámú köveimből nem sikerült jobbat összerakni, mivel hogy a talajt teljesen szúnyogháló rejtettem, mert nem akarok majd bíbelődni vele a szétszedéskor. Egyelőre megvárom milyen növények maradnak meg nekem és majd még játszok a hardscape adta lehetőségekkel. Tápozást egy pár nap múlva fogok csak elkezdeni, GA-s micro-macro plusz easycarbo lesz, gyengén adagolva, hisz kevés a fényem.
A fentebb említett víz-opálosság probléma még mindig fent áll sajnos :/
 
Ma volt egy 50%-os vízcsere, az opálosság eltűnt szerencsére. pH: 6,0 / tds: 360 (csapvízem pedig 440-450 körüli....szóval én ennek örülök)
 
Ma volt egy 50%-os vízcsere, az opálosság eltűnt szerencsére. pH: 6,0 / tds: 360 (csapvízem pedig 440-450 körüli....szóval én ennek örülök)
Szia.
Most olvastam végig a naplóidat gyönyörű volt az első nagy akváriumos.
Megkérdezhetem ezzel a naplóval mi lett?
 
Szia.
Most olvastam végig a naplóidat gyönyörű volt az első nagy akváriumos.
Megkérdezhetem ezzel a naplóval mi lett?
Helló
Ahogy év végén költözés van a koliból, úgy lett vége az akváriumnak is sajnos. Utolsó napjaiban így nézett ki :) (és már egy másik kollágiumi szobában 3 emelettel lentebb, mint ahol kezdte)
30209830720_6107951948_c.jpgIMAG0761 by John Koncz, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére