• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes sandy riverbed

BZ1977

Főkertész
Végre eljött ennek is az ideje :)

Az előző két akvárium cuccait - kivéve a szűrőket - sikerült elpasszolnom, és helyettük egy nagyobb akváriumot beszereznem. Ehhez készítettem egy magasfényű fehér - mivel minden más is ebből készült a nappaliban - ada stílusú szekrényt. Pár napot legózgattam, két sziget félét szerettem volna egy kis ösvénnyel hátra, és dekorhomokkal. Ehhez próbálgattam a fákat bepakolgatni. Aztán mikor úgy gondoltam tetszik, be is ragasztottam a fákat a kövekhez, hogy majd ne jöjjenek fel. Utána kis segítséggel rádöbbentem, hogy néhány fát máshova kellett volna tennem (a vékonyabbakat hátrébb) az arányok miatt. Na majd legközelebb (remélem ez jó sokára lesz :) ) erre is megpróbálok figyelni. Nemhiába én még mindig gyerekcipőben járok :)

Aztán tegnap feltöltöttem talajjal (alá mindenféle jósággal), majd ma reggeltől folyamatosan ment az ültetés. Most várom hogy picit letisztuljon és még van néhány növényem(microsorum és bolbitis) amit be kell rakni, de azt majd holnap.

Jöjjenek az adatok:

Akvárium: 90*45*45, 182 liter, GA Optiwhite 10mm üvegből,

Bútor: 90*45*75 (+ lábak) ADA stílusú fehér színű,

Szűrés 1: Atmann CF1200 (siporax, szivacs, Gerven substraat, perlon, Seachem Purigen)

Szűrés 2: Tetratex ex700 (siporax, szivacs, Gerven substraat, perlon),

Világítás: Odyssea quad 4*39 watt

CO2: 5 kg. messer palack, upaqua reduktor+mágnes szelep, ada visszafolyás gátló, GW atomizer buborékszámlálóval, + DC,

Növénytáp adagoló: Marine Magic

Növénytáp: Green Aqua Micro, Macro, Carbo,

Talaj: ADA Amazonia, Ada La Plata Sand,

Táptalaj: Ada aljzat adalékok 2 csomag, JBL Pro Scape Volcano Mineral

Dekor: Red Moor, lávakő,

Növények: anubias nana petit, blyxa japonica, lilaeopsis brasiliensis, ludwigia arcuata, myrio m., staurogyne repens, crypto hobbit, parva és wendtii, microsorum, buce nead leaf, bolbitis, riccia és fissidens.

A második szűrőt és a növénytáp adagolót még be kell üzemelnem, valamint beállítottam egy skimmert és a bútorba még szeretnék majd egy világítást.

Egyenlőre kb. ennyi, rakok fel egy két képet, a feltöltött még nagyon opálos és bubis, a scape olyan amilyen, de ilyen marad :)
 
Ilyen lett a szekrény:

26868910833_1ef585fd64_c.jpg

ilyenre sikerült :)

27204945494_dfd0954468_c.jpg

ebből a szögből fogom a legtöbbet bámulni a kanapéról :)

27538950720_2397d14533_c.jpg

és ilyen lett feltöltve:

27802115756_61266d2995_c.jpg

ami még hátravan:

- a maradék növények berakása,
- súlyzókő ki,
- ki-befolyó csere átlátszó akrilra (by @Bükike ),
- a második szűrő indítása (ha elkészül a ki-befolyó :)),
- dózispumpa beüzemelése,

A növényeket köszönöm szépen @keszalvo Viktornak, valamint a GA-nak a gyorsaságért és rugalmasságért.
 
Ilyen lett a szekrény:

View attachment 13353

ilyenre sikerült :)

View attachment 13354

ebből a szögből fogom a legtöbbet bámulni a kanapéról :)

View attachment 13355

és ilyen lett feltöltve:

View attachment 13356

ami még hátravan:

- a maradék növények berakása,
- súlyzókő ki,
- ki-befolyó csere átlátszó akrilra (by @Bükike ),
- a második szűrő indítása (ha elkészül a ki-befolyó :)),
- dózispumpa beüzemelése,

A növényeket köszönöm szépen @keszalvo Viktornak, valamint a GA-nak a gyorsaságért és rugalmasságért.
Jó lett Zoli !
Egy két kiegészítő fát bármikor be tudsz majd rakni ha arra kerülne sor.
A növények szépen összeérnek majd és akkoe igazi kis dzsungel lesz [emoji6]
 
köszi, én is arra gondoltam hogy ezek a növények magukra találnak picit, meg ha nem lesz elég még teszek hozzá és akkor már annyira nem is lesz érdekes a dekoráció :)

persze a jobb oldali nagy fa most estére csak felúszott, elengedte az fbs ragasztó, úgyhogy ment arra is egy nagy kő :)
 
Tudom, hogy még az elején van nagyon az aki, de ma nem voltunk egész nap itthon és mikor hazajöttünk a co már kikapcsolt és már csak 20 percet világít, de már néhány növény most eregeti a bubikat rendesen :)
 
Sziasztok.

Ma esti állapot.

28028613326_28e1fa3573_c.jpg

Tudom, hogy még csak 11 napos, de kérdeznék néhányat.

Az amazonia használt volt, ment alá "szigetenként" 1-1 akvárium indításhoz való (60literhez) porok, plusz jbl volcano. Ez elég vagy kellett volna más táptalaj is alá?

A másik kérdés, hogy a quad az teljesen új. Érdemes kicserélni a gyári csöveket osramra vagy sylvania 6500-as csövekre? Mivel egyenlőre csak néhány anubias, illetve a lámpa közeli mohák bubiznak, pedig nyomok napi 10-10 micro macro carbót, illetve megy a co2 is rendesen, legalábbis a dc szerint. Az első héten 5, most 6 órát világítok.

