• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rookie

Nyíri Tamás

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Hamarosan szeretném elindítani az első növényes akváriumomat (fejben persze már zöldell, bubizik, magát takarítja). Mivel tapasztalatom nem sok van az itteni sok okosság rendszeres olvasgatása mellett úgy gondoltam, hogy indítok rá egy olyan naplót, ami a bevetéstől az aratásig beszámol a próbálkozásaimról. Menet közben szívesen veszek és megköszönök minden segítséget, kritikát és heti vízcserét.

A felhasznált technika és eszközök jelenleg ezek lennének:

60x30x36-os 6 mm-es, 64 l opti white akva
Tetra EX 800 Plus, Matrix, SubstratPro, Seachem Purigen
Odysssea 2x24 W (vagy egy Aquamorf LED-es)
Nagynyomású CO2, beoldás diffúzorral
Eheim 350
ADA táptalaj, Amazonia, red moor, Dragon-Ohko

Péntek esti levezetésként neki is láttam a hard scape összeállításának, egyelőre itt tartok:

w7387n


Középre egy előtérből induló és a hátsó kő mögé felfutó-eltűnő dekorhomokot gondoltam.

Mit gondoltok? Nem kevés ez így? Nem kellene még több fa? Vagy több kő? Kicsit hiányérzetem van...
 
Szia!

Nekünk is hiányérzetünk van. Nem látszik a kép:(.

A technika teljesen rendben van, ebből még bármi is lehet.
Üdvözlünk itt a fórumon és sok siker a hosszú úton!
 
Üdv. a fórumon! :) Kíváncsi leszek az akira, én is ilyesmi vagy picit kisebb méretben gondolkodom.
 
Köszönöm a biztatást és a tanácsot is. Képet sajnos csak még jó néhány hozzászólás után tudok csak beilleszteni. De ami késik nem múlik. :)
 
nem nagyon üres ez így?
Ha általános növényesítés a terved, úgy abszolút elegendő ennyi dekort használni, ha látod már magad előtt a végső képet, akkor a dekor "kilátszó" részeit még finomíthatod vékonyabb ágakkal. Pl. az ösvény fölött. Ha minimális és alacsony növényeket tervezel, szeretnéd a dekort teljes egészében láttatni, akkor még kiegészítheted további elemekkel. Ez főleg ízlés/elképzelés dolga.
Én a legnagyobb kihívásnak a tönk felső részének benövényesítését látom.
 
Szerintem elég szépen alakul. Megnéznék a jobb oldali "nagy" kő mellett/környezetében még egy nagyobbat. (picit hasonló stílusra, mint a bal oldal, hogy a medernél lévő kövek mintha fentebbről csúsztak volna le)
Vagy: akár a jobb oldali síkságot is átalakíthatod egy erősebb (magasabb mint a bal oldal) dombszerű kompozícióvá, pl. félig, 3/4-ig betemetett kövekkel vegyítve. ;) Persze ez növényesítéstől is függ, ahogy előttem írták. szerk.: igen, a tönk feje elég buci, azzal érdemes valamit kezdeni.
 
Köszi a tippeket! Nem teljesen kiforrott még az elképzelés, ezért vagyok nyitott bármilyen irányra! :) A jobb oldalra alapvetően gyepet szántam, ezért ilyen lapos, de valóban van benne valami, hogy akár domb is lehetne. :) No, beszerzek még némi követ hétvégén és pakolgatom őket! És igen, a tönk vége. Nem egy gyönyör, ez tény, a vágás miatt elég mesterséges is. Mohát gondoltam rá úgy, hogy teszek alá valamit, ami a vágást ívessé/félgömbszerűvé teszi. Mit gondoltok?
 
Tiszta polip deja vu-m van, @Trappista ? :D Én a mikrofonfej helyett valami emós frizurát csinálnék neki. Valami lógó mohával balra és előre, és elől megtűzdelve egy kis bucéval vagy anubiassal. Jó alap, lehet benne kreatívkodni.:);)
 
Arra azért készülj fel, hogy a talaj így nem fog ám megmaradni. Ha nem kövezed ki az oldalát, vagy nem növényesíted be előre valamilyen gyeppel DSM indítással, akkor számíts rá hogy a víz, (és ha lesznek, az Amanók) szépen lassan elkezdik egyengetni a terepet.
Ez azért is szerencsétlen dolog, mert ahogy olvasom dekor homokot szeretnél, ami így bosszantó módon keveredni fog, és a gyökér alatt nem is lesz egyszerű karban tartani.
Ezért én a tervezett aljnövényzet függvényében elgondolkodnék hogy vagy DSM-el indítok (mondom úgy hogy magam még sosem próbáltam), vagy apró kavicsot szórnék a két partvonalra, annak megtartására.

