• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Flows In You

Varpi

Kertész szaki
Nem így terveztem, de ezt rakta össze a kezem és így maradt.

Adatok:
Indítás időpontja: 2014.04.19.
Térfogat: 60L Opti
Technika:
Szűrés: Eheim Prof. 3 2071
Szűrőanyag: Eheim Substrat Pro, Seachem Matrix,
Világítás: 2*24W T8 6500K
CO2 rendszer – palackos
Hardscape:
Talaj:Tropica táptalaj, Ada Amazonia + Amazonia Powder
13kg Seiryu kő
Red Moor - egy hónapot áztak

Növények:
Hydrocotyle verticillata
Hemianthus callitrichoidesCuba – fa és emers rész
Eleocharis parvula
Micranthemum Sp. MonteCarlo
Staurogyne repens - fa körül és a fán
Microsorum pteropus Narrow
Fissidens fontanus – a fán
Eleocharis sp
Ranunculus inundatus
Köszi Nigronak a segítséget a növények összeválogatásában. :)

A szűrő már bejáratott. Ment előtte egy másik akváriumban majd az átmeneti időszakban egy 20l vödörben pár növénnyel és halakkal.

Volt egy baki telepítéskor. Feltöltéskor másra figyeltem és sikerült kb. 30 fokos vizet engedni a gyökérzónáig, amint észrevettem gyorsan engedtem bele a hideget. Remélem nem lesz kritikus ez a hiba.


IMG_1072.JPG
 
A szürke Eheim szívó ágat miért cserélted le zöldre végül, amikor az első képen az eredeti van?
 
A szürke Eheim szívó ágat miért cserélted le zöldre végül, amikor az első képen az eredeti van?

Feledékenység. Hétvégén leeresztem, mert meg kell igazítani pár dolgot és kicserélem a szürkére.
De az igazi egy üveg lenne. Azt hiszem megint félre kell rakni egy kis pénzt ;)
 
Ma volt egy teljes vízcsere, mert meg kellett igazítani pár elszabadult növényt.
Van egy kis elhalás, de alapvetően jó vannak. Egy-két növényen már látszódik, hogy új gyökereket eresztett.

A jobb oldali fát kivettem ideiglenesen, mert nagyon leárnyékolta az alatta lévő növényeket. Ha megerősödnek visszarakom. Direkt úgy alakítottam ki, hogy könnyen kivehető legyen takarításkor.

Indításkor használtok RO vizet vagy csak ha már beállt az akvárium?
 
Állapotjelentés:

Most múlt két hetes az akvárium. Alga nem igazán van. A növények közül a Monte Carlo szenved, de vannak új levelei. A másik véglet a Parvula és a Eleocharis sp ők teljesen vígan nőnek. A többiek nagyon lassan fejlődnek.

Lenne egy kérdésem, az Eleocharis sp nyírhatom rövidebbre és újra nő úgy, mint a Parvula?

pH:7,5
Két naponta kap 2-2ml Macro/Micro-t és napi 1,5ml Carbot
Kétnaponta 1/3 víz csere RO
8 órában világítok
este megy a levegőztetés
Esetleg valami észrevétel?

majd csinálok közelebbi képet is ;)
vkq1p_HdcbqK_4d3sLLdIiXU2X3go-2h_fvhssxryAM=w740-h553-no
 
Lenne egy kérdésem, az Eleocharis sp nyírhatom rövidebbre és újra nő úgy, mint a Parvula?
Ha rövidebbre nyírod, akkor az a szál amit elvágtál szépen lassan el fog halni. Cserébe hoz új hajtásokat. Szóval óvatosan, mert lassan nő.
 
Back
Oldal tetejére