• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocks and trees in the grass

Szász István

Főkertész
Hello mindenkinek :)
Egy új naplót indítok,a hamarosan átrendezésre váró akváriumnak :)
Növényes - Második növényes 64l-ben | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Ma eljutottam a GA-ba pár kellék beszerzéséért,mivel nem kell mindent cserélni így elég olcsó kis kör volt :p

Jöjjenek az adatok felszerelések stb....

Akvárium : 60*30*35 GA sima üveg 64 L

Világítás : 4*24 W t5 6500

Szűrés : Eheim pro3 2073 ,GA üveg ki és befolyókkal

Szűrőanyag :
- 2 L Seachem matrix
- 1 L Supstrat pro
- kb fél liter biomech
- 100gr Seachem Purigen

Co2 : nagynyomású ,GA difivel

Táp : micro-macro-carbo

Talaj : meglévő fél éves 9L Environment Aquarium Soil

Dekor : Red Moor fák,Seiryu kövek

Növények : Ezek között van ami a mostaniból kerül át ill. van pár új szerzemény :
- Alternanthera reineckii Mini
- Ranunculus inundatus
- Myriophyllum Matogrossense
- Blyxa Japonica
- Staurogyne repens
- Fissidens fontanus
- Pogostemon helferi
- Eleocharis parvula mini
- Eleocharis parvula
- Vesicularia dubyana christmas


Lakók :
8-10 db zöld neon
8-10 db endler guppi
2 db Oto
3-4 db amano
sok-sok sakura

A terv az lenne,hogy vagy pénteken vagy szombaton,víz fele leenged egy nagyobb hordóba vagy 2 vödörbe :) Az egyik vödörbe bele a szűrő ,így az nem állna meg,bele a halak ,garnélák ill. a megtartandó növények.
Maradék víz le,aljzat ki,átmos,kövek sikálása,majd tereprendezés :)
miután ez megvan akkor a kb 25-30 liter meglévő akvárium víz visszatölt ,többi csapvíz,halak stb vissza :)
Amitől tartok,hogy a parvulát mennyire fogják az amanok szétkapni... :confused:

Valami szigetes dolgon gondolkozom,tehát a kövekre valahogy elrendezem a fákat,közte talaj,alul csak vékonyan a atalaj és a parvula,max ami még alulra kerül az a Ranunculus , többi az a kövek és fák közé !
Majd kiderül mire jutok,remélem az előzőnél lényegesen meggondoltabb és szebb lesz :)

1-2 nap és jelentkezem

Köszi,hogy benéztél
 
Kicsit sakkoztam ma este :whistle:

Ez lett a vége :sleep:

A képek f*** telefonosak,most ez van csak :confused:

IMG_0343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



IMG_0344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



IMG_0342_www.kepfeltoltes.hu_.jpg





IMG_0341_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mára ennyi ;)
holnap reggel megnézem újra ,és akkor kiderül,hogy marad ez vagy valami változtatás jön :rolleyes:
 
Hoztam pár képet a mai nap eseményeiről :)

Akvárium kipucolva ! Halak kb 35 liter akváriumvízben járó szűrővel várják mi sül ki ebből :)

IMG_0347_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ez lett a végső scape

IMG_0348_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Sajnos ültetés közben nem csináltam képet,csak mikor már kész lettem teljesen :)
Itt már a halak és a garnélák is visszaköltöztek ,összességében meg vagyok elégedve a végeredménnyel :)
micro-macro-carbo visszanyomva,lényegében csak egy szokásos vízcserének megfelelő új víz került be :)
Még egy kicsit opálos a víz,az elején az aljzat azért még koszolt rendesen !

Na elég a szövegből itt vannak a képek

IMG_0355_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_0354_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_0353_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0352_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mára elég is volt :) Elég sok meló volt vele,mivel reggel még a régi scapeben úszkáltak a halak :)

Köszi,hogy benéztél :)
Kritikát elfogadok
 
Napi jelentés :)

Sikeres volt az ültetés,reggel kezet ráztam magammal :p 6 doboz parvulát szedtem szét kb 150 felé,és egy se jött fel,pedig van garnéla dögivel az akváriumban :)
Víz szépen letisztúlt,képeket majd 1-2 nap múlva hozok,jelenleg semmi észrevehető változás nem történt :)
 
Sziasztok

Hoztam pár képet a jelenlegi helyzetről :)
Mindenki jól érzi magát :) Azt vettem észre,hogy a jelenlegi elrendezés jobban tetszik a halaknak :p Az Otok és a neonok sokkal bátrabbak mint eddig :D

A kép egy kicsit zöldes,de ez sajnos a telefonos fényképezés hátránya :(
20141225_175257_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az oto még egy pár szál parvulán is tud pihenni :p
20141225_175536_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kicsik és nagyok együtt keresgélnek
20141225_175741_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



A fotó kedvéért ide jött egy kis csapat
20141225_180812_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egy amano is előkerült
20141225_181047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20141225_180826_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20141225_181213_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20141225_181438_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20141225_181457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20141225_181840_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20141225_181804_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Próbáltam halakat is elcsípni,de az telefonnal elég komoly kihívás ( feladtam ):whistle: De a csiga megvan,ill. a telefon is (y)


20141225_181624_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mára ennyi elég is :) Úgyis csak magammal beszélgetek ;):LOL:
 
Remélem nem zavarlak meg a beszélgetésben :)
Nekem tetszik az elrendezés. Írtad hogy elfogadsz kritikát, az igaz nincs, de lenne egy észrevételem vagy kérdésem ha jobban tetszik, a fa vágott végei eltakarására nem tervezel valamit?
Lehet nagyon amatőr a kérdés, de kilyukad az oldalam a kíváncsiságtól, mik ezek a a fehér kristályok a talajon(n)
 
mik ezek a a fehér kristályok a talajon

Hali
az előző scapeben volt bent egy kis dekor kavics középen,ami nem élte túl a garnélák és a montecarlo támadást,és szépen belepte a talaj,ez amikor kiszedtem szépen összekeveredett :)
majd benövi a parvula,és akkor nem lesz :)
 
Hali
az előző scapeben volt bent egy kis dekor kavics középen,ami nem élte túl a garnélák és a montecarlo támadást,és szépen belepte a talaj,ez amikor kiszedtem szépen összekeveredett :)
majd benövi a parvula,és akkor nem lesz :)

Azért megnyugodtam, hogy nem én vagyok teljesen kuka:LOL:
 
Holnap reggel vízcsere ;) tervek szerint még a co2 indulás elött be akarom fejezni :) a karácsony mohákat kicsit megnyírom majd mert azok már nekikódultak szépen :p a frontüvegnél már látom hogy a parvula is hozza szépen az oldalhsjtásokat :) szerintem holnap este majd képekkel is megmutatom :D algának nyoma sincs szerencsére :)
 
Mit tehet az ember ha itthon ül és unatkozik,míg az asszony tévét néz ??? Hát akváriumot fényképezget :snaphappy::whistle:;)

Íme néhány életkép így délutánról

Bakker, nincs egy GERONIMO gépem, de volt vagy 1 perc, mire betöltötte az egész oldat :D:D:D
 
Back
Oldal tetejére