A növényesítésben én semmiképp nem követném a polip előző alakját. Szégyellje magát, aki ilyen bubi frizurát csinált! :D
E helyett (a jeléenlegi dekor mellett) három dolgot tudnék elképzelni:
1. bal oldalt stemek, jobb oldalt valamilyen (akár több növény keverékéből álló) gyep, a fa teteje moházva, vagy hydroval borítva (1/b mindkét oldal stem, de ezt nem is mondtam...)
2. @Rebal szerint leírtakhoz hasonlóan a fára Bolbitis, Microsorum, (lehetőleg árnyékosabb részre) Anubias, Bucephalandra, dúsabb moha (Weeping, Christmass), alá kövekre is egy két Anubias, oldalt Cryptocoryne-ok, meg kövek, hátul valami magasabb ernyős növény, vagy valami valisneria féle
3. matrai kolléga tanácsára hallgatva tovább finomítod a scapet, és apró mohákat (fissi, riccardia) használsz a fára, HC gyepet mellé. Hátra meg nem raksz semmit, vagy csak alacsonyra vágott stemmeket. Így messzebbi képet tudsz sugallni. TAlán ez hasonlítana a leginkább az én berendezésemre. De könyörgöm a mikrofont hagyjuk otthon! :p
 
Arra azért készülj fel, hogy a talaj így nem fog ám megmaradni. Ha nem kövezed ki az oldalát, vagy nem növényesíted be előre valamilyen gyeppel DSM indítással, akkor számíts rá hogy a víz, (és ha lesznek, az Amanók) szépen lassan elkezdik egyengetni a terepet.
Ez azért is szerencsétlen dolog, mert ahogy olvasom dekor homokot szeretnél, ami így bosszantó módon keveredni fog, és a gyökér alatt nem is lesz egyszerű karban tartani.
Ezért én a tervezett aljnövényzet függvényében elgondolkodnék hogy vagy DSM-el indítok (mondom úgy hogy magam még sosem próbáltam), vagy apró kavicsot szórnék a két partvonalra, annak megtartására.

A növényesítésben én semmiképp nem követném a polip előző alakját. Szégyellje magát, aki ilyen bubi frizurát csinált! :D
E helyett (a jeléenlegi dekor mellett) három dolgot tudnék elképzelni:
1. bal oldalt stemek, jobb oldalt valamilyen (akár több növény keverékéből álló) gyep, a fa teteje moházva, vagy hydroval borítva (1/b mindkét oldal stem, de ezt nem is mondtam...)
2. @Rebal szerint leírtakhoz hasonlóan a fára Bolbitis, Microsorum, (lehetőleg árnyékosabb részre) Anubias, Bucephalandra, dúsabb moha (Weeping, Christmass), alá kövekre is egy két Anubias, oldalt Cryptocoryne-ok, meg kövek, hátul valami magasabb ernyős növény, vagy valami valisneria féle
3. matrai kolléga tanácsára hallgatva tovább finomítod a scapet, és apró mohákat (fissi, riccardia) használsz a fára, HC gyepet mellé. Hátra meg nem raksz semmit, vagy csak alacsonyra vágott stemmeket. Így messzebbi képet tudsz sugallni. TAlán ez hasonlítana a leginkább az én berendezésemre. De könyörgöm a mikrofont hagyjuk otthon! :p
Köszönöm a kimerítő választ! :) A talajt szeretném műanyag lapokkal megtámogatni, de még nem találtam ennek megfelelő darabokat itthon. Ti mit használtok? A DSM-et szerintem nem az első próbálkozásomnál kezdem gyakorolni...:D Úgyhogy szétcsapok még egy-két követ és a part két oldalára szórom. A növényesítési tippeket pedig szintén nagyon köszönöm, bár ezen a fronton biztosan felmerülnek még kérdéseim...:)
 
Back
Oldal tetejére