• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Samurai 39

koverg70

Kertész szaki
Sziasztok!

Majdnem egy év előkészület után végre elstartolt a nano akváriumom. Szeretném nektek ezt is megmutatni, és remélem, hogy szorgalmasabban fogom tudni naplózni, mint az előzőt.

Először is a technikai paraméterek:

Medence:
50x26x30 Opti White (39 liter)
Szűrés: JBL CristalProfi e701
Világítás: DIY LED kínai (5x10W High Power IC LED Floodlight Lamp Beads Chips White DIY 6500K + 50W DC 30-34V high Power LED constant current driver 110-220V IN) - 5x750 lumen (névleges)
CO2: 2l nagynyomású megosztva a 112l-es akvával (külső reaktor)
Dekoráció: Vörös juharlevél szikla (Samurai Red Rock)
Talaj: ADA Africana, alatta egy kevés ADA Amazonia, táptalaj nincs
Szekrény: Academica komód KOM1D1S (50x79x35) Sonoma tölgy
Egyéb: Twinstar 2 M5, drop checker
Fűtés: Még nincs, a 22 fokos a víz talán a garnéláknak jó lesz

Növények: 1 doboz "zselés" Monte Carlo + kevéske Hydrocotyle Tripartita, Hydrocotyle Verticillata , Echinodorus Tenellus és Reineckii mini

Állatok: tervek szerint csak garnéla (főleg a másik akvából RC) + Amano, esetleg más kompatíbilis garnéla, esetleg nano halak

Tudom a világítás durván sok ehhez a térfogathoz, de ezen majd fogok visszább venni (DIY PWM, illetve másik LED-es világítás is szóba jöhet).

A CO2 elosztás beállítása még nem tökéletes, szerettem, volna 2:1 arányban "belőni" a két akvárium között (112l vs 39l), de mint kiderült, ez a feladat egy sima levegő csőre való csappal nem egyszerű dolog.

Néhány kép 1 napos állapotban:

IMG_6416.JPG

IMG_6417.JPG

IMG_6418.JPG
 
Én nem vagyok egy nagy iwagumi kedvelő de ez tetszik. Ha szeretnél egy kis Riccardia mohát van egy csomó adok szívesen. :)
 
Én nem vagyok egy nagy iwagumi kedvelő de ez tetszik. Ha szeretnél egy kis Riccardia mohát van egy csomó adok szívesen. :)
Köszönöm! Moha van nálam is bőven, de azt most nem akarok. Ebből nem szeretnék olyan dzsungelt, mint a másikban. Szeretném látni a garnélákat. A nagyban alig találom őket, pedig van egy csomó.
 
Fekete talajon nem gondolkodtál? Így nekem egy kicsit túl homogén lett, bár ízlés dolga... azért megnézném úgy is, de ha beindulnak a növények máris más képe lesz. (a középső sziklát én megdönteném egy kicsit ;)
 
Fekete talajon nem gondolkodtál? Így nekem egy kicsit túl homogén lett, bár ízlés dolga... azért megnézném úgy is, de ha beindulnak a növények máris más képe lesz. (a középső sziklát én megdönteném egy kicsit ;)
De gondolkodtam feketén, sőt már meg is vennem az Amazonia-t hozzá, aztán az utolsó pillanatban mégis meggondoltam magam. :)
A középső sziklát most már nem szívesen mozgatom, mert az vinné a talajt is ami körülötte van, de igazad van egy tényleg nem a legszerencsésebb így. Majd a legközelebbi átrendezésnél figyelek erre.
 
2 hetes állapot:
- sikerült beállítani szépen a két akvárium között a CO2 elosztását
- a Montecarlo és Reineckii elég lassan indul be, de a Hydrocotyle-ok szépen fejlődnek
- van már benne néhány menekült (1 Amano és 3 RC), de azt hiszem, hogy mégis csak kell fűtés, mert eléggé le vannak lassulva a 21-22 fokos vízben), vagy a sok fény és kevés búvóhely zavarja őket

IMG_6429.JPG
 
Chihiros A seria a világítás? Nálad, hogy vált be?
Még csak 1 hete használom, korai még véleményt mondani. Ez én DIY 6500K-somnál gyengébb, de szebb (melegebb) a fénye. A 4800lm szerintem nincs meg, de 40liter fölé elég az 50 cm-es.
 
Nincs elfekvőbe még kép erről amikor a növények már bedurrantak?
Ennél volt valamivel dúsabb, de CO2 probléma miatt bealgásodott és majdnem teljesen kiment a montecarlo. Most bluedream és amano garnéla lakásként üzemel, de a növények nem valami szépek és alga is van rendesen. Ha rendbe jön kicsit, majd lehet készítek képet.
 
Back
Oldal tetejére