Azt gondoltam, hogy a hátso stem növények jobban meg fognak indulni.

Vagy ne legyek annyira türelmetlen :)))
 
Szerintem kár aggódni, mert láthatóan egészséges minden. Hiába gyors növekedésűek a stemek, azért kell nekik jó néhány nap, mire megszokják az új környezetet, víz paramétereket. Összehasonlítva a mai képet a június 23-i képpel vagy akár a most szerdaival is, látható a fejlődés a növényeken. Amúgy kíváncsi vagyok mire lesz jó a JBL Volcano, mert eddig még a figyelmemet is elkerülte, pedig egész jó ára van. Az ADA jóságporok csak az egészséges biológia kialakulásához segítenek, nem növény táptalajok. Viszont a tápokat kicsit soknak érzem. Elméletileg 9-9 ml is elég lenne belőlük, de a macro-ból én például csak fél adagot adagolok és így is van GDA és GSA egy kevés. Javaslom, hogy méregesd a nitrátot nehogy sok legyen a 10 ml.

Türelem, nagyon tetszetős a scape is és a sok növénnyel való indulás is egy szép akváriumot fog eredményezni pár hét múlva. Milyen halakat tervezel bele?
 
A táppal kapcsolatban igazad van azt csak ma nyomtam vizcsere után. 9-9et szoktam. Az első héten 2 szer ezen a héten csak egyszer cseréltem vizet. Tesztjeim sajnos nincsenek de azt gondoltam a hasznalt amazonia miatt nem is kell.

A növények persze hogy egészségesek. @keszalvo Viktortól érkeztek. :)

Most 6 neon és egy algázó géb van benne. Ezek az előzőből maradtak.

A szokásos takarítók mellé gondoltam még neonokat. Csak az tnem tudom hogy a többi is sima neon legyen vagy gondoltam még 6-6 zöld vörös és fekete neonra hogy picit színesebb legyen.

Meg nagyon tetszik a törpe gömbhal is de nem tudom ide jó lenne-e és ha igen hol lehet kapni.

A csöveket érdemes kicserélni?
 
A csöveket mindenképp cseréld. Majd meglátod, hogy miért. :p


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Gondoltam rá. Korábban a 60as akinal is cseréltem és erősebb volt a fény. A kérdés hogy osram vagy sylviana?
 
Ma két hetes az akvárium. A baloldali súlyzókövet ki tudtam venni, a jobb oldali még marad :)
A bal oldali helyére előrébb hoztam a microsorumot.

Hátul a myro növöget, viszont el is hajlik egyből, ez mitől lehet?

28128484045_ce347bd9ee_c.jpg

Viszont van egy kis gondom, @viktorlantos esetleg tudsz segíteni?

ezt a cuccot vettem meg tőletek : http://www.greenaqua.hu/hu/greenworks-aluminium-co2-atomizer-buborekszamlaloval-16-22.html,
a reduktor is tőletek van egyben a mágnesszeleppel, onnan jön a co cső, majd tettem be egy ada visszafolyásgátlót, aztán a cső belemegy az atomizerbe.

A gond az, hogy minden egyes nap, mikor a mágnesszelep kapcsol, nem indul el semmi. Az atomizer bubiszámlálóját elsőre félig töltöttem vízzel, de amint leállt este a co nyomás, megtelt teljesen, pár csepp a csőben is, és még a visszafolyás gátlóban is mintha lenne egy pici.

elindítani úgy tudom, hogy miután bekapcsolt a co, lehúzom az atomizerről, akkor hallom, hogy jön egy kis co, majd 2-3 szor fel kell dugnom és lehúznom ismét róla, mire beindul a bubiszámlálóba a buborék.

Mi lehet a hiba? Pénteken el kell utaznom 3 napra, nem merem így hagyni, addig betettem egy régi difit.

Kellene még egy visszafolyás gátló?
 
Hátul a myro növöget, viszont el is hajlik egyből, ez mitől lehet?
A fény az oka,valamiért ott nem egyenletesen kapja és a fény irányába nő.Nálam akkor csinálta mikor a monte carlot akartam növésre bírni és előrébb helyeztem a lámpát.
Akkor előre jött a Myrio dzsungel is :D
Osram HQ 865 -ös csővel nem foghatsz mellé és a másiknál sokkal kedvezőbb áron megkapod ;)
 
A fény az oka,valamiért ott nem egyenletesen kapja és a fény irányába nő.Nálam akkor csinálta mikor a monte carlot akartam növésre bírni és előrébb helyeztem a lámpát.
Akkor előre jött a Myrio dzsungel is :D
Osram HQ 865 -ös csővel nem foghatsz mellé és a másiknál sokkal kedvezőbb áron megkapod ;)

rendben, köszi

egyébként van egy hely, ahol kb 1700 körül meg lehet kapni a sylvaia csöveket, és az 3280 lumen, az osram csak 2800 körül van.
ez már nem olyan nagy különbség szerintem

akkor majd gondolom, ha a feljebb emelem a lámpát és oszlik a fény akkor ez megoldódik. mert még most csak rá van fektetve az aki tetejére, még nem volt időm elvinni a haveromhoz ahol van normális szerszám és meg tudom hajlítani, de még az is lehet, hogy felbuzdulva itt egy-két kolléga ötletén, csináltatok alá plexi emelvény szerűséget.

multkor mit is beszéltünk? az emelés magasságáról? 15 cm-t mondtál ha jól emlékszem. az nem lesz magas, le világít az aljára rendesen? (mondjuk a sylviana)
 
Back
Oldal tetejére